Acil... Lpg kullaniminda silkeleme

C

CorsaGSI-16

Bilgi Girilmemiş
Kesinlikle ve kesinlikle ateşleme sorunu. Kesin çözüm için bobini değiştir. Eğer devam ederse enjekötlerine baktır. Küçük bir ihtimalle subap ayalarını yaptır... Aynı sorunu yaşadım. Beni dinlemeni tavsiye ederim.

Öyle başlıyor.. ben LPG'yi taktırdım. 1 ay sonra bu sorunları yaşamaya başladım. Ateşleme sorunundan şüphelendim, bujileri değiştirdim. Tamircim buji kablolarını 'da değiştirelim dedi. En iyisini aldım. Sorun devam etti. Bobini değiştirdim. Orjinal bobin aldım, yan sanayi falan değil. Çok şükür sorun düzeldi diyordum, 8 ay içerisinde sorun yeniden başladı. Bujileri ve kabloları yeniden değiştirdim. Sanırım 2. bobini almam gerekecek. Her sene 1 bobin ve ateşleme takımını değiştireceksek LPG'nin avantajı kalmıyor ki. Bugün bi bobin (corsa GSI için) 400 - 450 lira civarı :s

Sırf opelim.net 'de bile "opel + lpg + silkeleme + bobin" kelimeleri geçen bir sürü KONU var. internette dolaşanları saymıyorum bile. Malesef çözülebilecek bir sorun gibi görünmüyor.

Yukarıda bir arkadaşın da dediği gibi, LPG + OPEL = dert.

Yell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim arabada havaların serinlemesiyle bu sorun tekrar başladı. Sorunum sırasıyla;
1- aracım 2001 model vectra b kasa
2- Atiker marka sıralı LPG var bir yıl önce montaj yapıldı
3-sabahları arabayı ilk çalıştırdığım zaman sorun yok haraket etmeye başladığım zaman motorun soğuk olduğunu varsayarak lpg ye ilk geçişte arabada ciddi anlamda bir silkeleme oluyor. Ama bu olay motor sıcakken olmuyor. Motor sıcakken arabayı çalıştırıp haraket ettiğim zaman lpg ye geçişte silkeleme olmuyor.
4- Geçen kış enjektörleri değiştirdim bir miktar düzelme olmuştu.
Sizce ben ne yapmalıyım ? Motor soğukken ilk lpg geçişimde arabanın silkelemesi neden olabilir ve nasıl bir çözüm bulmalıyım.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:

cess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi günler.bende de 99 model corsa 1.4 gls ecotec ve sıralı sistem lpg var.arabayı ilk marşa bastığımda benzinde çalıştığı sonra gaza geçtiği halde yazın bile geç çalışıyor.ama benzine alıp stop etsem yani sadece benzinde çalıştığı zaman hemen çalışıyor.bu ikisi arasında ne fark var anlamadım.ben de kapatırken benzine alıp, çalıştırdığımda kendim gaza geçirsem arabaya zararı olur mu, bilen var mı?

bir de araba gaza geçtiğinde titreme, silkeleme, gaz yememe herşey oluyor.ben geçenlerde gaza geçme ayarını düşürdüm,derecesini tam hatırlamıyorum ama bayağı düşürdüm çünkü gaza çok geç geçiyordu.bu silkeleme acaba ondan m? eskiden motor sıcakken dahi 4-5 dakikayı buluyordu.şimdi 30 saniyede geçiyor yani motor daha soğukken.yardımcı olursanız çok sevinirim.