2006-2007 .17 veya 1.3 opel combo hakkında

Yunus_Combo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yıllık vize 1,3 üçlerle aynı 324 lira 6 aylık. kaskosu ben 900 liraya yaptırdım. trafik sigortası da 650 liraydı galiba.

Astina

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha önce başka bir forumda yazdığım yazıyı aynen yapıştırıyorum... Ben biraz daha lüks bir araç almak istediğim için sattım. Birde debriyaj değiştirme zamanı gelmişti. Masraf etmeyip yeni araç alayım demiştim. Araç 2006 1.3 Combo koltuklu idi... Şirket araçlarımızdan birisi hala 2008 1.7 combo city plus.

Arkadaşlar

Mazda3ten sonra iş dolayısıyla 2006 opel combo almıştım. Bu araçla alakalı konu açmamıştım ama bununda bir konusu olsun istedim her ne kadar satmış olsamda
smiley.gif
Bu forumdaki 5. araç konum olacak
smiley.gif
Bir kullanıcı olarak rekor bende olsa gerek 4 mazda 1 opel ile
smiley.gif

Ticari araç düşünenler için bir kaç bilgi vereyim istedim.

Araç gerçekten sınıfına göre mükemmel yol tutuyor. Kango, doblo, connect bu karşılaştırmada rakibi bile olamazlar. Caddy i bilmiyorum, esp ve asr olan vaneo ya ise eşdeğer.
Rüzgar tutmuyor, yola yapışan bir araç
Oturuş çok alçak, resmen gömülüyorsunuz, bu segmentte bu oturuşa sahip bir araç yok.
1,3 dizel az yakıyor az kaçıyor, multijet motor olsada şanzıman ve soğutma sistemi farklı.
bakım masrafları az, içi gayet ferah ve geniş, aile amacı ilede kullanılabilir.
Ön tarafta telefon, cüzdan gibi ıvır zıvır koyma yerleri yok, olan bir iki yerde kullanışsız.
Frenaj sınıfına göre gayet iyi... vs vs...

Velhasıl dün arabayı pazarda çıkarttığım gibi sattım, resmen gırgırına gitmiştik satıp geldik
smiley.gif
Şimdi otomatik öncelikli olmak kaydıyla araç bakıyorum, nasip kısmet bakalım ne olacak. Mazda 3, mazda6 ve mercedes vaneo tercihlerimde öncelikli sırada...

Bir kaç eklemeyide şimdi yapayım. Ön tarafta kullanılan mazleme çok çok kaliteli değil, vites körüğü ve korna basma yerleri deforme oluyor (bende temizdi, korna kullanmam fazla).

Arka koltukların yatıp zemine girmesi ve dümdüz bir yükleme alanı oluşturması bazen kullanışlı oluyor.

1.3lerde debriyaj değişimi biraz maliyetli...

Klima yeterli ama yinede o kasanın içini soğutmakta zorlanıyor.

Ses sistemi gayet başarılı, radyo çekimi ise zayıftı

Herkez alçak zanneder, altı değil oturuşu alçaktır. Birde ön tampon biraz alçaktır.

O sınıfta iş için tekrar araç alacak olsam yine combolara bakarım. Ama iş olarak hacimli araç aranıyorsa o sınıfta mecburen doblo maxi, caddy max, ve fordlara yönelmek zorunda kalıyorsunuz. Combo tek boyutta satılıyor. Ama yüzü çok eskidi, merak ediyorum ne zaman yenileceyecekler...

İmkan varsa önerim 1.7 full versiyonudur.

Ama tamemn aile amaçlı ve o sınıf bir araç arıyorsan, bütçen 22-25 arasına çıkabiliyorsa Mercedes vaneo Ambiente leri kesinlikle incele...

Son düzenleme: