active select şanzuman yağı hk.

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com
Ynt: active select şanzuman yağı hk.

Benim araba 2010 model 20.000 de değiştirme zamanım geldimi acaba :)

ze623

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mrt54 link' Alıntı:
Benim araba 2010 model 20.000 de değiştirme zamanım geldimi acaba :)
dostum ya 5 yıl yada 60bin km diyorlar ama eğer geçişlerde sarsıntı varsa değiştir rahatlamış oluyor.ben artık 20 binde bir değiştircem.sonuçta çok sıcak havalarda yağın viskozitesi bozulabiliyor.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Peki manuel sanzimanlarda bu yag ne kadar surede degisiyor?

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

Dün gittim ustama usta dedim ben şanzuman yağını değiştiricem dedim...
kovdu beni :)

Murat git allahını seversen dedi 20.000 motor yağı değiştiriyo adamlar araban kaymak gibi vites atıyo buraya gelen astra j lerde en beğendiğim seninki kavrama sı çekişi bakımı olsun zamanı gelince bak ben sana bu yağdan koyucam dedi yukardaki yağın aynısını gösterdi ben sana zamanı geldiğinde söylerim dedi günlük 10 km zor yaprasın bide şanzuman yağı değiştirelim dersin daha motro yağını 1 kere değiştirdik dedi ve beni geri yolladı :(

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

mrt54 link' Alıntı:
Dün gittim ustama usta dedim ben şanzuman yağını değiştiricem dedim...
kovdu beni :)

Murat git allahını seversen dedi 20.000 motor yağı değiştiriyo adamlar araban kaymak gibi vites atıyo buraya gelen astra j lerde en beğendiğim seninki kavrama sı çekişi bakımı olsun zamanı gelince bak ben sana bu yağdan koyucam dedi yukardaki yağın aynısını gösterdi ben sana zamanı geldiğinde söylerim dedi günlük 10 km zor yaprasın bide şanzuman yağı değiştirelim dersin daha motro yağını 1 kere değiştirdik dedi ve beni geri yolladı :(
usta haklı Murat zorla para verecem diye uğraşmışsın :D sana dediğim gibi 45-50 binde  değişim yaparsın misal ben yaza değiştireceğim ki muhtemelen 42 bin civarı olur araç.

Asterix

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba arkadaşlar,
Astra j-2013 aracım ankara-sakarya arası git gel sonrası,şanzıman üst tapadan yağ sızıntısı oluştu.Neden olabilir,araç henüz yeni 5000 oldu.Teşekkür ederim .

Canerrr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ze623 link' Alıntı:
arkadaşlar yağ değişimi için sabah servisin yolunu tutmuştum az önce aracımı alarak yaklaşık 25 km yol geldim ve sonuç: silkeleme ve sarsıntı aracı 0 km aldığım gibi ve dur kalkta silkeleme yapmıyor.vites geçişleri inanılmaz rahatladı ve gaza hafif basınca bir üst vitese teklemeden geçiyor.böylelikle active selectteki sarsma olayı çözülmüş oldu kanaatimce.çıkan yağı gördüm renk çamur rengi gibiydi.litresi 60TL den 4 lt yağ parası ve 30 TL işçilik ödedim

merhaba, sadece şanzıman yağı değişimi mi yaptırmıştınız yoksa şanzıman yağı+filtre değişimi mi ?