2.0 cdx mi 2.5 v6 sport paket mi??

automanıa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar kısa zamanda vectra b almayı düşünüyorum fakat iki paket arasında kararsızım 2.0 cdx mi yoksa 2.5 v6 sport mu almalıyım sizce. v6 larda kronik sorunların olduğunu çok duydum fakat bakımlı ve temiz bi araçta bu sorunlar olmaz diye düşündüm.

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Temizini bulursanız kronik sıkıntı yaşamazsınız 2 aracında kronik problemi fazla yok sadece sensörler maddi yönden yan sanayi ile değiştirilince araçlar ikide bi sorun çıkartıyor .... Yakıt olarak 2.5 ile 2.0 arasında öle uçuk bi fark yok.Bakımı yapılmış hor kullanılmamış vectra sorun yapmaz.

orucreis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben b2 cdx 2.0 otm sahibiyim. 2.5 sporta meyettiğim dönemde biraz araştırma yaptım. çıkan sonuç: 2.0 cdx e headers; dereceli eksantrik, kat iptali ve yazılım yaptırarak 2.5 sport performansını yakalamak mümkün olabiliyor. böylelikle hem vergiden dolayı avantajlı oluyorsunuz hem performans konusunda tatmin oluyorsunuz hem de bakım maliyetleriniz daha makul oluyor.

automanıa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha önceden 98 vectra cd sahibiydim araç her yönden çok iyiydi fakat bana özellikle motor aksamı müthiş arıza çıkarttı.tüm bakımlarını eksiksiz yapmama rağmen beni baya bi üzdü ve makyajlı kasa da vectra ların 8 kronik sorununun çözüldüğünü duydum o yüzden 2000-2001 model cdx düşünüyorum..

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde aklım her zaman sport'tadır ama 2001 model istiyorum ben. ne temizi var piyasada ne de satılık 2001 model olanı ;)

CDX arıyorsan benim aracım satılık. 17500 istiyordum normalde ama 17000 liraya düşürdüm şuan. başka bir araç alacağım yakın zamanda bunu satarsam.

orucreis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha önceden 98 vectra cd sahibiydim araç her yönden çok iyiydi fakat bana özellikle motor aksamı müthiş arıza çıkarttı.tüm bakımlarını eksiksiz yapmama rağmen beni baya bi üzdü ve makyajlı kasa da vectra ların 8 kronik sorununun çözüldüğünü duydum o yüzden 2000-2001 model cdx düşünüyorum..

cdxlerde dikkat etmeniz gereken önemli bir konu var. cdxlerin krankları farklı. ayrıca diğer vectra b lerde olmayan balans şaftı adlı bir parça daha var. bu parça motordaki vibrasyonu ciddi oranda azaltmak için tasarlanmış. konfor için düşünülmüş bir parça. bu parçada oluşan bir arıza ciddi manada motor sesine ve aracın kasasına yansıyacak derecede titreşime neden oluyor. o yüzden cdx alacaksanız çok iyi araştırın.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cdxlerde dikkat etmeniz gereken önemli bir konu var. cdxlerin krankları farklı. ayrıca diğer vectra b lerde olmayan balans şaftı adlı bir parça daha var. bu parça motordaki vibrasyonu ciddi oranda azaltmak için tasarlanmış. konfor için düşünülmüş bir parça. bu parçada oluşan bir arıza ciddi manada motor sesine ve aracın kasasına yansıyacak derecede titreşime neden oluyor. o yüzden cdx alacaksanız çok iyi araştırın.

sadece CDX değil b kasa vectra alırken titiz davranmak gerekli bence de. sonuçta bir neslin ilk temsilcilerinden...

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben b2 cdx 2.0 otm sahibiyim. 2.5 sporta meyettiğim dönemde biraz araştırma yaptım. çıkan sonuç: 2.0 cdx e headers; dereceli eksantrik, kat iptali ve yazılım yaptırarak 2.5 sport performansını yakalamak mümkün olabiliyor. böylelikle hem vergiden dolayı avantajlı oluyorsunuz hem performans konusunda tatmin oluyorsunuz hem de bakım maliyetleriniz daha makul oluyor.

gt ile karıştırmış olabilirmisin abi? :confused:

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1500-2000 lira arasında 160hp'ler elde edilebiliyor ;)

yine de v6 sesini ve seriliğini bulamıyorsunuz...