Acil yardım lpg ?

TMR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi aracı benzinde stop edersem sorunsuz olarak calışıyor ve sonra da tüp actıgımda tüpe geciyor. eger ki aracı tüpte stop edersem marş baya bi basıyorum gecikmeli olarak calışıyor hemen almıyor.arada bir normal de calışyor tüpte bıraktıgım zaman ama nadir.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Vallahi yemin olsun ben bir şey anlamadım özellikle bu benzinde stop etme yada gazda stop etme işinden zaten araç ister sıralı ister tek nokta olsun stop ederken her zaman lpg de olur. :)

TMR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi özür dilerim pek anlatamadım ama şöyle diyim. aracımı işe giderken calıştırdıgımda marsa bastıgımda gec alıyor baya bi marş basıyorum sonra calışıyor daha sonra tüpe geciyor...ama arabamı park edeceğim zaman tüpü kapatırsam benzinde bu sorun olmuyor hemen alıyor.tekrar calıştıdıgımda benzinde durdurdugum için hemn alıyor.bu arada lpg de kapalı acık değil.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya lpg enjektorleri yada lpg regulatoru gaz kaciriyor. Bende ayni sorunu yasadim. Enjektor dediler temizledik olmadi degistirdik olmadi sonra regulator dediler degistirdiler ve sorun duzeldi.
Lpg sistemini yeni taktirmis olsaniz bile takilan parcada fabrikasyon sikinti olabilir. Sisteminiz zaten garantili. Farkli bir Regulator veya enjektor ile yaptirin. Gecmis olsun.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

TMR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
inanınn değiştirmediğimi parcası kalmadı.regülatör,enjektör ve ekü falan hersey değişti yok bulamadık.O marşa bastıgımda gec alması yüzünden arabaya binesim gelmiyor. :((

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zor bir durum bilirim.benim sorunuda cozmem bir sene almisti.sunu cozun bi sikintivar diyorum lpg ci motorcuya motorcu lpg ciye yonlendiriyordu.en sonunda motor ustam hakli cikti sorun motorda degil lpg de kacirma var demisti.
Bu arada sunuda soyliyeyim bu sorunumu baska konuda anlatirken regulatoru degistirip sorunu cozmuslerdi ama o arada lpg ustasi ecunun yerini degistirip su alabilecek yere koymustu. Burda su alir dememe ragmen kalbul etmedi ve ilk yagmurda ecu su aldi bozuldu. Hemen gittim sifir bi ecu taktilar (kendi hatalarindan dolayi,garantim yoktu) ama sifir ecu da arizali oldugundan arac duzelmedi.sonra baska sifir ecu taktilar sikintim hallolmus oldu. Lpg sisteminizin garantisi oldugundan siz merkezle iletisime gecin. Sorunu cozmek zorundalar. Cozemezlerse sistemi sokturun para iadesi alip baska sistem taktirin.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

TMR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nerden bu atiker marka tüpü taktırdım.lpg ci arkadaşımdı. değişmedik parca değişmedik yeri kalmadı araba yine aynı arızayı veriyor.araç ilk çalıştırmada zor calışıyor.eger lpg kapatırsam calıştıgımda rahat calışıyor yoksa calışması uzun sürüyor. ama su var benim arabadan aynı 2 tane daha arac var onlarda aynı şekilde benim aracım gibi calışıyor.acaba 2001-2004 model aracta bu sorunlar olabilir mi? lpg söktürsek bi dert söktürmesek bi dert ne yapacam bilmiyorum :( bide şu var arabanın benzini ful olursa bu sıkınıtı olmuyor direkt alıyor.benzin pompasına da baktırdım bişi yok dedi usta.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Gerçi bir çok arkadaşımız LPG den menmun olmalarına karşın bende senin gibi bu LPG düzen tutturamadım. Artık saldım çayıra... ek kısa zaman da aracımı satıp ya dizel yada benzinli bir araç alacağım ve bir daha lpg ye bulaşmayacağım.

TMR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya abi öylede araca kıyamıyorum bundan temiz ve güzeli bulunmaz daha...Çok üzülüyorum. Bugün dikkatimi cekti aracımın benzin deposunu fulledim ve öyle çalıştırdım hemen aldı. acaba benzin motorunda mı sıkıntı var.benzin ibrem de sona pek dayanmıyor az yukarda kalıyor.bu tüp işi beni sarmadı....