2.5 otomatik sanziman arizasi

Barkın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar aracim otomak vites ve automatic gearbox arizasi verdi vitesi d konumuna getirdigim zaman arac 3. Viteste kalkiyor sanirim cok agir kalkiyor sebebi ne olabilir

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Shifter takılmış olabilir...takılmaysa çözülür çok bir masraf indi bindi olacağını sanmam...

Barkın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biz bu sanzimani 2 ay once falan komple revizyona soktuk ayni yere gotursek ucret talep edilirmi

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanmam bak top atabileceğin kale de var...

ben anlamam otomatikten çok ama abim mesleğe otomatikle başladı..merakımdan çok sorarım...oda anlatır...tahmin edersem basit bir durum ama öyle gezmen türbin i zorlar haberin ola ;)

Barkın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gosterge panelının arıza yapması sanzımanın koruma moduna gecmesını saglar mı cunku arabanın rolantısı duzgun ancak devır saatı 1-4 2-6 devırlerı arası oynayıp duruyordu buda sanzımanın sapıtmasına neden oluyordu bu durumdan dolayı korumaya gecmıs olabılır dıye bır mantık yuruttum ne kadar dogru bılemıyorum

Barkın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanzıman arızası cozuldu sıgorta atmıs o yuzden yapıyormus bunu artık duzeldı

umitsaglam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende 1998 model 2.5 V6 vectra var. Benim sorunum 3 vitesten 4 e geçmiyor.. 4 e atacakken araba boşa geçiyor ve motor bağırmaya başlıyor. Manuel 3. vitese alıyorum bir süre öyle gidiyorum. sonra düzeliyor. bazen de gaza basıyorum basıyorum araba gaz yemiyor. spormod devre dışı kalıyor. arabayi sağa çekip stop ediyorum tekrar calistirinca düzeliyor. sizce sorun ne olabilir. Birde 2.0 in. şanzımanı 2.5. e olurmu acaba