2003-2004 1.6 Vectra kullanan arkadaşlardan bilgi..

ERDEMS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende vectra 1.6 kullanıcısıyım.performans açısından fazla birşey beklemeyin.ama devirli kullanınca çekişi sorun olmuyo.bu arada aracım satılıktır.

Son düzenleme:

İLHAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tolgahan kardeş donanım ve konfor olsun yeter diyorsun davul bile dengi dengine çalar bence motor gücüde bi acıdan donanım ve konfor sayılıyor.
o kasaya o motor yanlışşşşşşşşşşşşşşşşş.

tarıkyılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de 3 yıldır kıllanıyorum 1.6 vectra c herkesin dediği gibi motorun küçük kaldığını düşündüğün zamanlar oluyo ama verdiği güven hissi yeter özellikle de yüksek hızlarada! ben performans aramam diyosan hiçbir sorunu yok. biraz geç hızlanır ama hılandığında devri düşürmeden bir vites düşürürsen çekiş sorunu da pek olmuyo. vergi ve yakıt avantajı yaratıyo tabii ki 1.6 motor. benim arabam uzun yolda 6 şehir içi 8_9 lt yakıyo ortalama! ayrıca 1.6 motorlu vectra üretmeselerdi ben vectra alabilirmiydim hayır!bir de 160 la höpeğin üstünden geçtim iki teker zıpladı ve araç dümdüz devam etti hiçbişey olmamış gibi ! ben seviyorum ! :good:

R.I.P

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
performans istiyorsan gidip gsi alabilirsin..hem büyük arabam olsun hem performanslı olsun hem güvenli olsun hem konforlu olsun hemde az yaksın demekte bence çok fazla şey istemek..konfor güvenlik istiyorum sık sıkta bindiğim için yakıtı önemli diyorsanda 1.6 motorlusunu alıp lpg taktırırsın paşalar gibi keyfini sürersin..vectra c ile b (1.6)arasında dağlar kadar bir fark yok ama kimse onların performansından bu kadar şikayetçi değil nedense..kaldıki 1.6 motorlu otom. vitesli passatlar var piyasada..

sapphire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2003 Vectra comfort kullanıyorum.Konforu tek kelimeyle mükemmel(8 airbag,abs,elektrikli aynalar,ışığa duyarlı dikiz aynası,klima,cd çalar,yağmur sensörü,lastik basınç sensörü vs).Aynı kasa da 2.2 motorunda aşağı yukarı aynı yakıtı yakacağını düşünüyorum ama 1.6 motoru da vergi avantajı getiriyor.Performans olarak çok fazla beklentiye girmeyin ama yine de çok kötü denemez.Yakıtı;normal kullanımla ş.dışı klima kapalı 5,5-6lt,klima açık 6,5-7 lt yakar.Piyasada ki Vectra-c'lerin büyük bir kısmı 1.6 litre hacimli,geriye kalan kısmı ağırlıklı olarak 2.2'lerdir.1.8 ve 2.0 t'ler daha az bulunabilen seçeneklerdir.Vectra'lar içinde satış olarak 1.6'nın sizi zorlayacağını hiç sanmıyorum,sonuçta piyasa da en fazla bulunan motor seçeneği.Şimdiden hayırlısı olsun..

tarıkyılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba.com dan kazalı vectralara da bakarsan arada bir bu da karar verirken sana yardımcı olabilir .

06_GR_013

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sürekli aynı konu sürekli aynı yorumlar çok ilginç gerçektende,,,yani 1.6 nın neyi yeterli değildir anlamam,,,vectra 1.6 yetmiyosa,,, 1.4 dizel ufak tüm arabalardan tutunda,,,audi a4 1.6 a3 1.6(ister fsi ister 102bg lik 8v),,,,,daha sayamıyacağım yüzlerce arabanın hiçbiri alınmamalı,,,,tamam klimayı açacınca alt devirler kesinlikle ölüyo 3000d/d ya kadar,,,,bi vites küçültürsün hızlanmaya devam edersin ,,elbette bizde şöle seri araba böle seri araba demiyoruz ama bu kadar da yerden yere vurulcak durumda vahim bi araba değil yani,,,,gerçi 100 lerce kere yazılmış çizilmiş bi durum,, ben belki ilk defa yazıyorum vectra 1.6 nın performansı için,,,kullanan anlar diyorum sadece,,,,elbette 2.0 motorlu bi arabadan inipte binersen alışman uzun sürer belkide seni hiçbizaman memnun etmeyebilir,,,,
benim izlenimlerim yol tutuş ve fren performansı çok üstün şehir içi trafik ortamında da en çok işine yarıcak özellikler bunlar zaten,,,,,,kliması çok iyi ve hızlı bi soğutma ısıtma yapar,,,,konfor için cidden herşey dünülmüş,,bende tamamen şehir içi kullanımında 8.3-8.4 lt çivarı yakıyorum zamlarla beraber km de 245-250ykr eder heralde,,bence memnun kalıcağın bi araç olur,tüp işine de zaman karşıyım ama dizel bi araçtan sonra ve çok km de yapıyosan düşünebilirsin,,,genede ben sevmiyorum kendi adıma,,güzel temiz bi araç bulman dileğiyle,,, hayırlısı olsun senin için............aklına takılan başka soruların varsa her zaman sorabilirsin..........

yılmaz85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yarışa gitmiyoruzki aracın performansı yeterli derecede gayet güzel bir otomobil konforlu rahat donanımı süper bir araç

İLHAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın güvenliği ve konforu tabiki tartışılmaz iyi olduğunu zaten kanıtlamış.
ama motoru o ağırlığa ,lastik ebatına ve aktarma organına cok zayıf geliyor ve kullanım zevkini öldürüyor.
aksini idda eden varsa şaşarım.

Armada

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım ne olursa olsun 1.6 alma satamazsın

nasıl bukadar emin olabiliyosun? vectra c 1,6 nın piyasası çok iyi ilanı verdiğim an telefonlar susmuyo haliyle 1 hafta içinde sattım aracımı..

motor konusuna gelince bu kasaya tabiki 2.0 daha iyi giderdi ama fiyatıda ona göre olurdu belki bütçemizi aşardı binemezdik vectraya.. bence herşeyiyle güzel bi araç aksini düşünen varsada saygı duyarım..