2014 Neptün Mavi Edition bixenon güncellemesi sayfa 15

metinmb407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Salı akşamı Bora mın satışını verdikten sonra Opel Samsun bayisini Çarşamba günü arayıp işlemleri başlattım ve akşamına yola çıkıp Perşembe günü bayiye geldik. Uyku gözümden akıyor işlemler gerçekleştiriliyor derken akşamı buldu aracı çıkarmak. Trabzon ve Ordu Opel bayilerinde aradığım rengi bulamadığım için Samsun a gittim. Orada da olmasaydı Ankara ya gidecektim.

İşlemler gerçekleştirilirken bende aracın yanına gittim. İnanın 5 dakika bile beklemek ne zor iş. Yeni aracımız Opel Astra J Edition 1.6 115 hp benzinli neptün mavi. Dışarıda yıkanmayı bekliyorken:

YxzNFB0l.jpg

4Vq6GTAl.jpg

unjAOY0l.jpg

8cr649ml.jpg

Ub86TeJl.jpg

VQNF70bl.jpg

Yıkandı bayinin önüne çekildi. Tescil ve plaka bekleniyor.

xWZEB3sl.jpg

pCudnMrl.jpg

19 plakayı alamadık napalım

mykCnKpl.jpg

HhL5saNl.jpg

Araç hakkındaki izlenimim ve yorumum 3 kuruşa 5 köfte aldığımı düşünüyorum. Zaten Opel forumcuları bilir onlara çok aktarmaya gerek yok ama VW den Opel e geçen biri için kıyaslama da gerekir. Araç 48500 lira idi. Karter koruma hediye edelim dediler bende istemediğimi söyledim. 150 lira fiyattan düştüler. 48350 araç kasko mtv 49500 e geldi bize. 15 ay 15 bin lira faizsiz kredi olmasaydı sıfır araca girişmezdim. Sermaye biriktirmek için güzel oldu.

Bu paraya muadil markalarda en iyisi buydu. VW Golf VII için aynı kampanya olsa onu alırdım  Fordla kıyaslarsam Ford dan kat kat kaliteli ve 7 bin lira uygun. Bir Golf VII değil ama valla Opel bu araçta iyi iş çıkarmış. Malzeme kalitesi falan üst düzey. Şeklen Astra ama Golf VII ayrı bir araç.

Süspansiyon uzun yolda çok iyi. Viraj alırken yatma vs yok. Şehir içi sert. Araç daha yeni olduğundan oturmadığı için öyle olabilir. Zamanla oturur herhalde.

Eski aracım Bora idi. Eşimin ilk tepkisi bu araçta hızı hissediyorum ama Bora da 200 ile gittiğimiz vakit ben o hızı hissetmedim hiç dedi. Eşimin yorumu Gidip te sıfır aracı Bora ile de kıyaslama gafletine düşemeyiz sadece yorum.

Motor sesini beğendim ama Boram kadar sessiz değil. Korna sanki içerden çalıyor

Motor performansı çok iyi gidişini beğendim hızlanma falan güzel. Yalnız şu aralar biraz fazla yakıyor rodajda. Zamanla o da düşer.

Maşallahları eksik etmeyin herkesin gönlünce olsun.

Önümüzdeki günlerde bizde yavaş yavaş değişikliklere başlayacağız. 4 aylık oğlumun bez parasını bile bu araca bağladım

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: 2014 Neptün Mavi Astra J Edition :)

Hayırlı, uğurlu olsun. Kazasız, belasız kullanmanız dileklerimizle :)

veysel 44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracınız hayırlı olsun, iyi günlerde kazasız belasız kullanın.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

metinmb407 link' Alıntı:
Salı akşamı Bora mın satışını verdikten sonra Opel Samsun bayisini ևarşamba günü arayıp işlemleri başlattım ve akşamına yola çıkıp Perşembe günü bayiye geldik. Uyku gözümden akıyor işlemler gerçekleştiriliyor derken akşamı buldu aracı çıkarmak. Trabzon ve Ordu Opel bayilerinde aradığım rengi bulamadığım için Samsun a gittim. Orada da olmasaydı Ankara ya gidecektim.

İşlemler gerçekleştirilirken bende aracın yanına gittim. İnanın 5 dakika bile beklemek ne zor iş. Yeni aracımız Opel Astra J Edition 1.6 115 hp benzinli neptün mavi. Dışarıda yıkanmayı bekliyorken:

Yıkandı bayinin önüne çekildi. Tescil ve plaka bekleniyor.

19 plakayı alamadık napalım :D

Araç hakkındaki izlenimim ve yorumum 3 kuruşa 5 köfte aldığımı düşünüyorum. Zaten Opel forumcuları bilir onlara çok aktarmaya gerek yok ama VW den Opel e geçen biri için kıyaslama da gerekir. Araç 48500 lira idi. Karter koruma hediye edelim dediler bende istemediğimi söyledim. 150 lira fiyattan düştüler. 48350 araç kasko mtv 49500 e geldi bize. 15 ay 15 bin lira faizsiz kredi olmasaydı sıfır araca girişmezdim. Sermaye biriktirmek için güzel oldu.

Bu paraya muadil markalarda en iyisi buydu. VW Golf VII için aynı kampanya olsa onu alırdım :) Fordla kıyaslarsam Ford dan kat kat kaliteli ve 7 bin lira uygun. Bir Golf VII değil ama valla Opel bu araçta iyi iş çıkarmış. Malzeme kalitesi falan üst düzey. şeklen Astra ama Golf VII ayrı bir araç.

