7.caddeye el sürmeyin!

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek şimdi de gözünü 7. caddeye dikti!
Ankara’daki gençlerin uğrak yeri olan çeşitli kafe bar gibi mekanların bulunduğu 7. cadde alkol yasağı tehtidiyle yüzyüze!
Çankaya Belediyesi, 7. Cadde’nin trafiğe kapatılması için kamuoyu yoklaması teklif etti. Buna karşılık Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek teklifin önüne atlayarak ”referandum yapalım, esnafa halka soralım” dedi. Çankaya Belediyesi memnuniyetle karşıladı.
Ancak Gökçek’in faklı bi hesabı vardı kafasında. “Orada son dönemde bol miktarda meyhane açıldı. Bölge sakinlerinden yoğun şikâyetler alıyoruz. Hazır referandum yapmışken caddedeki restoranlarda alkollü içki satışını da halka soralım.”
Konu Büyükşehir Belediye Meslisinde Görüşülüp referandum paketine çaktırmadan ”içki” ibaresi de eklendi…
Tabi CHP’liler uyudu ve önerge onların desteğiyle de kabul edildi.
CHP’liler ertesi gün neye imza attıklarını anladığındaysa tabi artık çok geçti!!
Ve bir ayrıntı daha!!! Referandum ayın 20sinde başlıyo… yani bayramın ilk günü… (kabul edelim zakice ama dimi?)
Şimdi ramazan bayramında soracaklar: ”içki içilsin mi, içilmesin mi?”
Biz gençlerle ne alıp veremedikleri var bilmem ama bu gün içkiyi sorarsan yarın kız/erkek arkadaşımızla elele dolaşmamıza mı referandum yapacaksınız? yada ne giydiğimize mi?
Sayın başımızdaki büyüklerimiz; siz düşünmeden benden de bi fikir gelsin size… Evli olmayan bir erkeğin arabasına bayan binemesin! Nasıl? Ya da kulağına küpe takan erkek öğrencilerin varsa bursları kesilsin? bu nasıl? Hadi halka soralım!!!
İstanbul’u bugünlerde sel götürmesi gündemi meşgul ettiiğinden bu mesele pek duyulmadı… Özellikle benim gibi Ankara’da 7. caddeye gidip eşi dostuyla iki dubleyle keyifli muhabbetin keyfini yaşamaktan vazgeçemeyecek arkadaşlar adına söylüyorum: 7. caddeye el sürmeyin!

alıntıdır

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yürü bea arabayı boşuna mı yaptırdın çağatay'ım :D

atomkarinca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu günler daha iyigünlerimiz ...
çok şey söylerimde .... neyse..
milletin içkisiyle uğraşacaklaına yolları düzeltsinler aynı referanduma Ankaranın yollarından memnunmusunuz diye de sorsalar olmaz mı?
O kadar alt geçit yapıldı ciddi bir yağmur yağdığında ne olacak çok merak ediyorum

Pehlivanoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öyle bişey olursa daha da 7.caddeye gitmem!!!

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bunlar uyutma stratejisi önce dumansız hava sahası baktılar millet yedi.sonra alkolsüz hava sahası gerisi gelir

Ahbikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ahbikan.com
192861.jpg

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu CHP yöneticilerine hayret ediyorum. Atam izindeyiz lafını, Atam biz hala yıllık izindeyiz olarak algılıyorlar. Uyumaktan gözleri şişti ama halen uyanamadılar. Ne yaptıklarını inanın ki kendileride bilmiyorlar. Sel felaketini, dolayısıyla çarpık kentleşmeyi eleştirmek için TBMM'sinde gündeme getireceklermiş. Akıllarınca amaçları hükümeti köşeye sıkıştırmak. Kaleleri durumundaki İzmir'de hiç mi su baskını olmuyor, İzmir kentleşme bakımından örnek bir kentmi diye hiç düşünmüyorlar mı? Arseniği bir kenara koyun kireçten dolayı halen çayımızı bile iyi suyla demliyoruz. Adama önce aynada kendine bak derler. Bunların kralı gelse İ.Melih'le (Kasımpaşa'lı bile baş edemedi) baş edemez.
7. cadde Ankara'daki gençlerin buluşma, hoşca vakit geçirdikleri yerlerin başında gelir. Akşamları orada ailecek yürümek bile ayrı bir zevktir. Malumunuz bazı siyasiler insanların mutlu olmalarına tahammül gösteremiyorlar. İlla araya kaynak olacaklar, insanların huzurunu kaçıracaklar. Bunun yanında bazı sorumsuz kişi ve işletmeler burada oturan insanları rahatsız ediyorlarsa onları oradan söküp atmak daha mantıklı değilmidir? Kent idarecilerinin görevi huzuru bozmak değil, insanların huzur içerisinde yaşamasını sağlamaktır.

Type-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde 7.caddede bir yakınım oturuyor. Bende pek fazla bilmesemde ilk gittiğimde çok güzel bir yer olduğunu anladım. Aynı bizim Bağdat caddesi, Nişantaşı gibi biryer. Umarım istedikleri olmazda sizler rahat yaşarsınız.

