Active Select: Merak edilenler, şüpheler, şikayetler, sorunlar...

Cosmos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
RE: Cvp: Ynt: Active Select: Merak edilenler, şüpheler, şikayetler, sorunlar...

Weycel' Alıntı:
BÜLENT.' Alıntı:

İki şanzıman farklıdır aslında 1.4T'ler ve 1.6'lar MH8 6T40 diye bir şanzıman kullanır 1.6T'ler MH7 6T45 diye bir şanzıman

aralarındaki fark 6T40: 240 Nm, 6T45: 315 Nm Torku kaldırabilmetedir... burdan şunu anlıyoruz 1.4T ler fabrika çıkışı 200Nm torku var aracın şanzımanı yüklenmeye müsait değil yazılım chip pedal box bunlar hep şanzıman kalitidir bu araçlarda....
Yazilim yaptirmayi dusunuyorken bu yazinizi okudugum iyi oldu soft birsey yapilmali ozman sadece 1.4 t a.select

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

weycel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Active Select: Merak edilenler, şüpheler, şikayetler, sorunlar...

yazılıp yapıp düzgün kullanıldğı taktirde pek bi problem çıkaracağını sanmıyorum ama limitlerde olan torqu hunharca kullanmaya kalkarsanız sıkıntı yaratabilir... zaten genelde hunharca kullanmak her soruna davetiye çıkarır :)

Burdan şanzıman hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz
http://www.opel-infos.de/getriebe/6t.html

Cosmos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
RE: Cvp: Active Select: Merak edilenler, şüpheler, şikayetler, sorunlar...

Weycel' Alıntı:
yazılıp yapıp düzgün kullanıldğı taktirde pek bi problem çıkaracağını sanmıyorum ama limitlerde olan torqu hunharca kullanmaya kalkarsanız sıkıntı yaratabilir... zaten genelde hunharca kullanmak her soruna davetiye çıkarır :)

Burdan şanzıman hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz
http://www.opel-infos.de/getriebe/6t.html
Bilgilendirme icin tesekkurler .
Surekli dip gaz gezersen ne yakit yeter ne motorun omru zaten nadirde olsa insan kapistigi anlar oluyor tabii [emoji2] ecufast yazilim dusunuyorum uzun vadede sorun duymadim pek oneriliyor egzoslari cift cikis yaparken belki egzos takviyesi yaparsam sonra yazilim dusunuyorum bu sanzimanin ozelliklerinide baz alarak tabi

weycel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ecufast haramidere'deki yeri bana çok yakın tavsiye ederim çok kaliteli iş yaparlar kutu içi filtre alman şart 200.tl civarı K&N 300 lirayada BMC bulabilirsin...
eksoz işine gelince down pipe yapmıcaksan diğer işlemler fantezi.... ben yakın zamanda orta susturucuyu açılıp kapananlardan yapıcam farkı araçda FlexRide var sport tuşuna basınca aktif normale geçince pasif olmasını sağlıcaz tabi Canbuss'ı okuyabilirsek yapınca burdan paylaşırım zaten

Cosmos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
RE: Cvp: Active Select: Merak edilenler, şüpheler, şikayetler, sorunlar...

Weycel' Alıntı:
ecufast haramidere'deki yeri bana çok yakın tavsiye ederim çok kaliteli iş yaparlar kutu içi filtre alman şart 200.tl civarı K&N 300 lirayada BMC bulabilirsin...
eksoz işine gelince down pipe yapmıcaksan diğer işlemler fantezi.... ben yakın zamanda orta susturucuyu açılıp kapananlardan yapıcam farkı araçda FlexRide var sport tuşuna basınca aktif normale geçince pasif olmasını sağlıcaz tabi Canbuss'ı okuyabilirsek yapınca burdan paylaşırım zaten
Aracta kutu ici bmc performans filtresi(sesinden oturu acik istiyorum fakat cok saglikli degil sanirim cold air intake olmadigi surece) ve sprint booster gaz tepkime arttrici var downpipe olayi acikcasi cok bilgili degilim direkt tahliye baglaniyor sanirim kat iptali ile bende suan orta susturucu ve sanirim ortadaki kat iptal son susturucu orjinal hafif tok ses almak istiyorum muhtemelen iyi bir son susturucu ki performansa pek etkisi yok deniliyor .yada vanali orta susturucu ile son iptal dusunuyorum (downpipe maliyeti nedir bilmiyorum) bu islemler sonrasi da active select sanzimanin izin verdigi olcude yazilim dusuncem insallah .

Weycel' Alıntı:
Bu arada bende beylikduzundeyim banada cok yakin ecufast torium yani 750 flan diyorlardi acaba suan nasil fiyatlar uzun vadede sorun cikartmayan olumli gorus duydugum bir firma oldugu icin muhtemelen oraya yaptiririm.

weycel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

750.tl iyi fiyat... K&N nin açık filtre kiti var bulabilirsin fakat 1.6t lere olmuyor arıza ışıgı yakıyor sadece 1.4t için var şuan.. güzel ses alabilirsin downpipe turboyu rahatlatan bi olan yani Cat iptali ses de baya etkilidir... yurt dışında 180-190 euroya bulabilirsin yada burda yapan yerlerde var maslak gibi yazılımıda ona göre yapman lazım... önce downpipe sonra yazılım tersi olmaz arıza ışığından ekran şıkır şıkır olur :)

Ama bunlara hiç bulaşmayın hava filtresi + yazılım yeter.... gerisi sorun çıkaramya davetiye....

mcnpl4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yazılım yaparken sprintbooster gibi gaz tepkisini de değiştirmek mümkün mü. Sprintbooster bence pahalı. Hem yazılım hem de o aynı anda olmaz aynı anda alamayınca da içinde kalır

rebel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Ynt: Active Select: Merak edilenler, şüpheler, şikayetler, sorunlar...

GNSpower' Alıntı:
yasincan51 link' Alıntı:
benim araçda da kalkacagım zaman d ye alıyorum ayagımı frenden çektiğimde araç birden kendini ileriye atıp sonra hemen normale dönüyor nadiren oluyor bu durum yine nadiren de vites geçişinde 1 kereliğine sarsıyor hani manuel araçda vites arasında debriyajdan ayağını çekersinde araba bi sarsar ya aynen öyle bu durumları yaşayan oluyor mu hiç.

Aynen, sanki birşeyden kurtuluyormuş gibi silkelenip ileri atılıyor. Kıl oluyorum. :)

merhaba arkadaşlar,

bendede aynı sorun var. 1.6 turbo activeselect. acaba neden olduğunu araştıran bulan varmı. konu iyice dağılmadan yazayım istedim

ugur32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şanzıman ayak frende bir süre durduktan sonra boşa alıyor frenden ayağımızı çekince tekrar kavramaya geçiyor buda hafif öne atılma yapıyor..yukarıdaki arkadaşın dediği gibi bendede araç çalıştıktan sonra 1 kereye mahsus 3. Vitese attıktan sonra bir sarsma yapıyor ben ilk başlarda 4. Vitese geçiyor zannediyordum ama geçmiyor (manuel alıp baktım) sonrasında acaba gaza geçme anımı diye düşündüm oda değil benzindede yapıyor ama garip plan her çalıştırmadan sonra 1 sefer yapıyor başka yapmıyor herkeste varmı böyle bir durum...