95 derecelik termostat

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
2010 Opel astra H kasa 1.6 benzin/LPG aracım var.85 bin km de fanın çalışmadığını fark ettim.Tamircime götürdüğümde termostat arızası olduğunu söyledi.Değişim sonrası gizli menüden 105 derece civarında fan açtığını gördüm.Öncesinde gizli menüden takip ettiğimde 95 ile 100 geçtiğini hiç görmemiştim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Fan çalışmıyor dediginiz herhangi bir arıza olsa araba lamba yakar yanmıyorsa sorun yok demektir fan devreye girmesi 112 116 118 dır bir de klima için 105 de sabit kalır

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Termostat arıza yapınca arıza lambası yanıyor

atk_frm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arıza lambası yanmadı fakat arıza tespit cihazına bağladığında arıza kodu çıkmıştı.Birde rampanın çok olduğu bir yere gitmiştim klima açık ,klimayı kapattıktan sonra su akıttı araba gizli menüyü açtığımda 115 yükselmişti sıcaklık fan devriye girmiyordu.Sonrasında klimayı açtım fan devreye girdi.Ondan sonra gittim tamircime.Şuan için çok şükür bir sıkıntı yok.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Arıza lambası yanmadı fakat arıza tespit cihazına bağladığında arıza kodu çıkmıştı.Birde rampanın çok olduğu bir yere gitmiştim klima açık ,klimayı kapattıktan sonra su akıttı araba gizli menüyü açtığımda 115 yükselmişti sıcaklık fan devriye girmiyordu.Sonrasında klimayı açtım fan devreye girdi.Ondan sonra gittim tamircime.Şuan için çok şükür bir sıkıntı yok.

Ilk kademe fan bozulmuş olabilir klimayı açınca fan çalışıp çalışıp duruyormu yoksa sürekli çalışıyor mu

atk_frm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klima açıldığı zaman fan sürekli çalışıyordu

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Bugün kuzenimle sohbet ederken 1.4t cruze aracına 95'lik denen termostattan taktırdığını ve bir de bu termostatın mucidine yazılım yaptırdığını öğrendim. Çok memnun olduğunu, bu termostatı ürettiren ve yazılım yapanların 200.000km test ettiklerini söyledi. İlgililere
pecochip sitesinden ulaşılabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: atk_frm