2012 model opel astra j sedan kasa

Efkan02

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Merhabalar efendim.2012 model 1.4 turbo opel astra j sedan kasa araçlarda seyir halindeyken sürekli arka stop lambalarım yanmıyor.normaldemi böyle yoksa ayar felan yapmam gerekiyor mu ?

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Farlar açıkken ve frene basıncı yanar...İki durumdada yanmıyormu?

Efkan02

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
fren basılırken yanıyor.ama seyir halindeyken sürekli yanmıyor.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Frene basınca yanması gayet doğal uzun yolda giderken siz frene bastığınızda arkanızda gelenlere sizin frene bastığınızı belirtecektir.

Efkan02

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
j kasaların diğer modellerinde dikkatimi çekti.hem fren basarken hemde seyir haldeyken yanıyor.Özellikle uzun yolculuklarda gece bence çok önem arz ediyor yanma işlemi

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Işıklar birbirine yakın olduğu için karıştırıyorsunuz sanırım. Araçlarımızın arka stop lambaları içersinde gece lambaları ve fren lambaları bulunur. Gece farlar açıkca her durumda arka ışıklar yanacaktır, Frenler ise sadece pedala dokunulduğunda yanar. Bunun dışında acil durumlarda frenler dörtlüler ile birlikte yanabilir. Bakınız örnek video...

Ens4181

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Merhabalar efendim.2012 model 1.4 turbo opel astra j sedan kasa araçlarda seyir halindeyken sürekli arka stop lambalarım yanmıyor.normaldemi böyle yoksa ayar felan yapmam gerekiyor mu ?

Soruyu doğru anladımsa önde sürekli gündüz dahi yanan gündüz farları ile birlikte arka stoplar sürekli sabit yanmaz. Arka stopları sürekli sabit yanmasını istiyorsanız, far anahtarını 1 tık çevirin böylece arka stoplar gece gündüz yanar. Geceleri otomatik yandığında veya manüel olarak farları yaktığınızda arka kısmı bir kontrol edin aktif olacaktır. Far Anahtarı hiç kullanmadan gündüz farları ile birlikte çalışan arka stop astra j'lerde ben hiç görmedim açıkçası. Arkadaşlarım bir hayli fazla astra kullanan en yakınları 2013 1.3 Sport, bende 2012 1.6 Edition ve sürekli bizimle olan 2019 Dynamic astra k'mız var üçünde de böyle çalışıyor.
Ekstra olarak, American Park modülü takıp ön ve arka yakanları biliyorum ama orjinallerinde görmedim, takip edeceğim merak ettim bende. :)

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Efkan02

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Soruyu doğru anladımsa önde sürekli gündüz dahi yanan gündüz farları ile birlikte arka stoplar sürekli sabit yanmaz. Arka stopları sürekli sabit yanmasını istiyorsanız, far anahtarını 1 tık çevirin böylece arka stoplar gece gündüz yanar. Geceleri otomatik yandığında veya manüel olarak farları yaktığınızda arka kısmı bir kontrol edin aktif olacaktır. Far Anahtarı hiç kullanmadan gündüz farları ile birlikte çalışan arka stop astra j'lerde ben hiç görmedim açıkçası. Arkadaşlarım bir hayli fazla astra kullanan en yakınları 2013 1.3 Sport, bende 2012 1.6 Edition ve sürekli bizimle olan 2019 Dynamic astra k'mız var üçünde de böyle çalışıyor.
Ekstra olarak, American Park modülü takıp ön ve arka yakanları biliyorum ama orjinallerinde görmedim, takip edeceğim merak ettim bende. :)

Efkan02

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
j kasa yeni kullanıcısı olduğum için yavaş yavaş tanımaya çalışıyorum arabamı sanırım aradığım cevap bu olsa gerek.söylemiş olduğunuz far anahtarını bir tık çevirim.Bir de bu sabah ilk defa esp ışığı yandı kendiliğinden bunun nedeni ne olablir acaba

Efkan02

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
j kasa yeni kullanıcısı olduğum için yavaş yavaş tanımaya çalışıyorum arabamı sanırım aradığım cevap bu olsa gerek.söylemiş olduğunuz far anahtarını bir tık çevirim.Bir de bu sabah ilk defa esp ışığı yandı kendiliğinden bunun nedeni ne olablir acaba
bu arada cevaplar için çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 20201106_081928[1].jpg
    20201106_081928[1].jpg
    247.8 KB · Görüntüleme: 11
  • Beğen
Tepkiler: Ens4181