21000 km 2013 1.3 ctdi. Yanık kokusu Geldi

sevkettosun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 21000 km 2013 1.3 ctdi. Yanık kokusu Geldi

biraz önce opel müşteri hiz. aradım balatanın garanti kapsamına girmedigini , eger bi sorun varsa zaten servisin garanti kapsamına alacagını ve yardımcı olacagını söyledi,
ve balata sökülmeden garantiyle ilgili yardımıcı olamıyacagını ekledi . şuan napmalıyım kafam karıştı.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sevkettosun link' Alıntı:
biraz önce opel müşteri hiz. aradım balatanın garanti kapsamına girmedigini , eger bi sorun varsa zaten servisin garanti kapsamına alacagını ve yardımcı olacagını söyledi,
ve balata sökülmeden garantiyle ilgili yardımıcı olamıyacagını ekledi . şuan napmalıyım kafam karıştı.
Bir kere zorlamadan sikinti olmaz boyle kullanmaya devam edin bence.

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sevkettosun link' Alıntı:
֖ncelikle geçmiş olsun. Benzer problemi bir ay önce kendim de yaşadım. Duman ve yanık kokuları içinde dik bir yokuşta trafikten dolayı 3-4 kez kavrama yapmak zorunda kaldım. ևok şükür araçta şuan bir sıkıntı yok ama yokuşlarda durmaktan korkar oldum. :( Size önerim;  kavramada titreme yapıyorsa mecburen balata sökülecek ve değişecek. (Maalesef servis garantiye sokmuyor, seneler önce vetcra C 1,6 aracımızda düz yolda 60binde baskı balata sıyırmıştı, aracın garantisi olmasına rağmen bin küsür lira para ödenmişti servise.) Eğer kullanımda  bir sıkıntı yaratmıyorsa bence gittiği yere kadar gitsin.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
Akin bey lütfen ortami gerecek sözlerde bulunmayalim.
Konular özünden çıkıp laf kavgasına dönüşüyor.
Anlayişınız için tesekkurler.

+1 Kesinlikle Bülent Abiye katılıyorum, kullandığınız kelimeler forumdaki aile ortamına yakışmıyor, eminim daha düzgün kelimeler seçerekte kendinizi çok iyi ifade edebilirsiniz.

Şevket Bey çok geçmiş olsun, ben de H kasa 1.3 dizel Astra'yı 3 yıl kullandım ve benzer durum birçok kez başıma geldi hele bir seferinde yaz mevsimi haftasonu kilyostan dönerken yokuş yukarı çok dur kalktan ve yarım debriyaj dan dolayı baya bir koku ve duman gelmişti, sağa çekip 15-20 dakika bekledikten sonra devam etmiştim, ancak hiçbir önemli bir sorun olmadı. Tavsiyem bu durumu yaşamamak için park yerleri konusunda daha seçici olmanız.

Tekrar çok geçmiş olsun

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir kere başıma geldi ilk aldığım zamanda ama sadece koku sonrasında hiç olmadı.. Genelde yokuş kalkış desteğini kullanıyorum debriyaj ile tutmak yada yarım debriyaja yüklenmek yerine daha iyi. 22bin de aracım.

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Trafik var ise frene basıp durmak lazım. Yarım debriyaj  Ile arabayı tutmaya  çalışırsanız hangi arabada olursa olsun  balatada sıkıntı olur.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın link' Alıntı:
Hocam kusura bakmayın ben balata yanığının sebebini açıkladım ama arkadaş (heralde bir kuyruk acısı var) direkt bana sataşmış... yoksa amacım katiyetle tartışma yaratmak değil...

Akın Bey sizi hayretle takıp edıyorum ben lütfen yanlıs anlamayın ama sırf yardımcı olmak ıstedıgım ıcın yazmak ıstedım; soyledıklerınız çok tutarsız o yuzden bu kadar tepkı cekıyorsunuz ınternet ortamında da yazdıklarımız maalesef kalıyor o yuzden gecmıs ıletılerınıze şöyle bır göz atınca ki bunu yapmıstım daha once 2010dan berı forum donanımda ve burada yazdıklarınıza bakınca dissosiyatif kimlik bozukluguyla karsı karsıya oldugunuz kanaatındeyım ;
  Farzdelım yazdıklarınız dogru daha once avukat olarak tanıtmıstınız kendınızı sonra doktora yaparak hukuk öğretım görevlısı oldugunuzu soyledınız ,kımlıgınız hakkında verdıgınız bu bılgıler dogruysa ;böyle entelluktuel kısılıge sahıp bırının bu tür bir depersonalizasyon bozukluğu içinde olması daha da vahim bir durum ki yazdıklarınız,uslubunuz ve entellektuel bırıkımınız zaten vermıs oldugunuz bılgılerle örtüşmüyor maalesef. Kızıcaksınız yıne bılıyorum ama ki bu 1. evrede doğal bir savunma sürecidir; bunu soylemek benım ınsanlık görevım ,pozitif şizoaffektif bozukluk  belırtılerı gösterıyorsunuz tedavi edilmezse daha vahim durumlara yol açar bence en yakın zamanda bir psıkıyatrıst ıle görüşün.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
  Akın Bey sizi hayretle takıp edıyorum ben lütfen yanlıs anlamayın ama sırf yardımcı olmak ıstedıgım ıcın yazmak ıstedım; soyledıklerınız çok tutarsız o yuzden bu kadar tepkı cekıyorsunuz ınternet ortamında da yazdıklarımız maalesef kalıyor o yuzden gecmıs ıletılerınıze şöyle bır göz atınca ki bunu yapmıstım daha once 2010dan berı forum donanımda ve burada yazdıklarınıza bakınca dissosiyatif kimlik bozukluguyla karsı karsıya oldugunuz kanaatındeyım ;
  Farzdelım yazdıklarınız dogru daha once avukat olarak tanıtmıstınız kendınızı sonra doktora yaparak hukuk öğretım görevlısı oldugunuzu soyledınız ,kımlıgınız hakkında verdıgınız bu bılgıler dogruysa ;böyle entelluktuel kısılıge sahıp bırının bu tür bir depersonalizasyon bozukluğu içinde olması daha da vahim bir durum ki yazdıklarınız,uslubunuz ve entellektuel bırıkımınız zaten vermıs oldugunuz bılgılerle örtüşmüyor maalesef. Kızıcaksınız yıne bılıyorum ama ki bu 1. evrede doğal bir savunma sürecidir; bunu soylemek benım ınsanlık görevım ,pozitif şizoaffektif bozukluk  belırtılerı gösterıyorsunuz tedavi edilmezse daha vahim durumlara yol açar bence en yakın zamanda bir psıkıyatrıst ıle görüşün.

Tövbe bismillah : niyetli olmasam bende sizin kalıtsal  hastalığınızı söylerdim pm den ama neyse Allah affetsin oruçlu ağzımla şunu yazdığım için.