3.20i, insignia

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
BMW her zaman BMW dir, 20 yaşında da olsa düşünmeden al derim, kaç yaşında olursa olsun bir mercedes ya da BMW kalitesini her zaman hissettirir. 1.6 turbo insignia BMWyi tokat manyağı yapar diyenlere de sözüm araçların 0-100 hızlanma ve son hız teknik verilerine bir bakmaları, arkdaşlar fanatiklik yapmaya gerek yok, BMW ve Mercedes her zaman için diğer markalardan en az 1 gömlek üstün araç yapıyor, donanımı fazla diye aynı fiyata opel alıp zamanınızı sanayide geçirmeye gerek yok

Sanayiden çıkmadığına göre senin calibran turbo değilde ecotec galiba :)

Ben şimdi calibrayı aynı modelde bmw ile yanyana koyarsam opele ayıp olur çünkü o devrin aynı sınıftaki modeli olan BMW 320 coupe ile kıyaslarsan calibra bmw ye sağlamlık , konfor güç ve dizayn dahil üstün gelir bugün aynı modelde temizi de bir bmw den fazla para eder

Buna ne diyeceksin

kajmerhan03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BMW gerçekden çok güzel araaba 30 yasındada olsa bmw oldugunu belli eder ama insignia opelin son emeği arkadaşlarm abilerim bunu unutmayalım teknoloji harikası falanda diyebiliriz 180 Hp 1.6 motor yani opel diyorum bende

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
BMW her zaman BMW dir, 20 yaşında da olsa düşünmeden al derim, kaç yaşında olursa olsun bir mercedes ya da BMW kalitesini her zaman hissettirir. 1.6 turbo insignia BMWyi tokat manyağı yapar diyenlere de sözüm araçların 0-100 hızlanma ve son hız teknik verilerine bir bakmaları, arkdaşlar fanatiklik yapmaya gerek yok, BMW ve Mercedes her zaman için diğer markalardan en az 1 gömlek üstün araç yapıyor, donanımı fazla diye aynı fiyata opel alıp zamanınızı sanayide geçirmeye gerek yok

e30-e36'lar ne durumda düşünüyormusunuz? onları da mı düşünmeden almak lazım?
BMW'nin her aracı kaliteli değildir, premiumların kalitesi E segmentinde başlar.

lastermann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanayiden çıkmadığına göre senin calibran turbo değilde ecotec galiba :)

Ben şimdi calibrayı aynı modelde bmw ile yanyana koyarsam opele ayıp olur çünkü o devrin aynı sınıftaki modeli olan BMW 320 coupe ile kıyaslarsan calibra bmw ye sağlamlık , konfor güç ve dizayn dahil üstün gelir bugün aynı modelde temizi de bir bmw den fazla para eder

Buna ne diyeceksin

Öncelikle şunu söyleyeyim arabam ecotec değil, 94model olduğu halde volvo 2.0T ve golf5 gti ile kafa kafaya giden 4x4 turbo. Hız konusunda bir problemim yok, fakat şunu da söyliyim e30 kasa 86' 3.20i sahibiyim. Tasarım ve hız konusunda Calibra elbetteki dönemin BMWlerini sollar , fakat konfor, sağlamlık, dayanıklılık, parça kalitesi bakımından opel BMW nin yanına yaklaşamaz. Forumdaki opelci arkadaşlar kusuruma bakmasın belki benim e30um çok iyi durumdadır ondan izlenimlerim bu şekildedir fakat BMW farkını hissedebilmeniz için iki aracı da tecrübe etmeniz gerekir.

Qabus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle şunu söyleyeyim arabam ecotec değil, 94model olduğu halde volvo 2.0T ve golf5 gti ile kafa kafaya giden 4x4 turbo. Hız konusunda bir problemim yok, fakat şunu da söyliyim e30 kasa 86' 3.20i sahibiyim. Tasarım ve hız konusunda Calibra elbetteki dönemin BMWlerini sollar , fakat konfor, sağlamlık, dayanıklılık, parça kalitesi bakımından opel BMW nin yanına yaklaşamaz. Forumdaki opelci arkadaşlar kusuruma bakmasın belki benim e30um çok iyi durumdadır ondan izlenimlerim bu şekildedir fakat BMW farkını hissedebilmeniz için iki aracı da tecrübe etmeniz gerekir.
tamam senin eşeğin kancık olsun :kop::kop:

lastermann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
e30-e36'lar ne durumda düşünüyormusunuz? onları da mı düşünmeden almak lazım?
BMW'nin her aracı kaliteli değildir, premiumların kalitesi E segmentinde başlar.

