Opel Astra Aldım

ahmet07

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi forumlar arkadaşlar,
sonunda 2000 model opel astra G kasa cd hb aldım.
169.000 küsür kmde, aracı alanyaya getirene kadar 169.500 oldu birazda gezdik =)
değişen yok, sadece ufak çizik ve çarpmalardan dolayı boya var.
fiyat 19.850 TL

ilk defa satıcı çok dürüst çıktı, eski resimleride getirdi, en ağır kazası sağ çamurlukta içeri çökme. birde kaputun sağ ön tarfı az boyalımı dedi, düzeltmemi var deid anlamayadım. ama araç çok temiz.
aracı aldıktan sonra, yolun ortasında bir bilgisayarcıdan flash disk aldım. 8gb, aracın boyanan yerlerinin resimlerini o flash diske attık =)

---------------------
antalyada oturmaktayım alanyadan aldım. özel bir opel servisine götürdük. expertizci olmadığı için. güler oto... onlar telefonda expertiz yapacaklarını söylediler. ama bilgisayarlı hiçbirşeyleri yokmuş :S hep elle manuel olarak baktılar. elle bilgisayardan rapor hazırladılar. daha çok sanayi oto ustalarıona benziyordu herneyse. 1-1.5 saat boyunca baktılar. zaten burda size konu açtım, alanyada expertizci diye, konuya yazan olmadı.

şimdi;
opel servisindeki adamın söylediğine göre triger kayışı değişmesi gerekiyormuş.

- gaza basınca vuvvv gibi bir ses geliyor, bu vuvvv sesi, diğer araçlardan biraz fazla geldi bana, normal dediler. opel servisindeki adam gerek yok ama, sağ ön bilyeden olabilir dedi 50 tl ye falan yaparlar gibi birşey söyledi.

- yan aynalar otomotik ama aşağı basmıyor. (arkadaş söyledi.)
- teyip kasetli çalışmıyor (yeni cd çalar yada usb çalar alacağım.) sağ 2 hoperlörde ses yok, teyipte bir ayar var onla arkasıda kısılıyor sanırım, ayarla alakalı birşey.
- arkadaşın dediğine göre fren çok yumuşakmış, vites kolu debriyaj oynuyor gibiymiş (belki o opele alışkın değildir.)
- muayane 1 ay sonra.
- aracın yedek anahtarı yok.
- yol bilgisayarı var ışığı yanıyor ama yazılar silik. (zaten yol bilgisayarı benim için önemli değil.)

sizce ne yapmalıyım ? ağır bakımmı yaptırmalıyım ? triger kayışımı değiştirmeliyim ? periyodik bakım mı yaptırmalıyım ?
özel servisemi götürmeliyim ? sanayiye mi götürmeliyim ? en ucuzu en sağlıklısı hangisi olur ?

Son düzenleme:

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hayırlı olsun. Eğer araç içinize sindiyse alın. Resimlerini koymamızsınız ama söylediğinize göre temiz görünüyor. Triger setini aksatmadan değiştirin ve mutlaka orjinal tercih edin ileride başınıza bela açabilir. Ses sistemine de fazla takılmanıza gerek bende Antalya'da oturuyorum uygun fiyatlı bir şeyler ayarlayabilirim. Ha bu arada eğer aracın satışını henüz almadıysanız elinizden geldiğince fiyat kırmaya çalışın çünkü muayene , teyp , triger vs vs. epey uğraştırabilir sizi.

ahmet07

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler.
Dün parayı verdim, ve noterde aldım. emniyete gidip birşeyler yapılacakmış. eski adrese gelecekmiş o kağıt ama eski adres değişti bizim. o yüzden emniyette yaptıracakmışız.

usta antalyadaysan bilirsin bu pazar günü kapalı oto pazarına gittik, diğer açık pazar zaten kurulmamış.
1998 astra cluba 23.500 tl çektiler. full modifiyeli.
230.000 kmde 2000 model astra cd otomotik vitese 23.000 tl çektiler
sahibinden sitesindede en temizi 24.000 tl onlarında değişmeyeni yok :(

başkada bir masrafı yok bildiğim kadarıyla. o yüzden fiyatı ben çok uygun gördüm.
içime sindi.

muayeneyi diğer alacağım araçlarda bu yıl olmazsa zaten diğer yıl yaptıracaktım.

bu aracın en azından tüm farlar, + klima + abs + silecekler + diğer şeyler çalışıyor.
teyip çalışıyor Philips, ön kapağı çıkıyor. kasetçalar var, ama işe yaramıyor kaset kalmadı artık. radyo çalıyor ama, düğmeleri çok karışık, sesi sol taraf bir öne bir arkaya veriyor, ama sağ tarafa vermedi. yada biz yapamadık.

Opel astralar gerçekten muhteşem araçlar. ben bu konforu, iç paneli, içindeki verdiği güven hissini, birtek, mercedes + bmw + 2006 model WW toureg jipte gördüm. =)
1.6 - 16 walf, , alanyadan antalyaya dönerken, 80-120 ye çıktı hissedilmiyor. lpg de olmasına rağmen bayağı bir atak.

koltukları falan farklı bir fiat palioda, 2012 model lineada, 2002 model honda civicde bile yoktu.

