2011 Astra H Menzil F hatası ve Direksiyon Sertleşmesi

sogukkahve

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Merhabalar;

Astra H aracımda özellikle uzun mesafelerde, radyo yayını kesiliyor ve sağdaki büyük ekranda menzil kısmında F yazıyor. Aynı zamanda öndeki göstergelerde Mazot ibresi en sonda olarak görünüyor. Normalde bu şekilde olduğu zaman aracın seyrinde bir problem olmuyordu. Dün aynı şekilde hata verdikten sonra aniden direksiyon sertleşti ve frenler şişti. Aracı sağa alıp el frenini çekip, kontağı kapattım. Kontak kapalı anahtar üstünde olduğu için el freni çekili olduğu halde, el freni ünlem işareti yanıp sönmeye başladı. Anahtarı çıkarttım, tekrar takıp çalıştırdım ve bir daha aynı problemleri göstermedi. Tekrar çalıştırdıktan sonra yaklaşık 20-25 dk yolculuk yaptım. Bu sorunlar neyden kaynaklanıyor olabilir ? Daha önce bu kadar problem oluşturmamıştı.

Bu arada akü değişeli yaklaşık 1 ay oluyor. Daha önce bu sorunlar dolayı tamirciye götürdüğümüzde akü bağlantı kablolarının gevşek olduğunu ve sıkıştırdıklarını söylemişlerdi.

WhatsApp-Image-2021-09-10-at-09.58.344033511a3644768e.jpg
WhatsApp Image 2021-09-10 at 09.58.34 (1).jpeg

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Sen akü voltajını kontrol ettir sene taktığın akü iyi bir markamı yakın zamanda marş motorun tamir gördünüz yada elektrik olarak araca ve aracında sonradan ekleme ekleme elektriksel bişey varmı ses sistemi LED gibi

• Beğen
Tepkiler: camel2019

sogukkahve

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sen akü voltajını kontrol ettir sene taktığın akü iyi bir markamı yakın zamanda marş motorun tamir gördünüz yada elektrik olarak araca ve aracında sonradan ekleme ekleme elektriksel bişey varmı ses sistemi LED gibi

Akü olarak mutlu akü taktırdık. Elektriksel olarak bir ekleme yaptırmadık fakat 2 hafta kadar öncesinde korna çalışmadığı için bir ustaya gösterdik. O da direksiyonda cim modülünü tamir etti fakat düzgün takmadığı için sileceklerde problem olmuştu, çalışmıyordu. Geçen hafta yeniden direksiyon ön kısım açıldı ve her şey düzeltildi. Bu hafta da böyle bir problem ile karşılaştık. Ustayı aradık, şarj dinamosu olabilir dedi.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Akü olarak mutlu akü taktırdık. Elektriksel olarak bir ekleme yaptırmadık fakat 2 hafta kadar öncesinde korna çalışmadığı için bir ustaya gösterdik. O da direksiyonda cim modülünü tamir etti fakat düzgün takmadığı için sileceklerde problem olmuştu, çalışmıyordu. Geçen hafta yeniden direksiyon ön kısım açıldı ve her şey düzeltildi. Bu hafta da böyle bir problem ile karşılaştık. Ustayı aradık, şarj dinamosu olabilir dedi.
Orta ekrandan aracı çalıştırıp akü voltajına bak ama bu menzilde hata veriyor bence yine o çimde sorun var yapamamış olabilir