2008 CORSA 1.3 CDTİ (75lik) sonunda bizde çiplendik :))

opelimiseviyorum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çip olayı 2004 modele de oluyor mu acaba? çip nasıl birşey ve nereye taktı? yoksa sadece yazılım mı 500 tl?

DEMİREL71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazınız fazlaca reklam içerikli olmuş. Yazılım yapıldı, eminim Mehmet Bey layıkıyla yapmıştır. Fakat;
Mekanik konusunda, yıllardır işini düzgün yapan yerler, servisler, garajlar, ustalarımız var. Bu mesajınızla hepsini ezip geçiyorsunuz, ne için? Sadece kaçıran debriyaj değişti. Bunu anlayıp, teşhis koymak için usta olmaya hiç gerek yok. Değiştirmek için de profesör olmaya gerek yok, çoğu yer bunu hakkıyla yapar. Kusura bakmayın da kaçıran debriyajı anlamak, gözümde patlamış ampülü anlamaktan farkı yok.

Doğru söylüyorsun emre kardeşim, ama inan bende doğru söylüyorum, arkadaş tavsiyesi ile gittiğim bir çok ustadan öyle kazıklar yedimki yazsam şaşırırsın, ayrıca söylediğin gibi tüm ustalarıda ezmiyorum ustayım diye dükkan açıp bir halttan anlamayan milleti dolandıran öyle çok herif varki istanbulda..sözüm onlara...işte ben hep böylelerine denk geldim..önceki arabam 2004 corsa c idi, bilirsin kronik sorunlu bir araba, direksiyon olsun, volant olsun, bu soruları çözmek için o kadar servise, ustaya çarpıldımki anlatamam..
Mehmet ustanın reklamını yaptığımı söylüyorsun, sence mehmet ustanın reklama ihtiyacı varmıki :)
google dizel araba yazınca veya çip yazınca bak kim çıkıyor... :)
memet ustayı bende düne kadar tanmazdım ama hep gözüme çarpardı, her sitede her forumda yorumlarını okurdum, gittim sonunda tanıştım , güven verdi , aracımı teslim ettim ve sonuçtan memnun kadığım için buradan paylaştım, sen reklam diyorsan öyle olsun kardeşim, ne deyim..

DEMİREL71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çip olayı 2004 modele de oluyor mu acaba? çip nasıl birşey ve nereye taktı? yoksa sadece yazılım mı 500 tl?

arkadaşım çip dedikleri yazılım, araca tech 2 takılan soktle laptop bağlayıp beyne yeni bir özel yazılım yüklüyorlar...benimkie öyle yapıdı...
gazihanı ara, daha ayrıntılı bigi alırsın..

hilmi0707

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazınız fazlaca reklam içerikli olmuş. Yazılım yapıldı, eminim Mehmet Bey layıkıyla yapmıştır. Fakat;
Mekanik konusunda, yıllardır işini düzgün yapan yerler, servisler, garajlar, ustalarımız var. Bu mesajınızla hepsini ezip geçiyorsunuz, ne için? Sadece kaçıran debriyaj değişti. Bunu anlayıp, teşhis koymak için usta olmaya hiç gerek yok. Değiştirmek için de profesör olmaya gerek yok, çoğu yer bunu hakkıyla yapar. Kusura bakmayın da kaçıran debriyajı anlamak, gözümde patlamış ampülü anlamaktan farkı yok.
Hocam ustayım diyen tonlarca paramızı alıp hiç bir b....yapmayan o kadar çok malla karşılaşıyoruz ki...İyi bir usta görünce işte böyle ağzımızın suyu akıyor. Ben konunun tamamen dışındayım ama ben de bu arkadaş gibi istediğim bir ustayı bulursam gücümün yettiği her yerde reklamını yapacağım. Ama bulamadım. 12 ay maaşımın en az 2-3 ayı sadece sanayideki ustalara gider. Ama yinede adam gibi bir usta bulamadım. Tabi ki vardır. Hatta çoktur. Ama ben bulamadım...

kar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nedır bu chıp?araca zararı yokmu?uzun vadede aracA zarar vermedıgı olçulmusmu?opel kendısı tavsıye eduyor mu yapılmasını?tehlıkelı olmasın?

DEMİREL71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam ustayım diyen tonlarca paramızı alıp hiç bir b....yapmayan o kadar çok malla karşılaşıyoruz ki...İyi bir usta görünce işte böyle ağzımızın suyu akıyor. Ben konunun tamamen dışındayım ama ben de bu arkadaş gibi istediğim bir ustayı bulursam gücümün yettiği her yerde reklamını yapacağım. Ama bulamadım. 12 ay maaşımın en az 2-3 ayı sadece sanayideki ustalara gider. Ama yinede adam gibi bir usta bulamadım. Tabi ki vardır. Hatta çoktur. Ama ben bulamadım...

sonuna kadar haklısın hilmi kardeşim aynı fikirdeyim, benimde çokparalarım gitti boş yere , yapacak bişey yok malesef :(

DEMİREL71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nedır bu chıp?araca zararı yokmu?uzun vadede aracA zarar vermedıgı olçulmusmu?opel kendısı tavsıye eduyor mu yapılmasını?tehlıkelı olmasın?

arkadaşım sorduğun soruların cevapları bu forumda çok anlatıldı, tekrar tekrar yormayalım, biraz incele forumu istersen, çünkü bende öle yaptım epey bi zaman tüm forumları taradım öyle verdim kararımı, yok zor diyorsan da mehmet gazihanı ara herşeyi sor anlatır o sana...