Astra J Uğultu Sorunu

Polhamus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cümleten Selamın Aleyküm Abilerim kardeşlerim, 2017 1.6 Sedan Astra J sahibiyim. Sorunum şu ki duyabildiğim kadarıyla sağ ön cam tarafından hızlanınca içeri hava alıyor gibi yada alıyor emin değilim rüzgar uğultusu geliyor. Bu bana has bi durum mu yoksa genel olarak var mı bu sıkıntı? Bu sorunu olanlar nasıl bir önlem aldılar yada yapabileceklerim nelerdir ? Teşekkür ediyorum şimdiden ilgilenen herkese iyi forumlar.

ege621

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunun aynısı başka bir arabamda başıma geliyordu. Kaportacıya götürdüm ve usta sağ kapının cam çerçevesini içeri doğru kanırtarak yamulttu. Bir nevi aradaki boşluğu aldı ve sorun çözüldü :D Ama bunu yapmadan önce sorunun ordan kaynaklandığından emin olun.

Polhamus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunun aynısı başka bir arabamda başıma geliyordu. Kaportacıya götürdüm ve usta sağ kapının cam çerçevesini içeri doğru kanırtarak yamulttu. Bir nevi aradaki boşluğu aldı ve sorun çözüldü :D Ama bunu yapmadan önce sorunun ordan kaynaklandığından emin olun.
Oldukça cesur bir çözüm yoluna gitmiş ustanız😂 Tam emin de olamıyorum hani kronik sorun filansa görmezden gelebilirim de bana has bi durumsa yaptırmaktan zarar gelmez diye düşünüyorum.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Aslında kronik sorun yok tür o biraz bizim ustalardan kaynak li götürsen belkide kronik diyebilir astra h lerde dediginiz yerde klape var kırılıyor ve klima kapalı olsa dahi hızlı giderken kanalardan hava alıyor o kapak açılıyor ama böyle çok değil benim bununla ilgili paylaşımım var elinizden gelir se kırılmış mi bakabilirsiniz sonrasında dış kaput ve cam arasında ve silecek plastik leri var siyah renk o ses gelen kısımlara bastırarak hafif vurarak boşluk varmı bakın normal şarta yapışılı durur

Polhamus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında kronik sorun yok tür o biraz bizim ustalardan kaynak li götürsen belkide kronik diyebilir astra h lerde dediginiz yerde klape var kırılıyor ve klima kapalı olsa dahi hızlı giderken kanalardan hava alıyor o kapak açılıyor ama böyle çok değil benim bununla ilgili paylaşımım var elinizden gelir se kırılmış mi bakabilirsiniz sonrasında dış kaput ve cam arasında ve silecek plastik leri var siyah renk o ses gelen kısımlara bastırarak hafif vurarak boşluk varmı bakın normal şarta yapışılı durur
Bu siyah plastikler yapışıyor mu yoksa kanallara mi oturuyor? Kanal oturuyorsa kaputla plastik arasına ince bi malzeme atmayı düşünüyorum ama öncelikle ugultunun geldiği yeri net tespit etmem lazım.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Kanala oturur altında soketleri vardır yıkarken filan ornek basınç lı suyu verirsen kopuyor soket kırılmış olabilir bir şekilde o yüzden oturmuyor dur

Polhamus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kanala oturur altında soketleri vardır yıkarken filan ornek basınç lı suyu verirsen kopuyor soket kırılmış olabilir bir şekilde o yüzden oturmuyor dur
Şuan tüm kapıları kontrol ettim bütün lastiklerini tek tek el yordamı ile elime farklı gelen hani boşluğu filan fazla olan yok hepsi standart gibi duruyor. Yakın zamanda hız da yapmadım sorun devam ediyor mu emin değilim. Sabah eve giderken bi deneyeyim.