2014 Neptün Mavi Edition bixenon güncellemesi sayfa 15

isokan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 2014 Neptün Mavi Edition Gunduz farı gunceli sayfa 5

Hayırlı olsun. Allah kazasız, belasız ve de cezasız sürüşler nasip etsin Smiley

metinmb407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkür ederim :)

legolas71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

metinmb407 link' Alıntı:
Teşekkürler öncelikle. Bora ya duygusal yaklaşmadım gerçekten. Bora dan Astra J ye geçen arkadaş var aynısını demiş o da. Ayrıca katılmıyorum motor sesini en çok içeri alan ve en çok yakıt tüketen kısmına. Kullanana göre değişir tüketim. Ben Bora da 5 litrenin altını gördüm. Foto ekliyorum. Şu var SR motorun sesi ve tüketimi BCB ye göre fazla. Başka araçlar denediniz mi bilmiyorum ama ben muadil olarak 2003 Astra, Megane II, Focus I, Megane I, Laguna 1-2, Corolla Sol kullandım. Ama emin olun Bora çok çok önde yalıtım ve kalite konusunda. Ha donanım olarak fakir ona birşey diyemem. 6 ileri bir araçta daha sessiz yol almanız normal devir düşüyor çünkü. Bu foto da yakıt tüketimim ile ilgili foto.

WJrOQxul.jpg

e9Bzqgel.jpg

Çok teşekkür ederim. Farklı olmak fakat uçuk olmamak gerektiği düşüncesindeyim :)
selamlar konuyu biraz hortlatmış olucam ama foruma girme vaktim olmamıştı pek benim kullandıgım arac 8 valf 2000 model boraydı sizinki hangısıydı bılmıyorum dediğim olumsuzluklar bu araç için geçerli motor sesi, yakıt sarfiyatının çoklugu ve özellikle sert süspansiyon ve altını çabuk yere sürterdı.tabiki katılırsınız katılmazsınız hepimiz fikirleşiyoruz amacım borayı kötülemek gibi anlaşılmıssa affola .... sadece gordugum olumsuzlukları dile getirmek istemiştim.

metinmb407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

legolas71 link' Alıntı:
selamlar konuyu biraz hortlatmış olucam ama foruma girme vaktim olmamıştı pek benim kullandıgım arac 8 valf 2000 model boraydı sizinki hangısıydı bılmıyorum dediğim olumsuzluklar bu araç için geçerli motor sesi, yakıt sarfiyatının çoklugu ve özellikle sert süspansiyon ve altını çabuk yere sürterdı.tabiki katılırsınız katılmazsınız hepimiz fikirleşiyoruz amacım borayı kötülemek gibi anlaşılmıssa affola .... sadece gordugum olumsuzlukları dile getirmek istemiştim.

Yok yanlış anlaşılacak bir durum yok fikirlerimizi tartışıyoruz sonuçta :) Benim aracım 2004 Pacific donanım idi. 41500 de alıp 125000 de sattım 4 buçuk sene kullandım 80 bin km yol yaptım bir triger ağr bakımı, 3 buji bakımı ve 8 yağ bakımı yaptım düzenli olarak. Hararet müşiri, bobin bozdu onu bile yetkili servisten aldım. Aldıktan 1 ay sonra da lpg taktırdım. Nerden baksanız 70-75 bin km lpg de kullandım. Lpg benzin farketmeksizin 210 km gördüm.

SR motor yakıt tüketiminden daha çok yağ tüketimiyle ünlüdür :D BCB ile AKL motor arasındaki yakıt tüketim farkı yarım litre araçların sağlıklı olduğunu varsayarsak. Süspansiyonunun sert olduğu kısma katılmıyorum çünkü bende yumuşak süspansiyon olduğu için altını çok sürttüm.Motor ses SR motor biraz daha fazla desibele sahip araştırmıştım ama aman aman farkta yoktu. Bir kaç arkadaşımda vardı SR nin otomatiğini de manuelini de kullandım ama çok fark hissetmedim. Bu iki araçta 1999 model otomatik ve 190 bin km de idi, diğeri 2001 ve 160 bin km de idi 4 sene önce.

Kocaeli den Rize ye acil gitmem gerekti bu mesafeyi dip gaz yaparak geldim (gündüz otoban harici 120-130, otoban ve gece 180-200 km). Eşim çok rahat uyudu araçta. Viraj aldığım zamanlarda 150 ye düşürüyordum hızımı sert frenleme olduğu için eşim de uyanıyordu ve baktığındaki hızım 150 km.

