2000 Model Astra G Triger Değişimi

savanam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabamı alalı 1 yılı biraz geçti. Ağır bakım yaptırmadım. Artık zamanı geldi tedirgin oluyorum. Kendimi sıkıp yaptırmak istiyorum. Piyasada çok fazla marka model var. İnternetten yararlanmalı mıyım? Yoksa sanayiden almak daha mı mantıklı? Ağır bakım yaptırmak için başka hangi parçaların değişmesi gerekir? Kısaca hangi yolu izlemeliyim arkadaşlar? Herhangi bir ustaya göstermedim. Önce forumun fikrini almak istedim.(1.6 16v ecotech motor gl hb kasa)

Teşekkür ederim. Saygılarımla

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
parçaların orjinallerini dışarda kaça alacaksın ve montaja ne kadar vereceksın hesapla..
daha sonra yetkili servise git,aynı işlemler için ne kadarmış fiyat al..aracın 7 yaşından büyük yedek parça ve işçilikte kafadan %25 indirimin var...
her şekilde yetkili servis az daha tuzlu olacaktır ama yedek parça ve işçiliğe verdikleri 2 yıl garanti yeter..ben benzer bakımları orijinal parçaları alarak özel serviste yaptırdım ama soradan yetkili servisteki şef ve teknisyenlerle kanka olduk resmen,pazarlık bile yapabiliyorum..yani makul fiyatlara yaptırabiliyorum işimi..fiyat alın her ıkı taraftan da...çok fark yoksa yetkili servise gidin derim ben.bursada fiyat ve servis için zorlanacağınızı sanmıyorum..kolay gelsin şimdiden.

savanam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında yetkili servisten daha iyisi olamaz. Müşteri açısından bakınca. Ama sanayi ile inanılmaz bir fiyat farkı var. Eğer bu fark makul seviyelere çekilebiliyorsa neden düşünmeyelim ki. Söylediğinizi mutlaka araştırmam lazım

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yetkili servisin yerini hiçbirşey tutmaz..örnek olarak,trigeri dışardan GM olarak aldın taktın,ne bunu satan ne de takan,sana hiçbir garanti veremez..aldın taktın gönül rahatlığıyla biniyorken tıkk dedi az ilerde diş sıyırdı,ya da kayış koptu..masrafın minimum 2000 lira..ama yetkili servis sattığı parçanın arkasında durur,işçiliğe garanti verir vs vs..sen bilirsin,benim gözlemlerime göre fazla fiyat farkı yok!! araştır,kerkelenme;)