vectra 2.0 96 model otomatik şanzıman sorunu

sniper489

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba;

opel vectra 2.0 96 model otamatik vites aracımız vardır .
3 hafta önce düz şekilde ilerlerken araba vitesten çıkıyordu ve boşa atılmış gibi oluyordu bizde ustaya götürdük şanzımanı söktüler ve içini komple değiştirdiler ve geri monte edildi araca, bundan sonra geri vitese geçmiyordu ve benzinde çalışıp tüpe geçmiyordu bir tüpçü bilgisayara bağlayarak tüpe geçmesini sağladı şanzımancı ise bu gün geri vitesi bişeler yaptı bu sefer tüpe geçmedi yine geri tüpçüye götürüp yaptırdık bu sefer geri vitese geçmiyor araç. 2 gün sonra bir beyin deneyeceklermiş bu hatanın sorunu nerden kaynaklı olabilir? ustalar bilmiyorlar deneme yanılma yolu ile uğraşıyorlar. bunun sebebi ne olabilir nasıl çözülebilir bu hatası ? 3 haftadır araba ile uğraşıyorlar bir sonuca varamadılar

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İyi de adam şanzuman da sorun var diye dağıtıyor sonra parasını alıyor sonra da düzelmiyor bu nasıl iş ya?

sniper489

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adam uğraşıyorda deneme yanılma yolu ile şimdi bir yerden bi beyin getirecekmiş onu deneyecekmiş? bağlantı sorunu felan var diyor tam olarak bilmiyor? başka yeri bozmasından çekiniyorum?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
adam uğraşıyorda deneme yanılma yolu ile şimdi bir yerden bi beyin getirecekmiş onu deneyecekmiş? bağlantı sorunu felan var diyor tam olarak bilmiyor? başka yeri bozmasından çekiniyorum?

Allah sana kolaylık versin ne diyeyim? adam senin aracın üzerin de sanırım ustalığını pekiştirecek bu gidiş ile. Tövbe yarabbi ya... malından adamı bezdirir böyle adamlar yeminle.

sniper489

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi tane usta vardı bütün opelleri boza boza öğrendi zamanında? bu adam şanzımancı? yani neyin nereye girdiğini bilmesi gerek? bir yeri yapim diyorlar tüpü bozuyorlar tüp yapılıyor ora bozuluyor aklım ermedi nerden böyle bir sorun olabilirki daha önce başına gelmiş birisi felan varmıdır acaba tek umudum burası

sniper489

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanın şanzıman beynini değiştirdiler ben bilmiyorum ama usta öyle dedi şimdilik düzeldi vites. bu sorunu yaşan arkadaşlara hemfikir olur

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustalık birşey de olmayabilir nadir abey bazen :D işte orası zurnanın zırt dediği yer :)bazen bir probleminden dolayı servise giren araba hiç alakası yokken başka bir yerinden o an arıza verebiliyor :D sorunun çözüldüğüne sevindim...