Opel astra j 2017 1.6 benzinli edition plus gösterge ibrelerinin ve teybin çalışmaması

Necmettin

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Opel astra j 2017 1.6 benzinli Aracımla sabah bir yere gitmek için kumandaya bastığımda açılmadı ve normal anahtarla açtım kontağı çevirdiğimde aracın ibre göstergelerinin ve radionun hiç birinin çalışmadığını gösterge panelinde ışıkların yandığını farkettim ve aracı çalıştıramadım nedeni ne olabilir

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Akü koruma modu, ESP uyarısı vb verdimi ? Ayrıca marş basabildiniz mi ? Marş bastığınız esnada ışıklarda kısılma veya komple kapanma gibi bir durum yaşanmışsa akünüz ölmüşmür.

Necmettin

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Aküye baktırdım hocam akü 15 gün önce değişmişti zaten kontağı çevirdiğimde tık yok arabada araca elektrik geliyor fakat çalışmıyor ibreler sıfırda hepsi ortadaki ekranda yakıt tüketiminde felan hiç birşey yazmıyor

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Necmettin bey anahtarı düşürdünüz mü veya sıvı teması oldumu ? Yedek anahtarınız varsa birde onunla deneyin.

Necmettin

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Yedek anhtarı olmadığı için deneyemedim ama bide şu uyarı çıktı hırsızlık önleme sistemi yazısı çıktı

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Anahtarınızın pilini kontrol edin, sıvı teması olmuşsa malesef tamir veya yenisinden başka seçenek yok. Aracınız şu an anahtar içersinde ki immobilizer çipini algılayamadığı için çalıştırılmaya izin vermiyor.

Necmettin

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Pilinide değiştim olmadı büyük ihtimalle anahtar bozuldu