abs hakkında

VECTRA GT 46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımda hızla giderken frene basıyorum absli olduğu için fren ayağımı yittiriyor ve arabadan yay fırtmış gibi seslar geliyor araba o şekilde olduğunda arbanın yavaşlaması gecikiyor denedim frene bastığımda bir yerde 20 metre de duruyor frene kuvvetli bastığımda ayağımı yittiripte o şekilde yani abs ye geçtiğinde daha ileride duruyor 23-24 m gibi bi değerde duruyor benimkindemi bi sorun var

ALBATROS_09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:D :alkis: :rock Bencede hoşgeldin,bende de öyle dostum...Alışırsın zamanla...ABS böyle işte...Yanılmıyosam teknik olarak viraja içinde dönerken fren yaptığın zaman güvenli bir şekilde virajı almanı sağlıyor yanısıra...

VECTRA GT 46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama arkadaşlar abs devreye girmediğinde daha kısa mesafede duruyor ben abs yi biliyorum bilmiyo değilim bu her arabadamı böyle diye soruyorum

ALBATROS_09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
VECTRA GT 46' Alıntı:
ama arkadaşlar abs devreye girmediğinde daha kısa mesafede duruyor ben abs yi biliyorum bilmiyo değilim bu her arabadamı böyle diye soruyorum

Bazıları böyle ama tam bilemiyorum...Yeniler hakkında pek bilgim yok...:confused:

kurt_35li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha önce böle bi konuda tartısma yapıldı bilimsel kaynaklardan yanıtlandı ama linkini unuttumvermiyom bulursam veriririm

selimkocer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında abs vurunca pedaldakı o sesden dolayı ınsanda bı tuhaflık hıssı uyanuyor oyuzden herhalde fren pedalına uyguladıgımız basınc ı azaltıyoruzda o yuzden mı fren mesafesı uzuyor dıye dusundum su an ha arkadaşlar ne dersınız:)