2004 opel vectra 1.6 elegance

kimo01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar. Bu aralar araç almak için araba araştırması yapıyorum. Opel vectra da karar kıldım ama 2004 model 1.6 vectra c kasa elegance modellerinin hep km si yüksek ve fiyatları hep 28 bin tl nin üzerinde sizce o parayı hak ediyorlar mı? Motorları 140 bin km deki bir araçta ne gibi sorunlar çıkartır arıza çıkarır mı? Yada 27- 28 bine hangi aracı önerirsiniz? İlk arabam olacağı için elegance modelinin özellikleri çok hoşuma gitti ama aracın km leri beni biraz korkutuyor. Şimdiden teşekkür ederim.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Korkmakta haklısınız km ler düsundurucu elegance modelleri donanim olarak cok iyi.hevesinizi kırmak istemem ana km si yuksek duzgun olmayan bir arac alirsaniz caninizi sıkabilir 1000 yada 2000 lira verip en temizini almaya calısın o zaman son çare

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Lysha

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de 2004 model Vectra C Elegance var, orjinal 114 bin km'de. Bugüne kadar servis bakımları hariç teker bilyasını ve EGR'yi değiştirdim sadece. Araç üzülmemişse sahibini üzmez.

kimo01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok kararsız kaldım arkadaşlar comfort modelininde düşük kmler var elegance göre ama donanım bakımından çok zayıf kalıyor comfort modelleri. İlk arabam olacağından hem full olsun hem geniş olsun hemde içime sinsin istiyorum sık arıza vermesin istiyorum.

0111002002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın motoru yada yürüyeninde ki arızayı belirli bi bedel ile yaptırabilirsiniz. Ama elektrik tesisatı oynanmış bir vectra adamı kanser eder...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar. Bu aralar araç almak için araba araştırması yapıyorum. Opel vectra da karar kıldım ama 2004 model 1.6 vectra c kasa elegance modellerinin hep km si yüksek ve fiyatları hep 28 bin tl nin üzerinde sizce o parayı hak ediyorlar mı? Motorları 140 bin km deki bir araçta ne gibi sorunlar çıkartır arıza çıkarır mı? Yada 27- 28 bine hangi aracı önerirsiniz? İlk arabam olacağı için elegance modelinin özellikleri çok hoşuma gitti ama aracın km leri beni biraz korkutuyor. Şimdiden teşekkür ederim.

140bin km yüksek mi? Hocam vectra C alacaksan görüntüsü pırıl pırıl olmadıkça düşük kmlere inanma, 200bine yakın arabalara bak çünkü piyasadaki tüm vectra C leri takip ediyorum, el değiştirip plaka değişip km düşürülerek tekrar satışa konuyor. Ben de arabamı almadan önce Elegance olması konusunda diretirdim ancak 2004 model Elegance için çok nadir temizlikte olmadıkça o paraları vermek çok gereksiz. [MENTION=18022]Fætih[/MENTION] gibi ben de gidip C2 makyajlı kasa Comfort aldım, 2004 modellerdeki tüm kronik hataları düzeltip çıkarmışlar arabayı...
Demem o ki elegance modelde, kullanmayacağınız tonla donanım olabilir, ben şahsen kullanmıyorum çoğunu. 2006 modellerin bazılarında 105hplik twinport motor kullanıldı, ama garanti olması açısından 2007 model ve üzeri comfortları araştırın. 30bin liralık ilanlara kadar içinize sinenleri inceleyin, 28bine bırakırlar zaten her türlü. Yeter ki kilometresi çok düşük olmasın. Arabanın kullanıldığı YIL x 20-25bin km olarak hesaplayın, herkes benim gibi kapının önünde yatırmak için almıyor bu arabaları. Martta aldık temmuz oldu 6bin km yol yapmışız, sürekli yatar kapının önünde siz düşünün artık :)

yekta46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 lar o kasayı kaldırmaz diye düşünüuorum yakıt tüketimi fazla olur , yağ 2004 leri falan yağ yakıyor diye duymuştum bi kaç kişiden bende 2.2 elegance var 2003 performans ve yakıt olarak 1.6 lardan daha hesaplı