Süspansiyon uzun yolda çok iyi. Viraj alırken yatma vs yok. şehir içi sert. Araç daha yeni olduğundan oturmadığı için öyle olabilir. Zamanla oturur herhalde.

Eski aracım Bora idi. Eşimin ilk tepkisi bu araçta hızı hissediyorum ama Bora da 200 ile gittiğimiz vakit ben o hızı hissetmedim hiç dedi. Eşimin yorumu :) Gidip te sıfır aracı Bora ile de kıyaslama gafletine düşemeyiz sadece yorum.

Motor sesini beğendim ama Boram kadar sessiz değil. Korna sanki içerden çalıyor :)

Motor performansı çok iyi gidişini beğendim hızlanma falan güzel. Yalnız şu aralar biraz fazla yakıyor rodajda. Zamanla o da düşer.

Maşallahları eksik etmeyin herkesin gönlünce olsun.

֖nümüzdeki günlerde bizde yavaş yavaş değişikliklere başlayacağız. 4 aylık oğlumun bez parasını bile bu araca bağladım :)
[size=10pt]֖ncelikle söyleyeyim ki canı gönülden maşallah dedim, aracını hep böyle severek, beğenerek ve güzel günlerde kullanırsın umarım. Yorumların hakkındaki değerlendirme ve bilgilendirmeye geçiyorum. [/size]
1- 3 kuruşa 5 köfte aldığımı düşünüyorum demişsin, kesinlikle haklısın, bu fiyata alınabilecek en iyi aracı kullanıyorsun, bu söylediğin züğürt tesellisi değil, kesinlikle piyasa koşullarındaki en iyi araç.
2- Bir Golf VII değil ama valla Opel bu araçta iyi iş çıkarmış. Malzeme kalitesi falan üst düzey. şeklen Astra ama Golf VII ayrı bir araç. demişsin, bir Golf olmama konusunda haklısın o kadar malzeme kalitesi kötü denemez, golf kadar işçiliği iyi olmayabilir. Ancak aradaki fiyat farkını ulaşılabilirliği ve kötü olmayan donanımı hesaba katmalısın.
3- Süspansiyon uzun yolda çok iyi. Viraj alırken yatma vs yok. şehir içi sert. Araç daha yeni olduğundan oturmadığı için öyle olabilir. Zamanla oturur herhalde. demişsiniz. Zamanla oturacak bir şey yok, astranın süspansiyonları sert olmaya ve çukrlarda tümseklerde ses yapmaya sarsmaya devam edecek. Bu tür yollarda yavaş ve dikkatli gitmek zorundasınız. Bu sertlik yüksek hızlarda ve virajlarda yol tutuş olarak size güvenlik anlamında yansıyacak, mutlu edecek, zaten belirtmişsiniz.
4- Hızı hissetmekten kastınız, sarsılmak veya güvensizlikse yanlış bir değerlendirme olduğunu belirtmeliyim. Ancak 200 le gittiğinde hissetmek dediğiniz yolun güzelliğini , hızın hazzını hissetmekse bir şey diyemem, doğrudur.
5- Boranız ne kadar sessizdi bilmiyorum ama motor sesi şimdiye kadar beni hiç rahatsız etmedi. 140 HP lik bir motor(sizinki 115 lik atmosferik motorları astrada bilmiyorum) ne kadar gürültü yapabilirse bu da o kadar yapıyor, bence yeterince sessiz. Korna evet içeriden ses geliyor.
6- Yakıtının zamanla düşeceğini sanmam, benimki sıfırken de aynı yakıyordu 9 bine geldi yine aynı, bu ortalamaya alışın.
7- 4 aylık oğlumun bez parasını bile bu araca bağladım :) demişsiniz, bence bunu yapmayın kendinizi bu kadar kaptırmayın. Neticede tenekeden ibaret, cep harçlığını, çocuğunun bez parasını astraya yedirmeyin. Namıssız çok cilvelidir, sizi kandırıverir aldırtır yaptırtır, bu tuzağa düşmeyin çünkü modifiye ve aksesuar bu araca çok yakışıyor.
Tekrar maaşallah ve hem de 41 kere  bravoo

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Maşallah, güzel günlerde kazasız belasız kullanın, sertlikten şikayet etmişsiniz, sıfır araçların lastik havaları yüksek oluyor genelde, muhtemelen Sizde de benzer bir durum olabilir

GECEKUSU1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hayırlı olsun , keşke beyaz alsaydın bu renkler zamanla solma yapıyor renk farklılığına yol açıyor  ben de clio 3 vardı bu renk te zamanla on tarafta gunese bağlı solmalar oldu araba 2 renk oluyor ılk 1 yıl ıcınde fark etmezsın ama 2 yıl sonunda dedıgımı anlayacaksın benden tavsıye arabanı gunese karsı koru ozelıkle yaz ayları umarım grajın vardır

cinaski

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlı olsun göstergelerin beyaz ledli olması çok güzel

turkeril

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Maşallah, hayırlı olsun :)

Şu an yapılabilecek en isabetli seçimi yapmışsınız. Ben de aynı şeyü düşündüm, hatta ankarada 48700'den aşağı düşmedilerdi. LPG istemediğim için 2. el dizele yöneldim.

Bi kaç ay önce samsun reis'e de uğramıştım, o zaman alma niyetim yoktu :) tekrardan hayırlı olsun.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Maşallah hayırlı olsun :)

hosta1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Maşallah Hayırlı uğurlu olsun...  greatt