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamamen objektif olarak arkadaşlar şu bir gerçek,
Gençlik Parkı'nın eski hali ile yeni hali ortada. Tam bir balici, esrarcı, şarhoş yuvasıydı. Şimdi sadece ailelerin gezip güzel vakit geçirdiği, eğlendiği bir yer oldu. İçkili yerler kaldırılıp yasaklanınca huzur oluştu. Gidip gören herkeste bunu söylüyor zaten. Amcamlar orada çay bahçesi işletiyorlar. Hem gelen müşteriler kaliteli, hem çok müşteri var hem de huzurlu bir ortam oluştuğunu söylüyorlar. İşleri de eski parka göre çok iyi şu anda, kış yaklaşmasına rağmen.

Ama Gençlik Parkı ile 7.cadde çok ayrı bir şey. Gençlik Parkı biraz da Ulus gibi bir yerde olduğu için bu gibi durumlar oluştu. 7. caddede içkinin yasaklanmasını ben de desteklemiyorum; çünkü havası sönecektir. Kalabalık, canlılık eskisi gibi olamaz dediğiniz gibi.

Ancak trafiğe kapatılmasının sonuna kadar arkasındayım. Ankara'da şöyle canlı ve trafiğe kapalı bir cadde yok(Kızılay hariç). Trafiğe kapanıp, bordür yol yaptıklarını düşünsenize, turistik bir yere dönüşür. Ankara'da daha böyle bir yer yok!

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Tamamen objektif olarak arkadaşlar şu bir gerçek,
Gençlik Parkı'nın eski hali ile yeni hali ortada. Tam bir balici, esrarcı, şarhoş yuvasıydı. Şimdi sadece ailelerin gezip güzel vakit geçirdiği, eğlendiği bir yer oldu. İçkili yerler kaldırılıp yasaklanınca huzur oluştu. Gidip gören herkeste bunu söylüyor zaten. Amcamlar orada çay bahçesi işletiyorlar. Hem gelen müşteriler kaliteli, hem çok müşteri var hem de huzurlu bir ortam oluştuğunu söylüyorlar. İşleri de eski parka göre çok iyi şu anda, kış yaklaşmasına rağmen.

Ama Gençlik Parkı ile 7.cadde çok ayrı bir şey. Gençlik Parkı biraz da Ulus gibi bir yerde olduğu için bu gibi durumlar oluştu. 7. caddede içkinin yasaklanmasını ben de desteklemiyorum; çünkü havası sönecektir. Kalabalık, canlılık eskisi gibi olamaz dediğiniz gibi.

Ancak trafiğe kapatılmasının sonuna kadar arkasındayım. Ankara'da şöyle canlı ve trafiğe kapalı bir cadde yok(Kızılay hariç). Trafiğe kapanıp, bordür yol yaptıklarını düşünsenize, turistik bir yere dönüşür. Ankara'da daha böyle bir yer yok!
Burak senin de anlattığın gibi Gençlik Parkı ile 7. Cadde mukayese bile edilemez. Yanlız Gençlik Parkı'nı balicilere, berduşlara teslim eden de yerel yönetimler değil mi? İ.Melih zaten içkiye karşı. Buranın berduşların, bitirimcilerin tekeline geçmesi için yoğun emek harcamadı mı? İ.Melih ve kolluk kuvvetleri isteseydi buradaki berduşları anında buradan def edemezmiydiler. Ankara'nın en meşhur, en saygın tarihi gazinoları burada değilmiydi? İtfaiye Meydanı tarafından girişte sabit polis karakolu mevcut. Karakolun bulunduğu bir yerde güvenlik sağlanamıyorsa asıl bunun nedeni araştırılmalı. Üstelik önceden buraya parayla giriliyordu, yağmalanma talan, ailelerin huzurunun kaçması hızlansın diye kim kapıları ardına kadar açtı. Sözleşmesi olan işletmeler doğal olarak burayı terk etmedi, İ.Melih'de kalitenin düşmesine destek verdi, yıkımı hızlandırdı. Neden 3-5 ayda geçitler yapan, herşeyi en kısa sürede bitirdiği ile övünen bir yerel yönetim Gençlik Parkı için yıllarını harcadı. Ağır ağır azimle yürüdü de ondan. İşte aynı park, aynı coğrafya, aynı yerel yönetim, aynı karakol yerinde. Şimdi ne oldu da birden bire huzur geldi. Orada içki yasaklandığı için mi? Buradan herkesle iddiaya girerim. İ.Melih istesin 7. Caddeyi en kısa sürede Gençlik Parkı'nın eski haline getirir. Kim ne derse desin. Bu tür konularda adamın kafası çalışıyor. (Güven Park'ın son durumunu bilmiyorum ama, bizim zamanımızda; burası da Gençlik Parkı gibi heba olup gidecek derdik)

Son düzenleme: