Abs işığı

carlosfb1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar
2 Gün önce hareket halindeyken ABS ışığı yandı birden, arabayı sağa çekip arabayı durdurup tekrar çalıştırdım ve ışık söndü. Bu olayın üzerinden 110 km yok yaptım ve dün ışık tekrar yandı sonra ışık yanıkken ABS yi denedim ve çalışmadığını gördüm (Frenler tutuyor ama ABS devreye girmiyor). Sonra tekrar arabayı durdurup yeniden çalıştırdım ışık söndü ve ABS yi denediğimde devreye girdiğini gördüm.

Sorun ne olabilir acaba ? Ne yapmamı önerirsiniz?

Şimdiden Teşekkürler.

başqan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş bilen bir ustaya götür..

abs beyni içerisinde küçük kopma yada çatlama olabiliyormuş..:(

benim önceki vectra da olmuştu, servis değişmesi lazım dedi o zaman için 800 tl tutar dedi:eek:, ben de tanıdık bir ustaya götürdüm o da açınca tamir edilebilirse yani leğim tutarsa yaparım demiş ve 80 tl ye tamir etmişti..:D

İLEMİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
porya nın kablosu kopmak üzere olabilir veya temassızlık vardır.

phobos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayni problem bende de oldu aniden abs ışıgı yandı 2-3 gun once sonra hemen servise goturdum beyinde bi problem varmıs fabrika çıkıslı dediler garanti kapsamında degisecekler arabayı alalı daha 2 ay olmusken boyle bi hata vermesi beni dusundurmeye basladı acıkcası :s

caglar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde ara ara yanıp sönüyordu.Soketleri temizletip kablolara baktırdım.1 yıldır problem yok

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her seden önce ABS den degil sensorlardan basla, sensorlar pislenmis olabilir fislerinde oksitlenme olabilir, baglanti kaplolarinda kopma olabilir lehim isi halleder önce lütfen ön Aks sensorlarini kontrol ettir bu sana 50 tl ye halolur merak etme, sensorlara baktir ön aksin.

ogretmen82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet sensörlere bi baktırmanı tavsiye ederim. kablolara baktır soket falan. en son beyine baktır. beyinde problem varsa tamir ediyorlar 250 tl civarında

carlosfb1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yardımlarınız ve fikirleriniz için çok teşekkürler.
O günden sonra 300 km falan yok yaptım ama bidaha yanmadı. Zaten bidaha yanar yanmaz servise götürücem çünkü sizlerinde dediği gibi güvenlik için çok ciddi bir sorun bu. Şakası olmaz.