3 araç içinden hangisi acil

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corolla diyenler kaç kere corolla kullandı merak ediyorum ? bir kere arabada daha yıl 2012 olmuş bağımsız süspansiyon yok. viraj kabiliyeti focus astranın yanına yaklaşamaz. otobanda 120'den sonra hiç güven vermeyen bir araç. yanından otobus kamyon geçsin beşik gibi sallanan bir araba. donanım fakiri. daha bir çok modelinde c.c bile yok. astrada focusta standart sunulan bir çok donanım toyotada parayla bile alınamayacak durumda. ayrıca 6 ileri olanlarda sanırım turbodan dolayı 5 bin kmde yağ bitenler bile var. focus trend olmasa focus derdim. astranında tek sorunu 1.3 olması oda kalkışlarda sıkıntı yaratıyor kalktınmı hertürlü yürüyen bir araba. malzeme kalitesi olarak sıralarsak astra>focus>corolla
motor performans olarak focus>corolla>astra
donanım olarak astra>focus>corolla olur. ama ben olsa astra alırım duygusal olarak değil. arabayla giderken bana güven versin donanım versin diye...

MuL@T

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
toyota güzel araçtır tavsiye ederim.

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corolla donanım fakiri olarak görmen çok değişik. cc yi corolla benzinli modellerde kullanmıyor ama geri kalan donanımlarda gayet başarılı yeterli. toyotada tek sinir bozucu olay full (elegant) modeli dışında kapaklı jant kullanması sinir bozucu. viraj vs olayına gelince uzun yolda kullanmadım ama ş. içinde çokta kötü gelmedi açıkçası. opel astralara 1.6 dizel versiyon yapsa bu tartışmalara gerek bile kalmıycakta işte yapmadılar gitti =)

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 motor kullanım bakımından hoşuma gitmedi ama toyota alsanız daha iyi olur sessiz ve seri

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corolla donanım fakiri olarak görmen çok değişik. cc yi corolla benzinli modellerde kullanmıyor ama geri kalan donanımlarda gayet başarılı yeterli. toyotada tek sinir bozucu olay full (elegant) modeli dışında kapaklı jant kullanması sinir bozucu. viraj vs olayına gelince uzun yolda kullanmadım ama ş. içinde çokta kötü gelmedi açıkçası. opel astralara 1.6 dizel versiyon yapsa bu tartışmalara gerek bile kalmıycakta işte yapmadılar gitti =)

çok değişik mi :D öyleki zaten açın bakın toyotanın donanım listesine birde opelin fordun donanım listesine bakın... hadi donanım işi kullanıcıdan kullanıcıya göre değişirde bağımsız süspansiyon işi gerçekten corollanın - yönü... yeni kasa corollada olup olmayacağıda meçhul zaten...

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
süspansiyonu bilemem doğrudur ama donanım olarak o kadar boş bir araba değil. yeterli donanıma sahip comfort extra modeli yeterli bence. dediğim gibi en sinir bozucu olayı jant meselesi. 55bin tl verip sıfır araba alıyosun kapaklı jant veriyolar. gerisi dediğiniz gibi kişisel olarak değişir donanım beklentisi ama fakir de denmez herhalde? =)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
süspansiyonu bilemem doğrudur ama donanım olarak o kadar boş bir araba değil. yeterli donanıma sahip comfort extra modeli yeterli bence. dediğim gibi en sinir bozucu olayı jant meselesi. 55bin tl verip sıfır araba alıyosun kapaklı jant veriyolar. gerisi dediğiniz gibi kişisel olarak değişir donanım beklentisi ama fakir de denmez herhalde? =)

bana göre hiç bir albenisi olmayan bir araba. kasasıda çok iyi değil yani kendi şahsi fikrim. :) ayrıca toyota forumlarında toyotasını satan opel vw alıyor ve toyotayı yerden yere vuruyor :D kabin sesi lastik sesi baya fazla ayrıca...

thenorthstar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corolla diyenler kaç kere corolla kullandı merak ediyorum ? bir kere arabada daha yıl 2012 olmuş bağımsız süspansiyon yok. viraj kabiliyeti focus astranın yanına yaklaşamaz. otobanda 120'den sonra hiç güven vermeyen bir araç. yanından otobus kamyon geçsin beşik gibi sallanan bir araba. donanım fakiri. daha bir çok modelinde c.c bile yok. astrada focusta standart sunulan bir çok donanım toyotada parayla bile alınamayacak durumda. ayrıca 6 ileri olanlarda sanırım turbodan dolayı 5 bin kmde yağ bitenler bile var. focus trend olmasa focus derdim. astranında tek sorunu 1.3 olması oda kalkışlarda sıkıntı yaratıyor kalktınmı hertürlü yürüyen bir araba. malzeme kalitesi olarak sıralarsak astra>focus>corolla
motor performans olarak focus>corolla>astra
donanım olarak astra>focus>corolla olur. ama ben olsa astra alırım duygusal olarak değil. arabayla giderken bana güven versin donanım versin diye...

kardeşim çok teşekkür ederim güzel yorumun için şu anki arabam 98 model corolla ama yeni modeli kafamdan sildin :) astra ile focus arasında bir karar verecegim muhtemelen astranın 1.3 motorundan dolayı focusun titanyum modelini seçecegim kayseride temizinden bulursan inşallah :)

bu arada ilk kalkıştaki performans benim için srun degil ama örnegin arabaya 5 kişi binince erciyese cıkarken bayılırsa araba üzülürüm çünkü şuanki 98 corolla bile 100-120 tırmanıyor erciyesi :)