20.vectra b yerine VOLKSWAGEN Golf 1.8 Highline ????

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kıyaslama opel vw değil golf vectra ve bu iki aracı kıyaslayan insanda arabadan anlamıyordur..

C segmentindeki bir araç ile D segmentindeki bir araç kıyaslanmak çok yanlış..

segmenlerin kullanım amacı farklı üretim amacı farklı sattığı kesim farklı sıfırda aralarındaki fiyat farkı bile uçurum..

c segmentindeki araçlar genelde şehir içi ekonomik donanımı zayıf araçlardır
d segmentindeki araçlar ise tam aksine uzun yola daha yatkın konfor ve lüks eşiği daha yüksek araçlardır..

yani bir birine uymıyan iki segmentteki aracı hayla dayanıklı dayanıksız iyi kötü motoru şu benzini bu diye kıyaslayan zihniyeti bende hayretle izliyorum.. bu herhalde bir türkyiede vardır..

Golf ile astra yı kıyaslayın vectra ile passatı kıyaslayın dengi budur..

Efeastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kıyaslama opel vw değil golf vectra ve bu iki aracı kıyaslayan insanda arabadan anlamıyordur..

segmenlerin kullanım amacı farklı üretim amacı farklı sattığı kesim farklı sıfırda aralarındaki fiyat farkı bile uçurum..

d segmentindeki araçlar ise tam aksine uzun yola daha yatkın konfor ve lüks eşiği daha yüksek araçlardır..

yani bir birine uymıyan iki segmentteki aracı hayla dayanıklı dayanıksız iyi kötü motoru şu benzini bu diye kıyaslayan zihniyeti bende hayretle izliyorum.. bu herhalde bir türkyiede vardır..

Bence yanlış düşünüyorsunuz buradaki iki araç arasındaki objektif bi kıyaslama değil.Vectradan sonra golf e binemezsin kardeşim illa passat a bineceksin diyemeyiz sonuçta.Neyse bence vw opelden bi gömlek ki highline donanım olarak sizi kesinlikle üzmez.1.8 motor bildigim kadarıyla 125hp o sınıf bi araç için oldukça iyi.Daha öncede dediğim gibi tek eski yani bagaj hacmi.

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vactra ile golf kıyaslamak yanlış olur ama listeleyelim;

-İç hacim: Vectra 1 Golf 0
-Motor: Vectra 1 Golf 0
-Konfor: Vectra 1 Golf 1
-Donanım Vectra 1 Golf 1
-Tüketim Vectra 1 Golf 1
-Yol tutuş Vectra 1 Golf 0
-Malzeme kalitesi Vectra 1 Golf 1
-Bagaj hacmi Vectra 1, Golf 0

Toplam: Vectra 8, Golf 4

Başka kıyaslanacak özellikler olabilir.Kaçırdıysam ekleyin.Benim şahsi fikrim bu.Aracınızı illa değiştirecekseniz 2003-2004 civarı passat 1.8t exclusive öneririm...

İnce detaylara gelirsek; Golf daha genç işi diyebiliriz.Direksiyonu hafif ve dashboardı bence daha şık.Süspansiyonu vectradan çok yumuşak.Arka diz mesafesi bence yeterli değil.Konfor puanlamasında genel kullanım konforu olarak puanladım.

lastermann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
altınızdaki araba çok konforlu ve sağlam tamamda,vw gibi bir markayı nasıl silip attınız anlamadım doğrusu.bu forumda neden birçok üye objektif olamıyor ben hala anlamadım.yani resmen opel sahibi olunduğundan dolayı çıkıyor böyle düşünceler..opeliniz var iyi,ne güzel. birçok markadan daha kaliteli ama bir çok markaya görede rakip bile sayılmaz.egoizm mi diyeyim ne diyeyim anlamadım gitti vallahi yani biraz objektif yazılar yazın allah aşkına..

Dostum bu sitede buna alışacakasın, ben de zamanında çok dil döktüm BMW nin Opel den daha iyi bir araba olduğunu anlatmak için.. Daha bunu kabul ettiremedim gerisini sen düşün : ) Hacı murat da olsa herkese bindiği arabayı en iyisi zannediyor, bu siteye mi mahsus bilemiyorum, ama gerçekten de makul olmak gerek, segment sınıf olayını geçin arkadaşlar, polo ile omega kıyaslaması yapmadığınız sürece VW her zaman daha konforlu ve sağlamdır. ama siz yarın öbürdün lada D segmentinde araba çıkarsa diyceksiniz ki golf ile Lada'nın D segmentini karşılaştırmak adil olmaz :). buna da saygım sonsuz neticede araba da gönül işi, gönül kimi severse güzel odur. Bana da sorsanız 86 model e30 umu hiçbirşeye değişmem

Son düzenleme:

murti2001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
altınızdaki araba çok konforlu ve sağlam tamamda,vw gibi bir markayı nasıl silip attınız anlamadım doğrusu.bu forumda neden birçok üye objektif olamıyor ben hala anlamadım.yani resmen opel sahibi olunduğundan dolayı çıkıyor böyle düşünceler..opeliniz var iyi,ne güzel. birçok markadan daha kaliteli ama bir çok markaya görede rakip bile sayılmaz.egoizm mi diyeyim ne diyeyim anlamadım gitti vallahi yani biraz objektif yazılar yazın allah aşkına..
apathetic düşüncelerine saygı duyuyorum,bu benim dördüncü arabam ve passatta kullandım,onun için ben hem işim gereği hemde kullanmış olduğum araçların tecrübesine dayanarak konuşuyorum.lütfen kimseyi suçlamadan yorum yapın,arkadaşımız yorum istemiş bizde yaptık,kimseyi suçlamadık,ha bi arkadaşım daha segmentler uymadığı için kıyaslama yaptığımı belirtmiş,ben sadece önerilerimi söyledim,kimse bu şekilde kimseyi bilmemekle yada yanlış yorum yapmakla suçlamasın.herkesin fikrine ve düşüncesine saygımız var değilmi...