Kötü dediğiniz e30 BMW nin kült aracıdır. Yanlış anlaşılmasın, türkiye piyasası çok düştü, ankarada gördüğünüz e30lar acınılacak hale getirildi, fakat kilometresi ve yaşı kaç olursa olsun yürüyeni ve motoru orijinal durumdaki bir e30, opeli geçtim, e90dan bile fazla keyif verir.

lastermann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam senin eşeğin kancık olsun :kop::kop:

Çok umrumda değil arkadaşım burda kimin hangi aracı alacağı, neticede kimseye mal satmıyorum burada, ikisine de biniyorum, BMW nin daha iyi otomobiller ürettiğini anlamak için alim olmaya gerek yok, 5 yaşındaki çocuğa da sorsan sana aynı cevabı verir

Moderatörün son düzenlenenleri:

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Einstein bir insanın gerçek değeri kendisinden ne kadar kurtulduğuyla doğru orantılıdır demiş sanırım bu otomobillere bakış açısında da geçerli :(

Son düzenleme:

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Kötü dediğiniz e30 BMW nin kült aracıdır. Yanlış anlaşılmasın, türkiye piyasası çok düştü, ankarada gördüğünüz e30lar acınılacak hale getirildi, fakat kilometresi ve yaşı kaç olursa olsun yürüyeni ve motoru orijinal durumdaki bir e30, opeli geçtim, e90dan bile fazla keyif verir.

BMW nin kült aracı e30 değil e21 dir bmw yi bmw yapan modeldir e30 çıktığında bmw fanatikleri tarafından köşeli kasasından ve e21 e göre kötü süspansiyonundan dolayı yıllarca yadırgandı ve bu yüzden ilk zamanlarda e30 dan daha pahalıya satılan e21 ler oldu daha sonra e36 çıkınca bmw kasasının dizaynını yeniden çağın ötesine taşıdığı için eski saygınlığını yakaladı ama gerek e21 olsun gerek e30 olsun gerek e36 olsun 2000 cc nin altındaki tüm modellerinin motoru sesi hariç ve 4 silindir olan 2000 cc 2002 motoru hariç hepsi berbattı yağ yakar ve 200 bini sorunsuz tamamlayamazdı ki bu durum e46 ile giderilebildi ama bu defada devir bandı 8000 den 6000 e düşürüldüğü için eski gücünü ve sportifliğini kaybetti. Opel motoru ise 2000 cc de zaten motronic engine control sistemi ve calibralarda olsun gsi larda olsun zamanında sfi ile şimdi de opc ile yıllardır bmw nin önündedir hem daha iyi devir çevirir hem daha yüksek yağ basıncına sahiptir hemde daha yüksek güç üretir hemde daha fazla süre aşınmadan dayanabilir.
Son olarak her aracın eski modeli yenisinden fazla keyif verir bu bmw ye özel bir durum değildir bir mantanın opc den fazla keyif verebilmesi gibidir

ve ben e21 e yıllarca bindim e 30 a da öyle e 36 ya da öyle dashboard kaliteleri ve detay işçilikleri opelden iyidir ama genel olarak opel 2000 cc altında olan otomobillerde bmw den daha ciddi ve daha diri ve aynı zamanda da daha sağlam makineler üretir bunu kendim bizzat 2002 kullanırken mantaya a ya geçerek e21 kullanırken manta b ye geçerek e36 kullanırken calibraya geçerek yaşamış birisiyim hele burada 6 ileri şanzımana sahip 026 aerodinamik katsayılı turbo ve 4X4 ve daha 1993 te yol bilgisayarına kadar sahip olan ve tamamında fabrikasyon sodyum süpap ve kranka sahip forget piston lu olan calibrayı salak bir 320 ile sadece adı bmw diye bir tutamayacağım çünkü bunu yaparsam kara cahiller hariç adama gülerler

Şimdi bunun aksini sabaha kadar iddia edin anca kendinize edersiniz bu kadar da marka fanatiği olmayın kıyaslanan bmw ler 4000 motor üstü v 8 ler değil bmw yi de bmw yapanlar zaten 2000 cc altındaki ucuz modelleri değil ve bu yüzden bir insignia her zaman bir 320 ile başa çıkar tek şart 1.6 değil 2.0 olmasıdır