Acaba Sorunmu Var?

OZCANKİMİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) 1998 Model Vectra B 1.6 16v Gl Sahibiyim Aracimdan Memnunum Yalniz Sorunmudur Değilmidir Onu öğrenmek Istiyordum Kişin Normalde Araci çaliştirinca Otomatik Jikle Gaz Vermesemde Devreye Giriyor Motor Isininca Rolantiye Düşüyor Buraya Kadar Normal Anormal Olan( Bana Göre Tabiki )yazin Aracin Motoru Sicakken (yani Yoldan Gelmişim Motor Sicak 5-10 Dakika Sonra) Tekrar çaliştirsam Yine Jikle Devreye Giriyor Bu Normal Midir Yoksa Ne Gibi Bi Problem Olabilir Bu Konuda Yardim Istiyordum Ilgilenenlere şimdiden Teşekkürler:)

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazın çalıştırdığınızda otomatik jiklenin devreden çabuk çıkması lazım eğer kışın olduğu gibi çok uzun süre duruyorsa sorun vardır.

çevik 80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:good: :good: :good:
Aynı sorunun ben de yaşadım 1 hafta önce.Nedir bilmiyorum.
Bilenler varsa paylaşalım lütfen.:help:

sitkiuysal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 dakika kadar süre normal bence.benim araçta da oluyor,hemde yazın ama benim 1 dk kadar sürüyor.

AstraG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Jikle yazında kışında aynı derecede devreye girer yani motor belli ısıdan sonra jikle devre dışı kalır

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence sorun yok. sen arabayı hareket ettirmeden jiklenin düşmesini bekliyosan belki sana ondan anormal geliyordur. gaza basınca jikle devreden çıkıyor diye biliyorum. yani çalıştır devam et...

OZCANKİMİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar teşekkür ediyorum ilgilenenlere sorun olmadığı kanaatine servisteki usta sayesin de ikna oldum bana söylediği motorun sesini çok dinleme oldu (çünkü ben yol da gideken bazen 'tabii sıksık'motoru dinlerim:kop: ) onun için motordan garip ses geliyor zannediyorum sana öyle gelir dedi çok dinleme bas git bi problem yok dedi çok da titiz olmamak gerekiyo demekki en ufak bi sesde servi se gitmekde iyi bişey diilmiş demekki :)

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en doğru kararı vermişsiniz. arabada ordan burdan ses geliyor diye dinleyince valla sesler dahada çoğalıyor.onun için en iyisi çalıştırıp devam etmek.(tabi arasırada bakmak ta lazım.:D :D :D