Son düzenleme:

hkoc4006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun triger 180 tl civarı bilya ayrı satılmaz ben bugun değiştim abs li ise porya 240 tl civarı yan sanayi 120 civarı

kRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk işin o maun kaplamaları sökmek olsun. hecbeck yazmasından belli abinin :D

hayırlı olsun güle güle kullan. uzun bi zaman kullandığım çok keyfli halaa da özlediğim bi arabadır astra g cd.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş hayırlı olsun araç güzel.ikinci el piyasası çok Yükseldi.bi de yaptırdım dediyse bile gidin yağ bakımını yaptırın bende abdestli namazlı adamdan aldım yağ bakımı yaptırdım yeni dedi,aldıktan sonra ustaya götürdüm en az 15 bin olmuş,LPG filtresi de bildiğin çamur olmuş.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 10:21 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 10:20 ----------

hayırlı olsun güle güle kullan. uzun bi zaman kullandığım çok keyfli halaa da özlediğim bi arabadır astra g cd.

Bazen ruhsatta heçbek yazıyor babamın clio da öyle [emoji1]

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi forumlar arkadaşlar,
sonunda 2000 model opel astra G kasa cd hb aldım.
169.000 küsür kmde, aracı alanyaya getirene kadar 169.500 oldu birazda gezdik =)
değişen yok, sadece ufak çizik ve çarpmalardan dolayı boya var.
fiyat 19.850 TL

ilk defa satıcı çok dürüst çıktı, eski resimleride getirdi, en ağır kazası sağ çamurlukta içeri çökme. birde kaputun sağ ön tarfı az boyalımı dedi, düzeltmemi var deid anlamayadım. ama araç çok temiz.
aracı aldıktan sonra, yolun ortasında bir bilgisayarcıdan flash disk aldım. 8gb, aracın boyanan yerlerinin resimlerini o flash diske attık =)

---------------------
antalyada oturmaktayım alanyadan aldım. özel bir opel servisine götürdük. expertizci olmadığı için. güler oto... onlar telefonda expertiz yapacaklarını söylediler. ama bilgisayarlı hiçbirşeyleri yokmuş :S hep elle manuel olarak baktılar. elle bilgisayardan rapor hazırladılar. daha çok sanayi oto ustalarıona benziyordu herneyse. 1-1.5 saat boyunca baktılar. zaten burda size konu açtım, alanyada expertizci diye, konuya yazan olmadı.

şimdi;
opel servisindeki adamın söylediğine göre triger kayışı değişmesi gerekiyormuş.

- gaza basınca vuvvv gibi bir ses geliyor, bu vuvvv sesi, diğer araçlardan biraz fazla geldi bana, normal dediler. opel servisindeki adam gerek yok ama, sağ ön bilyeden olabilir dedi 50 tl ye falan yaparlar gibi birşey söyledi.

- yan aynalar otomotik ama aşağı basmıyor. (arkadaş söyledi.)
- teyip kasetli çalışmıyor (yeni cd çalar yada usb çalar alacağım.) sağ 2 hoperlörde ses yok, teyipte bir ayar var onla arkasıda kısılıyor sanırım, ayarla alakalı birşey.
- arkadaşın dediğine göre fren çok yumuşakmış, vites kolu debriyaj oynuyor gibiymiş (belki o opele alışkın değildir.)
- muayane 1 ay sonra.
- aracın yedek anahtarı yok.
- yol bilgisayarı var ışığı yanıyor ama yazılar silik. (zaten yol bilgisayarı benim için önemli değil.)

sizce ne yapmalıyım ? ağır bakımmı yaptırmalıyım ? triger kayışımı değiştirmeliyim ? periyodik bakım mı yaptırmalıyım ?
özel servisemi götürmeliyim ? sanayiye mi götürmeliyim ? en ucuzu en sağlıklısı hangisi olur ?

Hayırlı uğurlu olsun Allah kazasiz belasiz kullandirsin..
Benim fikrim ne olursa olsun önceliği triger kayisinin ve bolyasinin değişimi .Mazallah koptugu anda motoru mahfeder. Sonucta ikinci el araciniz ufak tefek bakımları sorunlari olacak kalbinizi ferah tutun :)

ahmet07

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yazan tüm arkadaşlar saolun.
resimde maun kaplama ve ön panel eski gibi duruyor, çünkü resim çektiği yere çok güneş vurmuş. bu aracı almadan önce internette ön panel kaplama, veya değiştirme parçalarına bakıyordum.

sonra aracı görünce boşverdim. çünkü maun kaplamanın bir zararı yok. resimde gözüktüğü gibi değil, eski durmuyor. iç panel falan daha yeni duruyor.

---------------

bu konuyu aslında, bakım vs vs... için açmıştım. şimdi ağır bakım mı yaptırmalıyım ? periyodik bakım mı ? hangi servisleri kullanmalıyım? özel opel servisine mi gitmeliyim ? sanayide rastgele bir ustaya mı göstermeliyim ?
triger seti en ucuz ve orjinal nerde değiştirilir ?
1 ay sonra muayaneye götüreceğim. muayanede tek seferde geçsin istiyorum.
yan aynalar bozuksa, opel servisinde yaparlarmı ?