3 araç içinden hangisi acil

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede corolla hocamm japon kalıtesı baskadır en ufak sorunda vermez

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fiyat çok olmakla birlikte toyota. Araba da en önemli sen probleminin az olması bence

Saygılar.
HTC cihazımdan gönderildi.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corolla mı yoksa bu mu ? mesela

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...-ful-plusful-sport-stil-paket-101864713/detay

Corolla... 1.4 D-4D

motor gücü 90 hp
0-100 12 saniye
ortalama yakıt tüketimi 4.9 litre 100 km sehir içi 5.8
max.tork 1800 rpm
lastik ölçüleri 195/60/ 15
net ağırlık 1261 kg
bagaj hacmi 450 litre

Astra 1.3 CDTİ (en son kasa-J)
motor gücü 95 hp
0-100 14.7 saniye
ortalama yakıt tüketimi 4.2 litre 100 km sehir içi 5.1
max.tork 3250 rpm
lastik ölcüleri 215/50/17
net ağırlık 1373 kg
bagaj hacmi 370 litre

0-100 hızlanma : 13.1 sn 4 silindir 8 subaplı OHC motor Tofaş Şahin 1581 cc

kaynak: sahibinden.com

Bu değerleri incelersen astranın hem ekonomi hemde konforu ön planda tutarken performansı geriye çektiğini...Bence aradaki ağırlık farkı ve lastik ebatlarını düşünürsek Corollanın aynı ağırlıkta ve aynı lastik ölçülerinde performansının düşeceğini hatta yakıt değerlerinin değişeceğini ancak yol tutuşunun artacağını düşünebiliriz.
Ama senin gösterdiğin 3 araç içerisinde en iyisi Corolla... fakat o paraya astra J bulabilirsin diye düşünüyorum....tabi ikinci el astra J sedan olmadığı için sana uymayabilir... :) 80 litre bagaj farkı var...

Bunlar benim kişisel görüşlerim...

saygılar

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım teknik veriler ıvır zıvır.Öncelikle alacaksın eline arabayı şöyle bir gazına basacaksın koltuğu seni saracakmı kullanırken fren yaptığında sana güven verecekmi direksiyonu çevirirken araba kayacak hissi verecekmi 100 ü geçtiğinde araba yerden yükselecek gibi hissedecekmisin önce bunları bir göreceksin.Sonra teknik veriler sorunsuzluk şu bu gerisi gelir zaten.Önce kafana taktığın aracı kullanacaksın deneyeceksin.ARkadaşında olur akrabanda olur araç kiralamada olur falan.Ama kullanmadan alma.

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım teknik veriler ıvır zıvır.Öncelikle alacaksın eline arabayı şöyle bir gazına basacaksın koltuğu seni saracakmı kullanırken fren yaptığında sana güven verecekmi direksiyonu çevirirken araba kayacak hissi verecekmi 100 ü geçtiğinde araba yerden yükselecek gibi hissedecekmisin önce bunları bir göreceksin.Sonra teknik veriler sorunsuzluk şu bu gerisi gelir zaten.Önce kafana taktığın aracı kullanacaksın deneyeceksin.ARkadaşında olur akrabanda olur araç kiralamada olur falan.Ama kullanmadan alma.

Harfiyen katılıyorum.

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba bu aralar acil araba ihtiyacım var diger konumda belirttim ama oraya cevap cok geç geliyor yeni konu acmak istedim aşağıda üç araç ilanı veriyorum bunlardan hangisini tercih etmeliyim.kısa acıklama yapmayıp biraz acıklarsanız fiyat performans konfor vs.vs. şeklinde cok iyi olur.

günlük 80 km sadece işe gidiş geliş yapıyorum.hem az yakan hemde aile arabası olacak.araç full dolu olunca performansı fazla etkilenmeyecek.
aşağıdakilerden hangisini almalıyım sebebiyle birlikte lütfen.modele takılmayın max bütce 40 bin tl

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-ilk-sahibinden-opel-astra-98119756/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...fort-extra-toyota-corolla-dzl-104538877/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...5000-binde-2009-tdci-focus1.6-104496400/detay
Bence eğer 40.000 TL ye kadar çıkabiliyorsan,sıfır araçlara da bakmalısın.Çeşitli modeller var markalarda.Ayrıca,bayiler internette yazan kampanya fiyatından daha aşağıya da verebiliyor.Tabi biraz araştırma yapıp sıkı bir pazarlık yapman gerek.Şahit olduğum iki örnek vereyim.Opel Astra Classic III modelinin kampanya fiyatlı 37.250 TL ye satılanını İstanbulda ki bir bayi en son 36.500 TL ye indi.İstanbul dışında ki bir bayi de 35.600 TL ye indi.Diğer bir örnekte Suzukiden vereyim.Modeli tam hatırlamıyorum,galiba SX4'dü.Kampanya fiyatı 36.000 TL olan araca aksesuarlar ekstra ücrete tabi olmasına rağmen,tamponların altlarına krom boru ve yanlara krom eşik hediye edebileceğini söyledi.Diğer aksesurlarda da ekstra indirim yapabileceğini belirtti.Tabi tercih ve zevk senin yine.Benimkisi tavsiye.Yazdığım araçları da bayilerin kampanyalı fiyattan da aşağıya verebileceğine örnek olsun diye söyledim,yoksa bunları al demiyorum yani. :)
Gönlüne göre bir araç alırsın inşallah. ;)

Son düzenleme:

EyüpSultan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sonuna kadar doğru. 10 Numarasın Kemal abi

Emperor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bütcenize göre Ford Focus TDCİ Titanium daha güzel bir secenek bence Trend biraz ucuz kacıyor :) Eski bir focus kullanıcısı olarak söylüyorum yol tutusu kendi sınıfı ve es deger fiyatındaki aracların arasında hep 1 kademe daha yüksektir.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla kardeş ben opelden soğumuşum ama fiat makina iyi şanzıman kısa kaldırıyor diyelim..
ford u sevmem marka kaynaklı heralde ondada psa makinası var ama nedense peugeot daki kadar verimli değil...ama çekişi gideri güzeldir...iç dizayn zayıf kalabilir..
toyota da herzaman oturaklı arabadır..malzeme kalitesi biraz düşmüş hepsinden sessiz ve kullanışlı ; motor gücüde ford dan düşük görünsede son sürati hepsinden yüksek bir arabadır...boşver fordu ya... fort

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi şöyle birşey var ben olsam ford derdim.bunların arasından en performanslı araç o çünkü...ama km yüksek diğer araçlara göre...fordu bu yüzden eledim...2. olarak az km her zman avantajdır...toyata sorunsuzluğu ile zaten göz dolduran bir araç...astrada model yüksek keza ikisininden birini seç kardeş....ama ben olsam toyatayı seçerdim...astranın h sedan olmasaydı astra derdim...