abs ışığı-yardım lütfen

CHa.AY

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
giderken kendi kendine abs ışığı yanmaya başladı.

az fren yapınca arada bir yanıyor. kontak kapatıp açınca sönüyor neden olabilir?

corsa c 2001 1.4 benzin & lpg lütfen yardım

ayrıca dün frende bi sertleşme hissettim. ondan olma ihtimali nedir?

Son düzenleme:

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Doğrusunu ustalar bilir mutlaka.Büyük masraflara girişmeden önce bence abs ve diğer motor bölümündeki soketler temizleyici spray ile temizlenip denenebilir.Bu tip sorunlarla elektronik cihazlarda sık karşılaşıyorum.Sonuçta mantık aynı soketteki amaç devreyi tamamlaması boşluk olur-nem olur pinler temassızlık yapar.Ve soketleri birleştirirkende iyice oturduğuna emin olun

CHa.AY

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Gökhan abi bu soketler nerdedir biliyormusunuz?

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ABS soketleri tekerlerin orda.Benim araçta arka tekerlerdekiler disklerin hemen arkasında öndekilerde benzer yerde olması lazım.Yanlız frendede sertleşme oluyor demişsin.Hidroliği azalmışda olabilir.Esas tespiti ustalar yapacaktır bence.Soketlere erişmek için lifte kaldırmak gerekebilir.O kadar çok sebebi olabilir ki sorunun disk-soketler-hidrolik-ABS beyni v.s.Ama servise götürdüğünde en basitten zora doğru gitmek en mantıklısı.Ustaya en azından önce soketlere baksak gibi teklif edebilirsin.Umarım maliyet fazla olmadan sorunu halledersin.Fren önemli o yüzden mutlaka serviste baktırmanı öneririm

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Sensör yada Beyin. Tech2 ye bağlayın, beyne giremiyorsa beyin sökülür tamir edilir. Beyine giriyorsa sensör testi yapılır. Arıza oluştuğunda km sayacı çalışıyor mu?

CHa.AY

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
çalışıyordu emre abi kmde sıkıntı yok sürekli devam ediyor. hatta bu soğuklar başladı dünden beri hiç görmedim yandığını. uzun yol ve soğukta sıkıntı olmadı daha.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
çalışıyordu emre abi kmde sıkıntı yok sürekli devam ediyor. hatta bu soğuklar başladı dünden beri hiç görmedim yandığını. uzun yol ve soğukta sıkıntı olmadı daha.

Güzel haber :)

CHa.AY

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bu isik yine yandi ama azicik anladim olayi direksiyonu tam sola kirinca yaniyor. Sag tarafta olmadi ama sol tarafa tam kirinca yandi boyle sorunu bulmasi daha kolay olabilir sanki?

CHa.AY

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Kablosu şaşe yapıyor olabilir.

Yarın yada akşam götüreceğim abim artık opel=masraf denklemini doğruluyor bu araç bana hayırlısı