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
arkadaslar 97 model 2.0 opeli satıp VOLKSWAGEN Golf 1.8 Highline almak istiyoruz iyi veya kötü yönlerini yazarsanız memnun olurum opelden daha ii diyolar ama aldıktan sonra opeli bize aratmasında ;) kötü ve ii yönlerini yazarsanız sevinirim niye opeli satıyosanız die sorarsanız arac degişikligi yapmak istiyoruz ve model yükseltmek :cool:
emrah arasındakı ıkı farkı sormuş degışmeyı dusunuyormuş aklında bellkı opelı bıtırmış wv dusunuyor tartişmaya gerek yok bence :)

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Dostum bu sitede buna alışacakasın, ben de zamanında çok dil döktüm BMW nin Opel den daha iyi bir araba olduğunu anlatmak için.. Daha bunu kabul ettiremedim gerisini sen düşün : ) Hacı murat da olsa herkese bindiği arabayı en iyisi zannediyor, bu siteye mi mahsus bilemiyorum, ama gerçekten de makul olmak gerek, segment sınıf olayını geçin arkadaşlar, polo ile omega kıyaslaması yapmadığınız sürece VW her zaman daha konforlu ve sağlamdır. ama siz yarın öbürdün lada D segmentinde araba çıkarsa diyceksiniz ki golf ile Lada'nın D segmentini karşılaştırmak adil olmaz :). buna da saygım sonsuz neticede araba da gönül işi, gönül kimi severse güzel odur. Bana da sorsanız 86 model e30 umu hiçbirşeye değişmem
sana hak verıyorum erdem ınan opelden ınıp bmv bınınce bı başka oluyor ınsan kım ne derse desın ölusu yeter:D

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben golf aldım, memnunum. performasından hiç bahsetmiyorum bile... ama 1.8 atmosferikler hakkında bilgim yok.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şu forumda yazılarımı okursan opeli en çok elşetirenlerden birinin ben olduğumu görürsün bir insignia mevzusu vardırki yere göğe sığdıramadılar plastikden arabayı satmadı dedim araç hakkatttende satmadı ama bir yerlerden satış rakamları buldular yok türkiyenin en çok satanıymış falan daha yollarda doğru düzgün şu zamana kadar gördüğüm insignia sayısı 50 i geçmemişdir.. marka fanatizmi var yani.. neyse segment olayı başkadır konfor olayı başkadır segmentler insanların yaşam tarzları ve ihtiyaçlarına göre ortaya çıkmışdır zaten golf yukarda da dedim gayet güzel araba segmentininde lideri lafım yok.. vectrada sunduğu fiyata konfora lükse göre ve kendi yaşındaki akranlarına göre segmentinde lider modellerden en azından ilk 5 modelin içine çok rahat girer..

insan sıkılır makam arabasından iner roadstar arabaya biner o başka bir mesele.. ama iki arabayı aynı segmentte gibi kıyaslamak yanlış ben bu konu için yazmadım bazı arkadaşlar üstüne alınmış bu bu forumda çok sık yapılıyor genel yazdım..

bu arada eski aracım bmw di bmw cilerin forumunda da çok takılırdım inanın bu bütün markalarda var bmw ciler audiciler hondacılar hepsi kendilerini dünyanın tepesinde lider en iyi marka sanıyor.. bir kere bmw cilerin forumunda saab konusu açıldı bir arkadaş saab bmw den çok daha iyiir dedi kıyamet kopmuşdu.. anlıycağın bu hepsinde var..

vw gelince vw opel orta sınıf için mücadle eden iki marka modelleride birbirine yakındır o yüzden polo-corsa astra-golf vectra-passat bunlar birbirlerine yakın bazda üretilir.. bana göre vw polo sunu golfünü bir corsa yada astraya tercih ederim.. ama iş d segmentinde lüks sınıf araca girdimi orda ben vectrayı tercih ettim nedenlerim sadece lüks konfor olayı değil parasal servis bakım ücreti yıllık vergisi kaskosuda işin içine girince vectra ağır basdı ve çokda fazlasıyla memnunum.. ama bir c segmentinde araç alıcak olsam macera aramaya gerek yok düşünmeden golf alırdım..

bir mercedes b çok lüks bir araç sürdüm yani benim vectradan bile iyi konforlu rahat işçilik falan çok iyi golfmüş passatmış astraymış hikaye kalır ama onu bile c segmentinde değerlendirmek gerekir..

Son düzenleme:

CEVİK_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yerim segmentini bende bundan önce Golf IV vardı tadını vectra vermıyor.Yılda bi kere izne gidiyorum 2.0 motor olunca 180 km ilemi gidiyorum sanki.Allah nasip ederse yine Golf alcam.Vectra kötümü tabiki hayır.Asaletli araba laf yok ona.Ama körü körüne Opele sevdalı olmak mantıksız.