Opel Astra H 2004 1.7 çalışmıyor

astrah89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar yurtdışında yaşıyorum, 2004 model 1.7 astra h model aracım var. Son 1 haftadır marşa bastıktan sonra çalışmaya başlama süresinde 1-2 saniye gibi farkedilen, şüphelendirici bir gecikme oluyordu. Ama araba çalışıyordu. Bugün arabayla 10 km şehir içi yol yaptıktan sonra park ettim ve 3 saat hiç kullanmadım. Arabaya binip çalıştırmayı denediğimde, marş sesi geliyor, gaz ibresi 150-200 lere geliyor fakat araba kesinlikle çalışmadı.5-6 kere denedim ama sonuç yok. arabanın tüm elektronik yapısı çalışıyor. arıza ışıkları vs. hepsi gerektiği süre boyunca çalışıyordu. Arabayı bir arkadaşıma çektirmek için gittim. 2 saat sonra döndüm ve ilk denememde araba çalıştı. kapadım tekrar denedim yine çalıştı. Bir usta ile görüştüm ve immobilizer dan olduğu konusunda ısrar ediyor. Tekrar aynı sorun olmadan, bilgisayara bakıp anlaşılamayacağını söylüyor. Yarın uzun bir yola çıkmak zorundayım. Başına bu tarz bir sorun gelen arkadaşlar varmı ? okuyup ilgilendiğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet immodan olabilr.uzun yola cikacaksaniz mutlaka yedek anahtarinizida aliniz

astrah89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet immodan olabilr.uzun yola cikacaksaniz mutlaka yedek anahtarinizida aliniz

öncelikle cevabın için teşekkürler.
işin kötü kısmıda o zaten, arabayı 2.el aldım ve yedek anahtarı yok. 1-2 senelik kullanım için aldığımdan yedek anahtar masrafına da girmedim. sorunun imobilizer dan olduğu kesinmi. çünkü bu birden baş gösteren bir sorun değil. geçen 2 hafta süresince, marş alma süresi uzadı. bu uzamanın da sebebi imobilizer olabilirmi?
eğer bu şekildeyse, problem yok çünkü arabayı istop ettirmem olur biter.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
hocam immodan olsa marş basmazdı, anahtar olan araba sembolü yanıp söner, ve p1614 yada o1615 arızası kayıt ederdi araç.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gaz Fren kontak çevirerek arıza koduna bakın

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
hocam immodan olsa marş basmazdı, anahtar olan araba sembolü yanıp söner, ve p1614 yada o1615 arızası kayıt ederdi araç.

p1615 olacaktı o :D

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dti makina ise tahminim pompa beyni paspallaşınca yapar,ki sebebide arabanın üst beyne mazot çekmesi olabilir...bir kontrol edin isterseniz...
tıkalı filtre ilk marşta problem olmaz...enjektör ve geri dönüşleride sebep olur...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
150 200 devire çıkıp marş almaması söz konusu anladığım kadarıyla, sakın akü zayıflaması, şarj dinamosu ve marş motoru üçlüsüyle alakalı bir sorun olmasın?