BC Opel Vectra 2.0 16V CD

alpertunga09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni uygulamalar Syf.3

Xenon konusunda far camından dolayı evet dağıtıyor haklısınız bakalım birşeyler düşünücem...Bu aralar abs ve tc yanmıyor,bir müddet daha gidelim bakalım..Motor modifikasyonunu ilerde düşünüyorum çok aşırıya kaçmadan Doğukan kardeşim.
Taze taze.. :rolleyes:
3Rdo29.jpg

oz17nX.jpg

LoL3d0.jpg

PEgMv8.jpg

4R5lRq.jpg

pYLPYn.jpg

LoL3oV.jpg

Daha iyi görünmesi için kaliper rengimiz simli mavi(biraz fazla boyamışız) :p

Nb7E9L.jpg

Ve bugün tesisatlandık:
-Pioneer 30 cm W310 S4 Champion serisi RMS 400 W Max 1400W Subwoofer
-Hı-Fı HF 404.4 Kanal anfi 4x60 RMS / Max 2400 W
-Cadence 8GA kablo setimiz
-Techlıne oval kolonlarımız(ilerde cam önü pandizot+2 takım 4 adt.pioneer 6985 lerle neşelendirmeyi düşünüyorum)
-Ön kapılarda Techlıne 16 cm Hoparlör
-Arka kapılarda Alpıne serisi 13 cm Hoparlörlerim mevcut
-Ana ünitem Navitech (çok kaliteli olmasada şimdilik idare ediyoruz)

1nXd4Y.jpg

Çalışmalarıma devam edicem inşallah.. :)

Akbaba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet bence de xenonu sökün, vectra b2 cdx in mercekli farları var , fakat çok pahalı.. Balkan otomotivde 1285 tl bir tanesi [emoji4] ama orjinal.. Orjinallerin xenon balansları bile farın içinde imiş galiba, sadece far kablosunu sokete takıyorsun okadar.. Çıkması kaç tl dir bilmem.. Fakat bu seferde far yıkama teşkilatının eksikliği yaşanır ve tüv de sıkıntı olabilir diye düşünüyorum.. Çünkü halojen ampul ısı yaydığı için karda yağmurda bir şekilde aydınlık veriyorda, xenon far camını ön cam ile yıkamak gerekir.. Bu da yapılabiliyor tabi, cam suyu tankı değişecek, tampon sökülüp delinip, fıskiyelerin montajı yapılacak.. Geçen gün sis farlarındaki xenonu sökmek için tamponu sökmek zorunda kaldık, orada fıskiye motorunun kablosunu gördüm. Boşta duruyordu.. Yani en azından elektrik tesisatı sıkıntısı yok. Tabi ne kadar yeterlidir ışığı bilmem.. Orjinal cdx i olup ta aydınlatmadan memnun olmayan bir sürü kimse var forumlarda [emoji4]

alpertunga09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oktay abi memnuniyetsizliğin sebebi aynı ford mondeoların ghia'larında olduğu gibi cdx farlarında ki merceklerinde küçük oluşu..Mondeo bakarken bu konuyu bayağı araştırmıştım,çoğu insan orjinal merceği iptal edip yerine büyük bmw-mercedes mercekleriyle işlem yaptırıyorlardı ama far büyüklüğü müsayit olduğu için buna kesinlikle değiyordu..Ancak vectraların farlarının yassı iç hacmin küçük olması sebebiyle büyük mercek nasıl konumlandırılacak benim aklımda o soru işaretleri var yapan biriyle konuşmak lazım..

