97 vectra 97 omega

clubber220

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
paran varsa omega daha az varsa vectra:) parca farkeder ust sınıf olduğuna gore omeganın.yakıtta farkeder dememe gerek yok heralde:)konforda tam tersı yonde fark eder tabıkıde:)

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
00 model vectra ve 96 model omega kullanıyorum. omegayı tercih ederim. asaleti yeter. zaten iki aracı karşılaştırmak bile yersiz. :) iç hacim olarak omega kafadan kazanıyor yarılmayı bence. bu arada omeganında 2lt'si mevcut ama omega vectra'ya göre biraz hantaldır o da yaklaşık olarak yarım ton farkın ve arkadan itişin getirdiği kayıptan dolayı...

GUARDIAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yoruma bile gerek yok temizse omega parça sıkıntısı yok her prçası bulunuyor

yakıtta abartıldığı kadar çok degil zaten yanlaması yeterde artar

Uğur GARDİYAN

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben vectra cdx 2001 kullanıcısıyım geçen gün bitane 97 omega ya bindim cd donanımlı olanına :D bende bunu satıp alsammı dedim bitane.. harika araç..

AlnAlpr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Omega kullanıcısıyım , kuzenim sürekli çok yakar parçası pahalı deyip duruyordu.Geçenlerde gel sana da omega alalım dedim yok mok dedi ama gidip v6 97 model cd aldık , kazalı idi ama ciddi bir hasarı yoktu.Şuanda bu zamana kadar nasıl almamışım çok önyargılı yaklaşmışım diyor arabaya..Bende de v4 (2000 cc)97 model cd var ve inanılmaz rahat bir araba.Parçaları cok ucuz , heryerde de bulunuyor.Kuzene aldığımız araba için parça fiyatlarını vereyim bir fikir edinirsiniz ;

Ön far 110 tl, SIFIR fiyatı
Ön kaput 260 tl , SIFIR fiyatı
Ön çamurluk çıkma 100 tl

Camda çizik vardı bunuda değişelim dedi hepsi temiz olsun diye onuda 220 tl ye aldık.

LPG ile benim arabamda şehir içi 400 km yi zorluyor uzun yolda denemedim ama sanırım 500 km gider diye tahmin ediyorum..Düşünmeden alınacak bir araba..Temiz bulursanız alın derim..Alırken dikkat edeceginiz hususlar (Bence)

Otomatik ise ATF yi değiştirmişler mi onu sorun , 60 bin km de bir ATF değişimi şanzuman ömrünü katlıyor..

Tüm elektonik aksamı tek tek kontrol edin çalışıyor mu diye..Elektrikli koltuk,güneşlikteki lambalar, arka perde , klima (her yöne üflüyor mu)Arıza ışıgını yağ lambasına bağlama modası cıktı tüm araçlarda bunu yapıyorlar artık neredeyse , ona dikkat edin arıza lambası olması gerektigi gibi çalışıyor mu ve arıza var mı ,Aynalar arka cam resistanları çalışıyormu , yol bilgisayarında ölü nokta var mı, check ışıgı yanıyor mu,bunun gibi arızalar için elektrikçilerde uğraşıp boşuna ne sinirlerinizi gerin ne de para harcayın.Far motorları sağlammı bakın ..Omega cok rahat ve konforludur başka araca zor binersiniz omegadan sonra...

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar fiyat olarak aynı nerdeyse aralarındaki donanım farkı nedir acaba diye soracaktım ben siz hangisini niye tercih edersiniz cevap verebilirmisiniz acaba ?
omega 2.o cd herhalde karsiligi...ben 1999 model 2000 de aldim ve 2008 sonuna kadar kullandim...sorunsuz bir araciti.. 2.0 sport versionunu otomatik fites sürdüm full deri ve her koltuk isitmalidan tut her sey icinde...hatta arka amartisörler yükte otomatik yükselmesine kadar xenon dahil...
kardesim arada klas farki var... konfor ve rahatlik yol gidisi ic kabin genisligi olarak omega iyi arabadir sonucta klas olarak bmw 5 serisi mercedes E serisinde audi A6 serisinde yani vectra b ile kiyaslanamaz...ama dersen arkadas benzin yakit önemli o zaman vectra derim.. sonucta arada 2 litre yakit farki var...100km de.ama dedigim gibi uzun yolda yormaz rahat bir araba...karar senin sonucta is yakit mi konformu???? vectra kullanmadim ama tahmin ediyorum cünkü yillarin tecrübesi orta sinif ile büyük sinif arasinda her zaman konfor ve sürüs sessizlik rahatlik farki vardi...sunu da belirteyim..bulgaristanda sinira 50 km kala fulledigim depo ankaraya girmeme ve yol bilgisayarin 180km daha gidebilirsin diye gösteriyordu...yani uzun yolda ara farkini kaldirir...

Son düzenleme: