Direksiyon sertleşmesi korna calmamasi farların yanlış yanması depo göstergesi

Tayfun8119

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. 2011 model h kasa Easytronic aracımda bir süredir bazı hatalar ile karşılaşıyorum ve çözemiyorum. Sürüş esnasında birden araç depo göstergesi sıfıra düşüyor, direksiyon sertleşiyor, farlar yanması gerekirken yanıyor yanması gerekirken sönüyor , korna calismiyor . Bu yazdığım sorunlar hepsi aynı anda gerçekleşiyor ve problemin neden kaynaklandığını çözemedim. Şarj dinamosu diyenler akü diyenler direksiyon pompası diyenler oldu. Ne yapacağımı bilemedim servise götürdüm aracın beynine baglanamadilar anca sanayide yaptırabilirsiniz dediler. Bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin . Teşekkür ederim.

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
BCM arızasına benziyor.
Aracaınızın kalorifer peteğinin altında beyin var, bu beyin kalorifer peteğinden sızan suya maruz kalırsa içine su alıyor ve malesef beyin kısa devre yapıyor.
bazen tamiri mümkün oluyor ama bazen olmuyor. ucuz da bir parça değil.
umarım sorun bu değildir, ama yüksek ihtimal bu.

• Beğen
Tepkiler: cenk artem

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
korna için cim modülünün fişini çekip takınca benim aracımda düzelmişti ama sizin araçta br kaç arıza birden aynı anda oluşmuş. body control modüle diye geçiyor bcm beyin oksitlenmesi bence de.

camel2019

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
direksiyon sertleşmesi problemini akü değişimiyle çözdüm. elektrik kesme arızasıyla karşılaştım seyir halinde komple gösterge paneli ışıkları söndü farlar söndü abs arızası verdi, silecekler çalışmadı sadece motor çalışıyordu beyinciye gittim direk bi süre aracı inceledikten sonra şarj dinamosunun konjetörü değişti sorun çözüldü. 2010 model üstü astra h larda cim modülü arızasıyla kolay kolay karşılaşılmıyor diye okumuştum forumda konusu vardı.

Tayfun8119

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
Akü ölçümü yaptılar 15.6 ya kadar çıkıyordu. Sonra şarj dinamosu konjektorunu değiştirdiler. Sonra tekrar olctuler 14.2 14.3 arasında değişiyor. Bundan kaynaklandığını söylediler . Bakalım bir kaç gün kullanayım tekrar aynı arızaları alacak miyim ?

• Beğen
Tepkiler: camel2019

camel2019

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
yüksek voltaj verdiğinden dolayı araç kendini korumaya almış olabilir bu arizalar sebebiyle. 14.2 14.3 ideal değerler.

• Beğen
Tepkiler: Tayfun8119