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 lar o kasayı kaldırmaz diye düşünüuorum yakıt tüketimi fazla olur , yağ 2004 leri falan yağ yakıyor diye duymuştum bi kaç kişiden bende 2.2 elegance var 2003 performans ve yakıt olarak 1.6 lardan daha hesaplı

Kendin inanıyo musun hocam bu yazdğına, şehir içi 10 litre yakıyor manuel 2.2DTI turbosu pompası enjektöri mis gibi kmsi de düşük yıpranmamış bir araba, ankarada bi arkadaşımda var...45 kuruşa yakın bir meblağ eder bu tüketim değeri. 1.6 motor kasaya gerçekten güçsüz geliyor, ancak devirli kullanım sonucunda bu hantallığı aşmak mümkün, hızını aldığında da güzel gidiyor. Her ne kadar kendim 1.9CDTI kullansam da 1.6 da güzeldir ve en ekonomik yakıt tüketimine sahip VECTRA modelidir...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 tane 2005 vectra c comfort vardı. 130 binde aldım 145 binde sattım. sattıktan sonra 2007 comfort aldım 1.6 oda. bana performansı yeterli geliyor. safranbolu küçük yer istesenizde basamıyorsunuz. uzun yoldada zaten sıkıntısı yok. yakıt tüketimi kullanıma göre değişir. babam kullanırsa 30 krş lpg yakar km'de ortalamada 11.5 lt tüketimim var lpg'de.
c1 kasa alacaksanız 2003-2005 model arası olan kasa. 2005 tercih edin her anlamda. dıştan ve içten çok değişiklik olmamasına rağmen teknoloji bakımından çok fark var. 2005 modeller c2 alt yapısı kullanıyorlar. c2 kasa alacaksanızda 2006 modelin ilk 6 ayı ecotech motor olarak çıktı. 2.altı ayı twinport motor olarak çıktı. bende 2007 var twinportlar 105 bg. fark varmı derseniz. çok az bir fark var. rampada twinport daha istekli.
kronik sorundan bahsetmek gerekirse klima düğmesi arıza yapar balata spreyi sıkınca sorun ortadan kalkar. c1 kasada viraj demir lastikleri çok tuhaf hemen yıpranıyor ve bildiğiniz kapı gıcırdısı gibi kasislerde ses yapar. km saatinde sorun çıkabilir. cüzi bir miktara lehimlerini yeniliyorlar ve sorun kalmıyor. en önemli husus yağ yakma problemi ecotech motorda. şükür benim aracım fabrika verisini geçmezdi yağ konusunda. ama km düşürme olayı çok olduğundan aldığınız aracın km'sine çok takılmayın. ben 2011 yılında 2005 modeli 130 binde alırken bana herkes oha çok yüksek km'si demişti. ama ben hiç sorun yaşamadım. çok buldum 90 binde ama benim arabam gibi durmuyordu bir kere ve çok vardır forumda 80 binde yağ yakıyor konuları. şimdiki aracımda 137 binde ve orjinal zerre yağ eksiltmez.(twinportlar genelde yağ eksiltmez zaten)

elegance -comfort konusunda ise tercih meselesi. babamın iş arkadaşı 2003 elegance aldı alırken cidden çok ucuza aldık arabayı. ufak tefek eksikleri vardı. örneğin arabanın otomatik far ayarlayıcısı arızalıydı onu yaptırdık.perde ayakları kırıktı hala kırık yaptırmadık :D xenon balastları ve lastik basınç sensörlerini yaptırdık şimdi bir sorunu yok. ama bunları gidip ankarada yaptırdık. karabükte tövbe bir allahın kuluna yaptıramazsın. anlamazlar. ben o yüzden eleganceden uzak durdum hep. he alınırmı alınır. benim içimde hep ukde kalmış bir araçtır elegance vectra özellikle 2008 :).
vectrayı biraz iyi incelemek lazım. didiklemek lazım. acele etmemek lazım. galeriden değil biniciden bulun. ben öyle yaptım 2 vectramada çok şükür sorun yaşamadım çok. :D
geçen bir gaz pedalı sensörü arızası verdi beyinden diye beklersen sanırım gaz pedalındaymış sorun. babamın arkadaşındaki vectrayla paz pedallarını değiştirdik arabada 3 gündür sorun yok.
bu arada 28 bin 2004 elegance yerine ben gibi 28500'e 2007 comfort alın :D