2. yıl bakımı

volkan16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım 2012 astra h, 30bin km dolduramadık ancak 2. yıl bakımı geldi. şuan araç 22 binde opel servisi aradım 660 tl ücret istiyor. benim sorum 2. yıl bakımı bu kadar tutar mı? birde bu bakımda neler değiştirilmesi gerekiyor. olmadı kendim alıp sanayide bir ustaya işlemi yaptırmak.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hiç bir halt yapılmaz. Sadece yağı değişir ise filitreler değişir o kadar. Gözle bakılması gereken yerler var. Fren balatası falan filan yerleri. Hepsi bu kadar. Ver hemen 660 TL dışarı da 150-250 tutmayacak iş.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ek olarak buji set olarak değişiyor, fren hidroliğini değişiyorlar, radyatör soğutma s uyunu değiştiriyorlar.

Garantisinin bitmesine az süre varsa, dışarda iyi bir ustada orjinal parçalarla kendiniz de yaptırabilirsiniz bakımı.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
corsaya 702 tl istemişledi sanırım 263 tlye orjinal parçalarla halletmiştim bütün işlemleri kendim yaptım

blue_eyes18_86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bnim aracında 2. Yılı doluyo az kaldı.ama garanti uzatma yaptrmıştım mecburen 1 yıl daha katlanıcaz parayı bayılcaz))

volkan16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ek olarak buji set olarak değişiyor, fren hidroliğini değişiyorlar, radyatör soğutma s uyunu değiştiriyorlar.

Garantisinin bitmesine az süre varsa, dışarda iyi bir ustada orjinal parçalarla kendiniz de yaptırabilirsiniz bakımı.

şimdi internetten sipariş verdim 200 tl ye seti aldım ustaya da 40tl verince iş bitecek. ama sizin bahsettiğiniz fren hidroliği, radyatör soğutma suyu değişimini bile opel servis söylemdi. bunların yapılması gerekiyorsa özel servisteki ustaya sormak lazım. bilgi için teşekkürler

Can_517

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende sizin gibi çok yol yapmıyorum 2006 model 49,000 km deki kendi aracıma yaptığım bakım şu şekilde;

1,5 yılda bir mobil 0w40 yağ ve filtreler. (mobil bu ürünü için binek otolarda 2 yıl veya 40,000 km üst limit belirlemiş.)

2 bakımda bir ilave buji değiştirdim.

5. yılında tiriger setini değiştirdim (önerilen 4 yıldır)

Her bakımda önemli konrollerden biri soğutma sıvısı antifiriz konrolü başarılı çıktı. hiç değişiklik yapılmadı.

40,000 km 6 yılında firen balatalarım halen bitmemişti usta kalınlığı uygun dediği hallde durma performansından şikayetciydim. değiştirdim sorun çözüldü belliki yıla göre balatalarında ömrü var.

1. yılında ateşleme bobini bozulmuştu. kronik sorunmuş.

Bunların dışında pasta hariç yıllık cila boya koruma işlemi dışında kuruş masraf etmedim.

Bana kalırsa bütcenizi çok kurcalamayın.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi internetten sipariş verdim 200 tl ye seti aldım ustaya da 40tl verince iş bitecek. ama sizin bahsettiğiniz fren hidroliği, radyatör soğutma suyu değişimini bile opel servis söylemdi. bunların yapılması gerekiyorsa özel servisteki ustaya sqoormak lazım. bilgi için teşekkürler

Fren hidroligini ve sogutma suyunu servisler 2 bakimda bir degisiyor. Disarda 60 binde degisir ustalar. Ben de oyle yapıyorum.

Ama bujilerinize baktirin mutlaka.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
antifirizlerin ömürleri kullanılan markaya göre değişirken fren hidrolikleri dot4 olanlar için 6 ayda nemleniyor 1 yılda bir değiştirmek daha iyi olur uzunca bir yokuşta içindeki su kaynama yapabilir 2 kişi olduktan sonra zor bir işlem değil aslında

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
arkadaşlar aracım 2012 astra h, 30bin km dolduramadık ancak 2. yıl bakımı geldi. şuan araç 22 binde opel servisi aradım 660 tl ücret istiyor. benim sorum 2. yıl bakımı bu kadar tutar mı? birde bu bakımda neler değiştirilmesi gerekiyor. olmadı kendim alıp sanayide bir ustaya işlemi yaptırmak.

otosansite git 32 blok crayz speed gürel usta var benı burak gönderdı de sana yardımcı olur ılla yaptırcan dıye bırsey yok fıyat al cayını ic otosansıtın guludur aracımın bakımını her daım ona yaptırırım :rakir: