Acilll yardım!!

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun devam ediyorsa surerek gitmeyin biyerleri yakarsiniz.o aracta sarj dinamosu rahat sokulur diye tahmin ediyorum.elektrikciye 3 5 fazla verip aractan sokturup baktirin.

SM-G9250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
neyseki 1000 d/dak yı geçmeden aracı sağsalim sanayiye götürdüm. Teşekkür ederim.

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
keşke daha önce görseydim yazdığınızı yoksa alternatörü sanayiye gitmeden evin önünde sökerdim. Yalnız işte garip olan da konjektörün bozulması benim bildiğim akü sarj etmez benim araçta tam tersi araç tesisatında voltaj yükselmesi oldu çok garip bu yüzden konjektörden emin olamadım. Kafamda diyot tablası arızası oluştu bu yüzden.

diyot tablası arızasında şarjı keser genelde ac akımı dc ye çeviren kısım orada dengesiz bi voltaj üretir devire göre bu voltaj dahada yükselir voltajı konjektör belirli voltaj aralığında tutmasını sağlar eğerki bozulursa voltaj ya düşer ya artar yada dalgalanır.Ben bi aracın 2 kes yan sanayi olarak konjektörünü değiştirmiştim araçda yazılım olduğundan 7500 e kadar devir çeviriyordu üst devirde konjektör mefta oluyordu gittik çıkma bosch marka altarnatör alıp taktık birde piyasadada orginal olarak konjektör yok acdelco olarak altarnatörler var çok sağlam fiyatları 200 250 civarında sanırsam.Ama bide şu var belki taktığı konjektör iyidir ben fersan felan almıştım yeşik kutuda 25 tl civarında fiyatı vardı.

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
diyot tablası arızasında şarjı keser genelde ac akımı dc ye çeviren kısım orada dengesiz bi voltaj üretir devire göre bu voltaj dahada yükselir voltajı konjektör belirli voltaj aralığında tutmasını sağlar eğerki bozulursa voltaj ya düşer ya artar yada dalgalanır.Ben bi aracın 2 kes yan sanayi olarak konjektörünü değiştirmiştim araçda yazılım olduğundan 7500 e kadar devir çeviriyordu üst devirde konjektör mefta oluyordu gittik çıkma bosch marka altarnatör alıp taktık birde piyasadada orginal olarak konjektör yok acdelco olarak altarnatörler var çok sağlam fiyatları 200 250 civarında sanırsam.Ama bide şu var belki taktığı konjektör iyidir ben fersan felan almıştım yeşik kutuda 25 tl civarında fiyatı vardı.
Bakalım artık sıkıntı yaparsa yerini biliyorum orjinali alır takarım. Birde ben aracın yaşı gereği sakin kullanıyorum umarım sorun çıkmaz.

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu alternatör sök tak 70tl normal mi yoksa bana mı fazla geldi? Bizim alternatör şahin doğan kadar sökümü basit normalde.