2017 Astra J Hayalet Gösterge

Polhamus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cümleten Selamın Aleyküm Abilerim Kardeşlerim. Forumda yeniyim , bir hatamız olur ise şimdiden affola diyerek konuya başlamak istiyorum.
2017 Astra J Edition Plus sahibiyim. Hayalet Gösterge ve Tesla Ekran arayışı içerisindeyim. Tesla Ekran bir şekilde bulunuyor da Astra J ler için daha hayalet gösterge görmüş değilim araştırmama rağmen. Bu konular hakkında fikri önerisi olan var ise dönüşlerini bekliyorum.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
  • Beğen
Tepkiler: Mtunc ve Hasip

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Tesla ekran eyvallah ama hayalet gösterge fantazi ve gereksiz masraf olur.
Tesla bende istiyorum ya. Ali amcadan getirtsek vergi ne çıkar acaba. Tr de satılanlar beni kurtarmıyor.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Tesla ekran eyvallah ama hayalet gösterge fantazi ve gereksiz masraf olur.
Tesla bende istiyorum ya. Ali amcadan getirtsek vergi ne çıkar acaba. Tr de satılanlar beni kurtarmıyor.
Fikirlerim size çok yakın tr'de satılan tesla'larla ilgili. Hatta iki satıcı ile görüştüm sen tesla alma sana gelmez abi dediler. Dürüst esnaflar demek ki sağolsunlar...

Geçen sene 2. multimedyamı sattım ve 3. Kez multimedya almaya tövbe ettim. o tarihten beri telefonumu kullanıyorum. Aslında her işimi de görüyorum ama geçenlerde youtube de araca tablet videolarını tekrar görünce tablet işine sardım, sonra seçenekleri araştıra araştıra bu kıvama geldim yine🙂 Çok fena kaşınıyorum bir kaç gündür.... Ve çok korkuyorum onca para verip yine pişman olacam diye... Ama çok güzel görünüyor bu namussuz tesla style'lar.😊

Aliexpress konusuna gelirsek, yaklaşık %70 vergi çıkıyor...
Örneğin 100tl lik ürün %18 kdv ile 118tl oluyor. Bu bedel üzerinden %20 gümrük vergisi ile 141,6 tl. Bu bedel üzerinden %20 ötv hesaplanıyor ve toplamda 100t'lik ürün 169,92tl'ye gelmiş oluyor..
Kargo falan da olunca ürün fiyatı x2 diyebiliriz.

Siz söyleyince aklıma geldi sepetimde ne zamandır duruyor 8 çek işlemci 4gb ram 32db rom bi cihaz. 11.11de 1700tl'ye geliyor. Kargo 300 tl. 2000 vergilerle 4000'i bulur. Değer mi diyor insan...

https://m.tr.aliexpress.com/item/32856863895.html?spm=a2g0n.shopcart-amp.item.32856863895& türkiye'den alanların yorumları bayağı fikir veriyor..

Bir de bu cihazların hepsi fason tabletler, bu bimdeki reeder, hometech kalitesinde. Hadi bunu geçtik apple, samsung gibi köklü markaların kalitesini beklemiyoruz zaten. Çinli üretici, satıcı, ve bizim yerli satıcı bu markaların %10'u kadar güvenilir olsa, sattığı ürün hakkında doğru bilgi verse yeter...

Türkiye deki hiçbir satıcı işlemci frekansı konusunda beni bilgilendiremedi. Biri "biz içini açıp bakmıyoruz ortalama 1.5 alıyoruz" dedi, sonra "2 gicabayt" diyen mi arasınız, "1 cigatayt" diyen mi. Ne dedikleri de önemli değil. Doğru bilgi verebilseler hepsi başım gözüm üstüne. 8 çekirdekli ama kaç ghz? Belki 800mhz her bir işlemci. Ne anladık o sekiz çekirdekten. 4 tane 1.6ghz ile aynı hesap...

Çinliler en azından yazıyorlar ilanlarına her detayı.

Bizimkiler de bir iki resim çekiyor, ya da aliexpreste'ki ilan resimlerinden 1-2 tane ekliyor. Hiçbir bilgi yok.

"Son sistem, android sistem, gerigörüş kamerası hediye, hep bizim görsellerimizi kopyalıyorlar"

diye yazılmış onlarca birbirinin kopyası ilan.

Yazarken soğudum bakın şimdi, iyi geldi😁😄😁

Çinlilerin yazılım hilesi ile düşük donanımlı cihazı yüksek donanımlı göstermeleri de söz konusu olabiliyor. Yaşanmış örnekleri aliexpres ürün yorumlarında mevcut...

Tüm bunları düşününce cd300 benim gözüme dünyanın en iyi teybi gibi görünüyor... Turuncu turuncu mini mini ekranıyla😊

Ben ne dersem diyeyim, "ben bu konsolu deşer, tableti de ortasına gömerim!!!" düşüncesi de beni hiç terketmiycek muhtemelen. Çünkü bir gün kısmet olur da konsola bir tablet gömersem, tabletin arkasında en kötü ihtimalle huawei, asus, lenovo firmaları duracak ve dolayısı ile kafamda bu soru işaretlerinin hiçbiri olmayacak.

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Fikirlerim size çok yakın tr'de satılan tesla'larla ilgili. Hatta iki satıcı ile görüştüm sen tesla alma sana gelmez abi dediler. Dürüst esnaflar demek ki sağolsunlar...