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Alper Bey yaşınızı profil bilgilerine eklemediğiniz için size nasıl hatip edeceğimi bilemiyorum fakat bence mercekle falan hiç uğraşmayın.Zaten şuan aracın üzerindeki xenon'un size bir faydası da olmayacak çünkü ışığı dağıtacağı için karşıdan şeritteki sürücülerin epey bir tacizine ve küfürlerine maruz kalacaksınız. Hadi herşeyi geçtim yağışlı ve sisli havalarda beyaz renk daha kolay kırılacağı için kör gibi gezeceksiniz onun yerine Philips , Bosch , Osram gibi markaların ekstra aydınlatma sağlayan halojen ampullerini takarsanız çok daha akıllıcasını yapmış olursunuz. Zaten artık Şahin , Doğan süren gençlerimiz bile xenon taktıkları için bir esprisi de kalmadı. Mütevazi ses sisteminize gelirsek yanlış anlamayın ama keşke taktırmadan önce forum üzerinden tavsiye alsaydınız. En başta 8GA kalınlıkta Cadence kablo seti kullanmanız yerinde olmuş. Aynı şekilde Pioneer'ın S4 Champion ürün Jbl ve Kicker'in alt türev subwoofer'lerin den daha kalitelidir. Ama gel gelelim ne üdüğü belirsiz oval kolonlar gain ayarlarının fazla açılması durumunda yanacaktır. Oval hoparlör kullanacaksanız Pioneer'in orjinal olduğunu bildiğiniz ürünleriyle değiştirin. Amfi'ye gelecek olursak yorum bile yapmak istemiyorum çünkü her çukura giriş çıkışınızda ayarlarını bozmaya başladığı zaman , fazla yüklendiğinizde kendini korumaya aldığını gördüğünüz zaman para israfı olduğunu anlayacaksınız. Onun yerine özellikle Sound Line yada Macaustic gibi markaların sub controllü ürünlerinizi almanızı öneririm.. Haricinde birde ön kapılara Jbl'in component'lerini takarsanız çok daha keyifli ve sağlıklı müzik dinlemeye başlarsınız.

alpertunga09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alper Bey yaşınızı profil bilgilerine eklemediğiniz için size nasıl hatip edeceğimi bilemiyorum fakat bence mercekle falan hiç uğraşmayın.Zaten şuan aracın üzerindeki xenon'un size bir faydası da olmayacak çünkü ışığı dağıtacağı için karşıdan şeritteki sürücülerin epey bir tacizine ve küfürlerine maruz kalacaksınız. Hadi herşeyi geçtim yağışlı ve sisli havalarda beyaz renk daha kolay kırılacağı için kör gibi gezeceksiniz onun yerine Philips , Bosch , Osram gibi markaların ekstra aydınlatma sağlayan halojen ampullerini takarsanız çok daha akıllıcasını yapmış olursunuz. Zaten artık Şahin , Doğan süren gençlerimiz bile xenon taktıkları için bir esprisi de kalmadı. Mütevazi ses sisteminize gelirsek yanlış anlamayın ama keşke taktırmadan önce forum üzerinden tavsiye alsaydınız. En başta 8GA kalınlıkta Cadence kablo seti kullanmanız yerinde olmuş. Aynı şekilde Pioneer'ın S4 Champion ürün Jbl ve Kicker'in alt türev subwoofer'lerin den daha kalitelidir. Ama gel gelelim ne üdüğü belirsiz oval kolonlar gain ayarlarının fazla açılması durumunda yanacaktır. Oval hoparlör kullanacaksanız Pioneer'in orjinal olduğunu bildiğiniz ürünleriyle değiştirin. Amfi'ye gelecek olursak yorum bile yapmak istemiyorum çünkü her çukura giriş çıkışınızda ayarlarını bozmaya başladığı zaman , fazla yüklendiğinizde kendini korumaya aldığını gördüğünüz zaman para israfı olduğunu anlayacaksınız. Onun yerine özellikle Sound Line yada Macaustic gibi markaların sub controllü ürünlerinizi almanızı öneririm.. Haricinde birde ön kapılara Jbl'in component'lerini takarsanız çok daha keyifli ve sağlıklı müzik dinlemeye başlarsınız.

Kusura bakma kardeşim yaş kapalıymış yeni farkettim..Xenonlar konusunda bir çare bulmam lazım çünkü ampüllerini yeni değiştim nerdeyse bir çin komple xenon parası verdim..Bahsettiğin ampüller şimdi ekstra külfiyete binecek mecburen bir müddet böyle kullanacağım..

Ses sistemi konusunda ovallere oranları çok vermedik dediğiniz gibi yanma durumundan dolayı,o kolonlarımı zaten hobi amaçlı bir zamanlar topladığım pert olan taunusumdan sökmüştüm değerlendirelim dedim..Anfi olarak inanın çok araştırdım bahsettiğiniz markalarıda biliyorum fakat bütçenin kısıtlı olmasından dolayı wooferı kaliteli seçerek anfiyi normal tuttum,ama bir hei veya sierra edisondan kaliteli kullanan arkadaşlarım var ayar bozma korumaya geçme olaylarının olmadığını söylediler bakalım görücez,ilerde cam önü pandizotunu değiştirip dediğiniz gibi ya pioneerın eski 6985 serisi aklımda 2 takım 4 adt onlardan ya da iki takım compenant alıp bu anfiye çıkışlarını vericem.Mono bir anfi alıp sub'u desteklicem..Şuan akustik olarak bir uyuşmazlık var farkındayım ama öncelikli planım iyi bir indash almak..

