4 tırnak buji hakkında

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar dün nette gezinirken performans bujileri 4 tırnaklı olanlarına rast geldim. nette biraz baktım 4 taraftan ateşleme yaptığı için hem yakıt tasarrufu hemde performans artışı sağlar diyo. bende bugün parçacıya sordum o da lpg li araçlarda daha doğrusu iki yakıtlı araçlarda takma tek tırnaklı daha iyi dedi kafam karıştı ama ben 4 adet gm in orjinal 4 tırnaklı buji siparişini vermek istiyorum sizce yakıta ve performansa faydası olur mu ???:confused:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Araçta LPG varsa tek tırnak yeterli dört tırnak LPG iş değil. 20 000 km de bir değiştirdin mi sorun olmaz. Araç benzinli olsa o zaman sözüm olmaz ama araçta LPG varsa her zaman tek tırnak birde özel LPG araçlar için bujiler var. Değişim sorasında deneyeceğim şahsen ben.

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nadir abi benim arabada şuan çift tırnak buji var orjinalide çift tırnakmış zaten ama ama 4 tırnak bujide yakıtın tamamı yandığı için yani çiğ atma durumu olmadığı için hem performans alırsın hemde yakıtı düşürür diyo motor ustaları

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçenlerde bizim burdaki servilerden birisinde tigraya lpg bağlanmış ve bunada tek tırnak buji takmışlar araba hiç randuman almadı bujisini çift tırnaklı ile değiştirdiler araba çok iyi oldu hiç tekleme yapmadı.

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benımde dıkkatımı cekmıstı araştırma yaparken hatta bende taktırmayı dusunmustum bakıma gıttıgım zaman ustama soracağım faydası varsa takarım

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aykut bey ben sordum ustama al takalım diyo faydasını görürsün dedi çok taktım 4 tırnak buji dedi

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aykut bey ben sordum ustama al takalım diyo faydasını görürsün dedi çok taktım 4 tırnak buji dedi

faydasını görürsek ıllakı takalım
sımdı yakıt yakma sıstemlerınde benzının oktanı ıle gazın oktanı farklı olduğu ıcın bujıler cok onem arz edıyor ben RC model aracımda bıle ırıdyum bujı kullanıyorum kı bınek aracımdada farkını yakalarım dıye dusundugum ıcın takabılırım
benzın 95 oktan
gaz 102 oktan yanı yakma oranı yüksek

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar ben çift ve dört tırnaklı olanı kullandım ama iki bujiden gereken performansı alamadım çünkü bobin ve buji kablosu özellikle buji kablosu hoşaf oldu. Sonra tek tırnak aldım ama bununla kalmadım birde LPG için tırnak aralığını yaptırdım. 15 000 km kadar yaptım sorun çıkmadı. Bence bu konuyu iyi değerlendirmek gerek.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bobine aşırı yük bindirmesin ?
zaten nazlı nazlı çalışıyorlar yakmasın bobini...