ACIL ARKADAŞLAR. EasyTronik Şanzuman Arızası için acil yorum gerekiyor.

aker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

Bir arkadaşımın aracına sorun yaşıyoruz. Corsa C 1.0 ECO ( 2003 )

Park ettiği yere sorunsuz olarak geldikten sonra ayrılmak için kontağı açtığı sırada ekranda "F" yazısını görmüş. Aracı çalıştıramıyor tabii.

Servis gelmiş ve manuel olarak boşa alıp çalıştırmışlar. Kullanarak oradan ayrılmış ve bir kaç saat araç tekrar normal şekilde kullanabilmiş. Akşam yine tekrarlamış.

Aracın ilk sahibini de tanıyoruz, aynı sıkıntı daha önce de olmuş ve garanti kapsamında araç üzerinde bulunan bütün beyinler değiştirilmiş. Sorun devam etmiş, çıkan beyinler farklı bir araçta normal çalıştığı görülmüş ve sonunda gevşek olan bir şase kablosu ile sorun çözülmüş. Yetkili servisin vermiş olduğu bu bilgiler ne kadar doğru bilemem.

50-60 bin de olan aracın garantisi bitik durumda. Yaklaşık 2-3 yildır hiç bir sorun yoktu. şu an araç serviste ve beyin arızası denilmiş. Fiyatı 2000 - 2300 YTL. cevap bekliyorlar...

Ustalar var mıdır bu işin bi püf noktası. Gerçi özel servisdeki arkadaşlara güveniyorum ama daha önce de aynı sıkıntı yaşandığı için içimizde şüphe var.

yezocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serviste araç test cihazına bağlandığında verdiği şanzumana arıza kodunu öğrenebilrsen yardımcı oluruz. O araçlarda beyin kolay bozulmuyor. Umarım daha kolay halledilebilir.

aker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
doğru diyorsun da şimdi serviste bulunan arkadaşlar ile de muhabbetimiz fena değil bakalım ayıp etmeden pot kırmadan nasıl sorar nasıl öğrenirim...

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
doğru diyorsun da şimdi serviste bulunan arkadaşlar ile de muhabbetimiz fena değil bakalım ayıp etmeden pot kırmadan nasıl sorar nasıl öğrenirim...

direk ara sor söylerler ayıp olcak bişey yok ortada :)

zmeric

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadasım aynı arabada aynısını bende yasadım
stop lambaları patladıgından dolayı ımıs stop ampullerı degıstı ve arac duzeldı. Malum frene basıp calıstırdıgının ıcın ampuller patlayınca devreyı tamamlayamıyormus dendı bana umarım sızın arızada boyle kucuk bır seydır. Ama baktırmakta fayda var sen ampullerı bır kontrol ettır derım.

özkal

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
f lambası yandığında aracın fren ampulleri patlıyo yada fren şalteri bozuluyo birde sps programı yapınca şanzumana düzeliyor

aker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tüm yazılanları serviste bulunan arkadaşlar ile görüştüm konuştum. Daha önce motor beyni filan değişmiş ancak sanzuman beyni hiç değişmemiş. Sorun kesinlikle ondan kaynaklanıyormuş. Yapacak bişey yok gibi. Ayrıca sanırım bu "F" olayı genel bir arıza tanımı. Motor beyim, şanzuman beyin, Ampül vs. sorunlarında "F" görünüp ayrıntı tech2 ile görülüyor.