2008 Model Comfort Paket Vectra da Far Yükseklik Ayar Düğmesi

• Konuyu başlatan Abilen1
  • Başlangıç tarihi
A

Abilen1

Bilgi Girilmemiş
Aracım 2008 Model Comfort paket Vectra.İlanları incelediğimde diğer 2008 modellerin tamamında far yükseklik ayarı olduğunu gördüm fakat benim aracımda yok.Yardımcı olursanız sevinirim.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Merhabalar aracınızda mercekli far mı mevcut ? AFL (Adaptive Forward Lighting) dediğimiz sistem varsa far yükseklik düğmesi olmaz, aracımız belirli kriterlere göre yüksekliği kendisi otomatik ayarlar.

• Beğen
Tepkiler: smihci
A

Abilen1

Bilgi Girilmemiş
Merhabalar aracınızda mercekli far mı mevcut ? AFL (Adaptive Forward Lighting) dediğimiz sistem varsa far yükseklik düğmesi olmaz, aracımız belirli kriterlere göre yüksekliği kendisi otomatik ayarlar.
Evet AFL mevcut fakat orijinallerinde durum nasıl?
Yani benim aracımda opsiyonel bir farklılık mi var acaba?
İlginiz için teşekkür ederim.

sero6262

Kayıtlı Kullanıcı
62-Tunceli
Siteyi ziyaret et

Hocam bu dediğiniz far viraj ile birlikte dönen far mı ? Eğer öyleyse benim aracımda var yalnız kısa farlar inanılmaz aşağıyı gösteriyor resmen 5 metre uzağı göremiyorum, bu farlar kendini neye göre ayarlıyor ?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam bu dediğiniz far viraj ile birlikte dönen far mı ? Eğer öyleyse benim aracımda var yalnız kısa farlar inanılmaz aşağıyı gösteriyor resmen 5 metre uzağı göremiyorum, bu farlar kendini neye göre ayarlıyor ?

Aynen hocam bahsettiğiniz farlar. Far ayarı yapan bir yere giderseniz çözüm bulacaklardır. Far araç üzerinde bulunan kamera, gövde üzerinde bulunan sensörler vasıtasıyla ağırlığa göre ışığı yönlendiriyor. Sistem sağlıklı çalışıyorsa önünüzden giden aracın stop lambalarının üzerini aydınlatmaması gerekiyor.

sero6262

Kayıtlı Kullanıcı
62-Tunceli
Siteyi ziyaret et
Aynen hocam bahsettiğiniz farlar. Far ayarı yapan bir yere giderseniz çözüm bulacaklardır. Far araç üzerinde bulunan kamera, gövde üzerinde bulunan sensörler vasıtasıyla ağırlığa göre ışığı yönlendiriyor. Sistem sağlıklı çalışıyorsa önünüzden giden aracın stop lambalarının üzerini aydınlatmaması gerekiyor.

Demek ki benim farda bir sorun var virajları takip ediyor ancak hiç yukarı aşağı hareket etmiyor, aracı çalıştırdığım an hariç. Araç üstündeki kamera nerede tam olarak ?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Vectralarda nasıldır bilemiyorum ancak bizim astra ve insignialarda iç dikiz aynasıyla birlikte bütünleşik yola bakıyor...

Ü

Ümit oyar

Bilgi Girilmemiş
Selamın aleyküm hocam 2011 Opel astra 1.4 turbo cosmo aracım var 2 3 km gıttınden sonra afl far arızası yazısı cıkıyor ama merceklerım calısıyo kavsak aydınlatmalarım da calısıyo sisler felan hepsi calısıyo ama arac uzun ları yakmıyo gösterge panelinde aracın uzun işareti de cıkıyor ama uzunlar devreye girmiyor stop edip calıstırdık tan sonra gıdıyor ama tekrar yapıyor aynısını yardımcı olursanız sevinirim
Tsk ederim herkese 🙏

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Selamın aleyküm hocam 2011 Opel astra 1.4 turbo cosmo aracım var 2 3 km gıttınden sonra afl far arızası yazısı cıkıyor ama merceklerım calısıyo kavsak aydınlatmalarım da calısıyo sisler felan hepsi calısıyo ama arac uzun ları yakmıyo gösterge panelinde aracın uzun işareti de cıkıyor ama uzunlar devreye girmiyor stop edip calıstırdık tan sonra gıdıyor ama tekrar yapıyor aynısını yardımcı olursanız sevinirim
Tsk ederim herkese 🙏
Cihaza bağlayıp varla ilgili ne arıza var ona bakmak lazım belki uzun motorunda arıza vardır opellerde çünkü normalde sürekli tek uzun ampul yanar sadece önde perde vardır uzunu açınca o perde kalkar uzun olur yoksa kısa kalır

Ü

Ümit oyar

Bilgi Girilmemiş
Tsk ederim hocam cevabınız için