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Kusura bakma kardeşim yaş kapalıymış yeni farkettim..Xenonlar konusunda bir çare bulmam lazım çünkü ampüllerini yeni değiştim nerdeyse bir çin komple xenon parası verdim..Bahsettiğin ampüller şimdi ekstra külfiyete binecek mecburen bir müddet böyle kullanacağım..

Ses sistemi konusunda ovallere oranları çok vermedik dediğiniz gibi yanma durumundan dolayı,o kolonlarımı zaten hobi amaçlı bir zamanlar topladığım pert olan taunusumdan sökmüştüm değerlendirelim dedim..Anfi olarak inanın çok araştırdım bahsettiğiniz markalarıda biliyorum fakat bütçenin kısıtlı olmasından dolayı wooferı kaliteli seçerek anfiyi normal tuttum,ama bir hei veya sierra edisondan kaliteli kullanan arkadaşlarım var ayar bozma korumaya geçme olaylarının olmadığını söylediler bakalım görücez,ilerde cam önü pandizotunu değiştirip dediğiniz gibi ya pioneerın eski 6985 serisi aklımda 2 takım 4 adt onlardan ya da iki takım compenant alıp bu anfiye çıkışlarını vericem.Mono bir anfi alıp sub'u desteklicem..Şuan akustik olarak bir uyuşmazlık var farkındayım ama öncelikli planım iyi bir indash almak..

Estafurullah Alper hocam yaş konusunda fazla takılmam ama kime nasıl hitap edeceğimizi öğreniyoruz bu sayede :) Xenon konusunda farkında olmanız güzel ilerde bir çaresine bakarsınız artık. Ses sistemi konusunda tahmin etmiştim eskilerden kalma olduğunu ilerde daha sağlıklı hale çevirirsin artık. Bu arada ses sistemi konusunda yardımcı olabilirim bu konularda çok fazla tanıdığım vardır. Ayrıca bu konularda da bilgi sahibiyim. İstediğini çekinmeden sorabilirsin. Bu arada arabanda resimlerine baktım maşallah çok temiz kazasız belasız kullan. Bu sadelikte arabayı değiştirmeyi çalış. Birde en kısa sürede arka taraftaki amblemin içindeki kırmızı folyoyu sök :D.
Ayrıca konuyu da takip ediyorum haberin olsun.

alpertunga09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler kardeşim..Evet o amblemin içindeki kırmızı folyonun farkındayım aldığımda vardı,aracı alalı bir ay oldu..Herşeye el attık her seferinde orayı unutuyorum tekrar hatırlatman iyi oldu en kısa zamanda sökücem..
Değişiklikler konusunda halen kararsızım değer mi değmez mi ? Modifiye işine girdikce harcamalar yükseliyor ve taktir edersiniz ki bazı modeller sattığınızda bunların hiçbirini geri vermiyor.En azından hondalar kadar prim yapmıyor :) Onun için kararsızım bakalım , dizel uygun bir fiyatlı vectra bulabilirsem ona geçiş yapabilirim en azından motor modifikasyonunda ufak şeylerle aldığın verim gerçekten çok iyi oluyor ama atmosferikte 3 katı para harcıyorsun yine pek birşey geçmiyor eline..Nasip diyelim..
Ses sistemi olarak irtibata geçip kafanı epeyce şişirebilirim yakın zamanlarda kardeşim tekrardan sağol :)

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Bence böyle temiz vectra zor bulursun hiç satma derim. Belki evladiyelik bile yaparsın. Ama Opel biraz sorunlu bir marka ilerde motor konusunda tecrübe sahibi edebilir. İllede satacam diyorsan hiç dizel vectra ile uğraşma derim. Japonlar'a yönel derim mesela Mazda 3'ler falan çok sağlam ve sorunsuz makinalardır. Ayrıca benimde aklımda çok daha safkan bir japon varda temizi yok :) Bu arada sorun değil istediğin kadar soru sorabilirsin problem değil :)

alpertunga09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet Toyota'dan sonra biraz sıkıntılı geldi..Bakalım zaman neyi gösterecek