5 yılda bir ehliyetler yenilenicekmiş

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
madem avrupa standardında olcak işyerlerimiz de avrupa standardında olsun zırt pırt izin kullanabilelim, bu tarz işlemleri halledicez diye izin alıp bikaç günlük yevmiyemizden de olmayalım
hem devlete para, hem izin al işyerin para kessin
sonra noldu avrupa standardı. hepte soygunlarda avrupa standardı, vatandaşın rahatına yöenlik bi avrupa standardı göremedik, ne eğitimde ne sağlıkta ne sosyal güvencede...

Ben destekliyorum güzel bir uygulama. Refleksler,araç kullanma becerisi zaman içerisinde eskisi gibi olamayabiliyor.

Ama ben kendi adıma şöyle bi durumdan şikayetçiyim, arabalarım hep otomatik vitesti ve düz vites araba kullanmayı unuttum resmen,sol ayağım debriyajı unuttu :) Şimdi diyelim stop ettirdim yada kaldıramadım ben arabayı yokuşta vs... ben ehliyetimi yenileyemeyecekmiyim? :)
otomatik için ayrı manuel için ayrı ehliyet olsun
hele 3.7 için apayrı bi ehliyet olsun, bizim gibi 1.4 1.6 ya alışmış adamlar binip sardırmasın arka tekerleri :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benden hükümete ufak bir tüyo. Sağlık çalışanlarını da her beş yılda bir bitirdikleri okulların sınavlarına yeniden soksunlar. Sonuçta ortada insan hayatı var :D. Baktılar oradan iyi gelir elde edemediler kademeli olarak, hakimleri, savcıları, uzman doktorları, öğretmenleri, polisleri, askerleri ................ yani bütün meslek sahibi insanları her beş yılda bir sınava soksunlar. Ulan sıkıyorsa önce kendilerine devlet yönetmeyle ilgili bir sınav yapsalar ya. Vatandaşını bu kadar aşağılayan bir iktidar görmedim, bunların ataları da bir zamanlar araçlar için ceset torbası taşınmasını zorunlu hale getirmeye çalışmadılar mı?

tnng yln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vallahı ben simdi a2 için basvurmustum ne zamandır almak ıstıyordum motorum var ama ehlıyetım yoktu :D aramızdakalasın :D motordan sınavımı verdım direksıyondanda gectım sımdı sertıfıkaların cıkmasını beklıyorum B ehlıyetım 2004 senesınde almıstım. yane demekkı 5 sene sonra tekrar sınav olacagız..benımde aklıma su takılmadı degıl sımdı bende B+a2 olacak ben ne yapacagım..??????

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vallahı ben simdi a2 için basvurmustum ne zamandır almak ıstıyordum motorum var ama ehlıyetım yoktu :D aramızdakalasın :D motordan sınavımı verdım direksıyondanda gectım sımdı sertıfıkaların cıkmasını beklıyorum B ehlıyetım 2004 senesınde almıstım. yane demekkı 5 sene sonra tekrar sınav olacagız..benımde aklıma su takılmadı degıl sımdı bende B+a2 olacak ben ne yapacagım..??????

12 sinde yazılıya girersin araba motor :)
13 ünde sağlıkdan yazılıya girersin :)
14 ünde direksiyon sınavına girersin :D
15 inde belgelerini alırsın trafiğe gidersin :D
16 sında motorsiklet yazılısına girersin :kop:
17 sinde motorsikletten direksiyon sınavına girersin :kop:
18 sinde motorsiklet evraklarını alır gene trafie gidersin :)
19 unda ehliyetini almaya giderin daha çıkmadı yarın gel derler :eek: :eek:
20 sinde gidersin ehliyetini alırsın tabi hayla yaşıyorsan yada kimseyi öldürmemişsen :kop: :kop:

ugurserhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Keşke bu yenilemeler siyasetçiler içinde olsa.Araba yönetmek ile ülke yönetmek arasında fark yok ikisindede başarısız sürücü kazaya yol açıyor.

tarki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence bu uygulama ülkemizde pek çok alanda olsa, ama işin içinde rant olmadan, adı sadece "avrupa standartlarını getiriyoruz " diye değil, gerçek anlamda uygulamaya geçilerek, örn: ben 94 yılında girdiğim ehliyet sınavında sanki o iş için görevlendirilmiş değilde, abileri bana otostop yapıp da arabaya almışım gibi, arka koltukda oturup kendi aralarında havadan sudan bahsedip, arada bir bana dönerek " ileri - geri git park et, tamamdır" yok böyle bir standartsızlık.... ondan sonra diyoruz ki " kasaptan mı aldın ehliyeti " Sizce ne farkı var kasap amcanın arka koltuğa oturan o görevli abilerden???

Son düzenleme:

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin fiyatlarınıda avrupa standartlarına çeksinler ozaman !!!