3M™ Performance Finish Liquid Wax Uyguladım....

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com
Ynt: 3M™ Performance Finish Liquid Wax Uyguladım....

mucahitduran link' Alıntı:
Hem aracına uygulamayı yapan arkadaşlara hem de nacizane fikirlerini paylaşan arkadaşlara teşekkürler :)

Evet bu yorumlar ve fikirler sayesinde daha güzel işler ortaya çıkacaktır. Teşekkürler herkese... :)

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

MuratS link' Alıntı:
pril falan ele zarar vermiyor yazıyor üzerinde.. cilde zarar vermeyen birşey boyaya zarar verirmi bilmiyorum.. Ama sonax şampuan aldım geçenlerde cilalı konsantre olandan bildiğin bulaşık deterjanı gibi kıvamı kokusu ama içeriğini bilemem  011zaa

Bu arada hasan abi bahsettiğin bulaşık makinelerine konulan parlatıcımıydı yoksa pril falanmıydı?

Bulaşık detarjanlarının içeriğini bilmiyorum ama reklamlarda yağı kiri söker atar, donmuş yağları da çözer falan deyince pek sıcak bakmıyorum. Piril fairy vs hiç kullanmadım. Cilalı araba şampuanı en mantıklısı. Markası pek fark etmiyor içerikleri aşağı yukarı aynı. Kovaya yeteri kadar oto şampuanaı koydum sonra da sıvı bulaşık makinası parlatıcısı, toz olan değil sıvı olan ekledim. Bulaşıkların üzerinde su lekesi kalmadan kurumasını ve parlamasını sağlayan birşey. Bir forumda gördüm yıllardır kullananlar varmış memnunlarmı bir deniyeyim dedim. Parlaklık veriyor gerçekten. Camlarda plastik aksamda su lekesei falan kalmadı. Daha önceki yıkamalarda arabayı kurularken su lekeleri oluşuyordu.

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HasanM link' Alıntı:
Bulaşık detarjanlarının içeriğini bilmiyorum ama reklamlarda yağı kiri söker atar, donmuş yağları da çözer falan deyince pek sıcak bakmıyorum. Piril fairy vs hiç kullanmadım. Cilalı araba şampuanı en mantıklısı. Markası pek fark etmiyor içerikleri aşağı yukarı aynı. Kovaya yeteri kadar oto şampuanaı koydum sonra da sıvı bulaşık makinası parlatıcısı, toz olan değil sıvı olan ekledim. Bulaşıkların üzerinde su lekesi kalmadan kurumasını ve parlamasını sağlayan birşey. Bir forumda gördüm yıllardır kullananlar varmış memnunlarmı bir deniyeyim dedim. Parlaklık veriyor gerçekten. Camlarda plastik aksamda su lekesei falan kalmadı. Daha önceki yıkamalarda arabayı kurularken su lekeleri oluşuyordu.

Abi yalnız ucuza kaçmışsın bim den falan alınmaz o :D ben geçen gün ucuz diye migros marka parlatıcı aldım hanım kafama fırlattı git Finish olan markadan al diye :D Biri 3 lira diğeri 10 lira  011zaa

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

MuratS link' Alıntı:
Abi yalnız ucuza kaçmışsın bim den falan alınmaz o :D ben geçen gün ucuz diye migros marka parlatıcı aldım hanım kafama fırlattı git Finish olan markadan al diye :D Biri 3 lira diğeri 10 lira  011zaa

Ah Murat Ah Hep Ekonomi Hep Ekonomi Aynı Olayı Bende Yaşadım :) Ama Haklılar ևok Kötü çünkü diğerleri buişin piriii Calgonit yeni adıyla finish :D

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mrt54 link' Alıntı:
Ah Murat Ah Hep Ekonomi Hep Ekonomi Aynı Olayı Bende Yaşadım :) Ama Haklılar ևok Kötü çünkü diğerleri buişin piriii Calgonit yeni adıyla finish :D

tabi tabi işlerine gelince hep.. kendilerine new balance alırlar bize gelince kinetix i çok görürler  011zaa 011zaa

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

MuratS link' Alıntı:

Evet öyle oldu, 011zaa  maksat denemek nasıl birşey diye :) Yoksa evde sıvısını kullanmıyoruz Quantum kullanılyoruz oda tablet işimi görmezdi :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Hasan abi ellerine sağlık. Valla beyazdan da çıkmış araba aynaya dönüşmüş. Maşallah. :)

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

GNSpower link' Alıntı:
Hasan abi ellerine sağlık. Valla beyazdan da çıkmış araba aynaya dönüşmüş. Maşallah. :)

Sağolsaın Doğancığım, beyaz ötesi oldu. şaka bir yana güzel parladı. Beyaz da zaten bu kadar parlar :) Teşekkürler.  :)

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

MuratS link' Alıntı:

Hahahaha :D :D

aliceinchains

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HasanM link' Alıntı:
֖ncelikle öneri ve eleştirileriniz için teşekkür ederim. Bu öneri ve eleştiriler sayesinde daha az hata yapıp daha güzel işler yapacağız. Kill çok güzel bir temizleyici daha önce kullandım ve elimde vardı ama kill de yapsaydım en az 2 saat daha ilave etmek zorunda klacaktım. Kil  uyguladıktan sonra boyaya dokununca ipeksi bir yüzey oluşuyor zift, reçine katran, cila ne varsa temizliyor. Sonrasında yapılan cila ve boya koruma daha sğlıklı oluyor. Kil uygulamasını sonbaharda yapmayı düşünüyorum. Yazın sağa sola, memlekete git gel börtü böcek vs. boyaya daha çok yapışıyor onları da en temiz kill paklıyor. Boya koruma ile ilgili hangi forumları öneririsiniz?  Tekrar teşekkür ediyorum :)   thnxx

Tekrar merhaba Hasan Bey;
Haklısınız, kil de yapsaydınız uygulama süreniz oldukça uzayacaktı. Forumda başka forumlarla ilgili isim vermemin doğru olup olmayacağını bilemediğimden özel mesaj gönderiyorum. İlginiz ve anlayışınız için ben teşekkür ederim :)