Aracı satmaya gittiğim gün il merkezine 4 arkadaş gidiyoruz biri de araba almaya geliyor bizle. Noterin kapanmasına 1 saat kalmıştı ve Allah ne verdiyse basıyorum. Arkada oturan arkadaşıma sordum kaçla gidiyoruz tahmin et diye. 120 falan dedi. Kadrana bakmasını söylememle beraber bana küfür etmesi bir oldu hızımız 190 200 e yaklaşmıştı :D

Eşim bile farketti eski aracımızın daha sessiz olduğunu. Astra ile hızlanırken o adrenalini yaşatıyor diyor hazreti eşim :D

Bilmiyorum sizin aracınızın sağlık kondüsyon durumu nasıldı ama benim aracım ön iki parça ile ön göğüs komple değişmiş olmasına rağmen (bindiğim süre boyunca bunu anlamadık yapan kişi nasıl yapmışsa biz iki parça boyalı diye aldık) çok keyifli bir arabaydı.

Şu var Astra nın sert süspansiyonuna da alıştım Bora gibi viraj alırken yatmıyor. Yalnız Bora da yumuşak süspansiyonuna rağmen kendini kolay kolay bırakmıyordu.

Marifet diye anlatmıyorum yaptıklarımdan pişmanım ama bazen mecbur kalıyorsunuz :) Şu an Astra da yüksek hızda gitmeye çekiniyorum desem yeridir. Bu supap eritme olayı benzinli de bile yaşanıyorsa sıkıntı.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

metinmb407 link' Alıntı:
...

Marifet diye anlatmıyorum yaptıklarımdan pişmanım ama bazen mecbur kalıyorsunuz :) şu an Astra da yüksek hızda gitmeye çekiniyorum desem yeridir. Bu supap eritme olayı benzinli de bile yaşanıyorsa sıkıntı.

Benim H kasada aynı motor vardı. O da Euro 5 idi.  S2000 gibi devir çevirttiriyordum makineye :D 1 viteste devir kesiciye de çok soktum. Benzinde de çok bastım, LPG'de de.

Rahat ol, 95 oktanın gücü o subapları eritmeye yetmez, ki 107 oktanlık LPG'de bile hemen erimiyor;)

metinmb407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

REC link' Alıntı:
Benim H kasada aynı motor vardı. O da Euro 5 idi.  S2000 gibi devir çevirttiriyordum makineye :D 1 viteste devir kesiciye de çok soktum. Benzinde de çok bastım, LPG'de de.

Rahat ol, 95 oktanın gücü o subapları eritmeye yetmez, ki 107 oktanlık LPG'de bile hemen erimiyor;)

Forumda benzinli Astram supap eritti diye bir konu vardı ona binaen valla :)

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

metinmb407 link' Alıntı:
Forumda benzinli Astram supap eritti diye bir konu vardı ona binaen valla :)

O araç 2. eldi ve onda çok sıradışı bir durum vardı muhtemelen. Yoksa benzinli Astra'nın subap erittiğini ne gördük, ne duyduk buralarda.

FriberG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlı olsun yeni araban bu arada Metin bey:) Renkdaş mı olduk şimdi senle  special_Partyman İleri vade projeler hakkındaki düşünce ve fikirleri bekliyorum.

metinmb407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

FriberG link' Alıntı:
Hayırlı olsun yeni araban bu arada Metin bey:) Renkdaş mı olduk şimdi senle  special_Partyman İleri vade projeler hakkındaki düşünce ve fikirleri bekliyorum.

Maddi durumlarım el verirse ara tatili boş geçirmemeyi planlıyorum. Bixenon a alıştım ve bu araca da yapacağım inşallah ama çok komplike bir sistem olacak. Hazır bir sistem değil mercek montajı ve başka başka şeyler var :) Fizibilitesi uzun sürebilir :) Kapı içi ledleri ve vites altı ledini de eklemeyi planlıyorum Allah kısmet ederse :) Ona göre forumdan yardım alacağım inşallah :)

Senin aracın donanımı neydi?

FriberG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

metinmb407 link' Alıntı:
Maddi durumlarım el verirse ara tatili boş geçirmemeyi planlıyorum. Bixenon a alıştım ve bu araca da yapacağım inşallah ama çok komplike bir sistem olacak. Hazır bir sistem değil mercek montajı ve başka başka şeyler var :) Fizibilitesi uzun sürebilir :) Kapı içi ledleri ve vites altı ledini de eklemeyi planlıyorum Allah kısmet ederse :) Ona göre forumdan yardım alacağım inşallah :)

Senin aracın donanımı neydi?
Sport donanım .