Geçen sene 2. multimedyamı sattım ve 3. Kez multimedya almaya tövbe ettim. o tarihten beri telefonumu kullanıyorum. Aslında her işimi de görüyorum ama geçenlerde youtube de araca tablet videolarını tekrar görünce tablet işine sardım, sonra seçenekleri araştıra araştıra bu kıvama geldim yine🙂 Çok fena kaşınıyorum bir kaç gündür.... Ve çok korkuyorum onca para verip yine pişman olacam diye... Ama çok güzel görünüyor bu namussuz tesla style'lar.😊

Aliexpress konusuna gelirsek, yaklaşık %70 vergi çıkıyor...
Örneğin 100tl lik ürün %18 kdv ile 118tl oluyor. Bu bedel üzerinden %20 gümrük vergisi ile 141,6 tl. Bu bedel üzerinden %20 ötv hesaplanıyor ve toplamda 100t'lik ürün 169,92tl'ye gelmiş oluyor..
Kargo falan da olunca ürün fiyatı x2 diyebiliriz.

Siz söyleyince aklıma geldi sepetimde ne zamandır duruyor 8 çek işlemci 4gb ram 32db rom bi cihaz. 11.11de 1700tl'ye geliyor. Kargo 300 tl. 2000 vergilerle 4000'i bulur. Değer mi diyor insan...

https://m.tr.aliexpress.com/item/32856863895.html?spm=a2g0n.shopcart-amp.item.32856863895& türkiye'den alanların yorumları bayağı fikir veriyor..

Bir de bu cihazların hepsi fason tabletler, bu bimdeki reeder, hometech kalitesinde. Hadi bunu geçtik apple, samsung gibi köklü markaların kalitesini beklemiyoruz zaten. Çinli üretici, satıcı, ve bizim yerli satıcı bu markaların %10'u kadar güvenilir olsa, sattığı ürün hakkında doğru bilgi verse yeter...

Türkiye deki hiçbir satıcı işlemci frekansı konusunda beni bilgilendiremedi. Biri "biz içini açıp bakmıyoruz ortalama 1.5 alıyoruz" dedi, sonra "2 gicabayt" diyen mi arasınız, "1 cigatayt" diyen mi. Ne dedikleri de önemli değil. Doğru bilgi verebilseler hepsi başım gözüm üstüne. 8 çekirdekli ama kaç ghz? Belki 800mhz her bir işlemci. Ne anladık o sekiz çekirdekten. 4 tane 1.6ghz ile aynı hesap...

Çinliler en azından yazıyorlar ilanlarına her detayı.

Bizimkiler de bir iki resim çekiyor, ya da aliexpreste'ki ilan resimlerinden 1-2 tane ekliyor. Hiçbir bilgi yok.

"Son sistem, android sistem, gerigörüş kamerası hediye, hep bizim görsellerimizi kopyalıyorlar"

diye yazılmış onlarca birbirinin kopyası ilan.

Yazarken soğudum bakın şimdi, iyi geldi😁😄😁

Çinlilerin yazılım hilesi ile düşük donanımlı cihazı yüksek donanımlı göstermeleri de söz konusu olabiliyor. Yaşanmış örnekleri aliexpres ürün yorumlarında mevcut...

Tüm bunları düşününce cd300 benim gözüme dünyanın en iyi teybi gibi görünüyor... Turuncu turuncu mini mini ekranıyla😊

Ben ne dersem diyeyim, "ben bu konsolu deşer, tableti de ortasına gömerim!!!" düşüncesi de beni hiç terketmiycek muhtemelen. Çünkü bir gün kısmet olur da konsola bir tablet gömersem, tabletin arkasında en kötü ihtimalle huawei, asus, lenovo firmaları duracak ve dolayısı ile kafamda bu soru işaretlerinin hiçbiri olmayacak.

Derdime derman oldun teşekkür ederim. :)

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Bende merak ediyorum hic teslali araca binmedim deneyimleyemedim. benim icin ekran kalitesi cok onemli. Ekran kaliteli olursa gerside kaliteli olur bence😂

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Sistem çok iyide ah birde pahalı olmasa :( Aracımı değiştirirsem sırf bu hayalet gösterge yüzünden cosmo alıcam :)

Benzersiz Astra J

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Herkese Merhaba;
Forumda yeniyim nette gezerken gördüm, yazışmaları hatamız olursa affola.
Ben bu videoları paylaşan kişiyi buldum, benzinli araçlar için 3500 tl ile 7000 tl arasında bir masrafı var, dizellerde rakam artıyor, çıkma gösterge bulunursa ucuza oluyor bu iş, zor değil ama uğraş istiyor tabi birazda maliyet keyfe kalmış.
Tesla ekran konusunda ise bence kesinlikle imkan varsa takılmalı hem araca güzel bir ambiyans katıyor hemde suruceye yardımcı olduğu gibi sürüş keyfini arttırıyor. Pisayasada bir sürü marka var ve bazıları çok kalitesiz ben aliexpress den almıştım 2 yıl oldu hiç sorun yaşamadım donma kasma takılma hiç yaşamadım dokunmatik hassasiyeti Apple Samsung gibi aynı ama satın almadan once denemekte fayda var, ben şanslı çıktım bu konuda resimdeki benim aracım çokta memnunum ama vergiler çok arttı, dışardan almak mantıklı değil artık, istoç da Regi Elektronik var J kasalar için Cyclone var gerçekten iyidir tavsiye ederim, 2 yıl garantide veriyorlar...

20190704_155659.jpg

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Hasip ve Mtunc

Benzersiz Astra J

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
20190806_195911.jpg

• Beğen
Tepkiler: Hasip ve Mtunc