2004 opel vectra 1.6 elegance

kimo01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 tane 2005 vectra c comfort vardı. 130 binde aldım 145 binde sattım. sattıktan sonra 2007 comfort aldım 1.6 oda. bana performansı yeterli geliyor. safranbolu küçük yer istesenizde basamıyorsunuz. uzun yoldada zaten sıkıntısı yok. yakıt tüketimi kullanıma göre değişir. babam kullanırsa 30 krş lpg yakar km'de ortalamada 11.5 lt tüketimim var lpg'de.
c1 kasa alacaksanız 2003-2005 model arası olan kasa. 2005 tercih edin her anlamda. dıştan ve içten çok değişiklik olmamasına rağmen teknoloji bakımından çok fark var. 2005 modeller c2 alt yapısı kullanıyorlar. c2 kasa alacaksanızda 2006 modelin ilk 6 ayı ecotech motor olarak çıktı. 2.altı ayı twinport motor olarak çıktı. bende 2007 var twinportlar 105 bg. fark varmı derseniz. çok az bir fark var. rampada twinport daha istekli.
kronik sorundan bahsetmek gerekirse klima düğmesi arıza yapar balata spreyi sıkınca sorun ortadan kalkar. c1 kasada viraj demir lastikleri çok tuhaf hemen yıpranıyor ve bildiğiniz kapı gıcırdısı gibi kasislerde ses yapar. km saatinde sorun çıkabilir. cüzi bir miktara lehimlerini yeniliyorlar ve sorun kalmıyor. en önemli husus yağ yakma problemi ecotech motorda. şükür benim aracım fabrika verisini geçmezdi yağ konusunda. ama km düşürme olayı çok olduğundan aldığınız aracın km'sine çok takılmayın. ben 2011 yılında 2005 modeli 130 binde alırken bana herkes oha çok yüksek km'si demişti. ama ben hiç sorun yaşamadım. çok buldum 90 binde ama benim arabam gibi durmuyordu bir kere ve çok vardır forumda 80 binde yağ yakıyor konuları. şimdiki aracımda 137 binde ve orjinal zerre yağ eksiltmez.(twinportlar genelde yağ eksiltmez zaten)

elegance -comfort konusunda ise tercih meselesi. babamın iş arkadaşı 2003 elegance aldı alırken cidden çok ucuza aldık arabayı. ufak tefek eksikleri vardı. örneğin arabanın otomatik far ayarlayıcısı arızalıydı onu yaptırdık.perde ayakları kırıktı hala kırık yaptırmadık :D xenon balastları ve lastik basınç sensörlerini yaptırdık şimdi bir sorunu yok. ama bunları gidip ankarada yaptırdık. karabükte tövbe bir allahın kuluna yaptıramazsın. anlamazlar. ben o yüzden eleganceden uzak durdum hep. he alınırmı alınır. benim içimde hep ukde kalmış bir araçtır elegance vectra özellikle 2008 :).
vectrayı biraz iyi incelemek lazım. didiklemek lazım. acele etmemek lazım. galeriden değil biniciden bulun. ben öyle yaptım 2 vectramada çok şükür sorun yaşamadım çok. :D
geçen bir gaz pedalı sensörü arızası verdi beyinden diye beklersen sanırım gaz pedalındaymış sorun. babamın arkadaşındaki vectrayla paz pedallarını değiştirdik arabada 3 gündür sorun yok.
bu arada 28 bin 2004 elegance yerine ben gibi 28500'e 2007 comfort alın :D

mesajınız için çok teşekkür ederim. Fikir değiştirip bende 2006 üstü comfortlara bakmaya başladım ama 28500 e temiz comfort bulmak imkansız en temizi 155 binde 2006 model ecotech motorlu bir araç buldum oda 30 bin diyor. 2006 model ama ecotech yazıyor motorda(sizin dediğiniz gibi sanırım ilk ayda çıkan araç). Bu motor eski motor mu yani diğer araçlarda ki gibi yağ yakma sorunu çıkarır mı ?