1997model vecra cd otomatik vites nasıl

kartalucar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar 97 vectra arıyorudum düz vites ama 97 vectra otomatik 2000 motor bir araba denk geldi....12500 e verecek.. lpg yeni takılmıs degieni yok motor iyi..lastikler yeni..firenler yeni değişmis..triger yeni degişmiş.....otomatik olması düşündürüyor..alamamı tavsiye edermisiniz..

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
3-4 yasindan buyuk arabada otomatik vites almak bence kumar. Hele hele 10 yasindaki bir arabada dahada buyuk kumar. Daha sonra bir vites tamiri arabaya verdigin para kadar masraf acmasin basina, dikkat et. Ben 4 yasinda Passat almistim, 6 ay sonra dagildi vites :(

efe074

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim arkadaşımın babası otomatik vites teknisyeni ve onun söylediğine göre:
Türkiye'de taksi vb. bütün araçlarda düz vites tercih edilmesinin tek sebebi cehalet ve kulaktan kulağa yayılan saçmalıklar. Dünyada çok az ülkede düz vites araç kullanılıyor. Mesela şahsen ben ABD'de birtane bile görmedim düz şanzıman. Otomatiğin bozulması düze göre çok daha zormuş. Düz vitesler daha çabuk bozuluyormuş. Ben tam 10 yaşında otomatik bir corsa kullanıyorum ve saat gibi çalışıyor. Bence otur bak vites geçişlerinde bir problem yoksa al aracı.

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
Benim arkadaşımın babası otomatik vites teknisyeni ve onun söylediğine göre:
Türkiye'de taksi vb. bütün araçlarda düz vites tercih edilmesinin tek sebebi cehalet ve kulaktan kulağa yayılan saçmalıklar. Dünyada çok az ülkede düz vites araç kullanılıyor. Mesela şahsen ben ABD'de birtane bile görmedim düz şanzıman. Otomatiğin bozulması düze göre çok daha zormuş. Düz vitesler daha çabuk bozuluyormuş. Ben tam 10 yaşında otomatik bir corsa kullanıyorum ve saat gibi çalışıyor. Bence otur bak vites geçişlerinde bir problem yoksa al aracı.
Butun bunlari biri benim dagittigim Passat 'ada bir anlatsa........Otomatik vitesli arabalar agrasif surusu kaldirmiyor. Eger efendi efendi kullaniyorsan problem yok. Ama eger benim gibi habire gaza kokune kadar basip, kick down liyorsan, 6 ay sonra aliyorsun eline vites kutusunu.....

efe074

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Butun bunlari biri benim dagittigim Passat 'ada bir anlatsa........Otomatik vitesli arabalar agrasif surusu kaldirmiyor. Eger efendi efendi kullaniyorsan problem yok. Ama eger benim gibi habire gaza kokune kadar basip, kick down liyorsan, 6 ay sonra aliyorsun eline vites kutusunu.....

İşte ama yani ozaman öyle söylemek gerek arkadaşlar yanlış anlamasın. Abi sen düz vitesi de dağıtırsın ama o ucuza yaptırılır. Tabiki otomatik şanzımanın tamiri baya para, ama bozmak çok zordur. Bence arkadaş çekinmeden alabilir yani otomatik vites kullanmak istanbul trafiğinde bir nimettir. Düz vites bir süre sonra işkenceye dönüşüyor.

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
Duz viteste dagitacak ne varki dagitasin????? Illada dagitacagim dersen, ona gore surersen tabiki dagitirsin ama onun disinda duz vitesin dagildigini pek gormedim. Ariza illaki olur ama kullanilamayacak duruma pek gelmez. Sehir trafiginde otomatik vitesin nimet oldugunu tabiki tartismam ama otomatik vites normal vitese gore daha az ariza yapar dersen, orada dur derim.

efe074

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet abi haklısın dağıtma demedim ben zaten arıza diyelim dediğin gibi. İstatistik olarak sabitmiş düz vitesler otomatiğe göre çok daha fazla sorun çıkartıyor. Bu benim düşüncem falan değil direk dünyada kabul edilen gerçekler. Zaten dediğim gibi birtek biz birde birkaç ülke hala düz şanzıman kullanıyo. Onun dışında herkes otomatik. En sonunda belediye otobüsleri de otomatiğe geçtide kurtardılar zavallı şoförleri. Heryerde taksiler de otomatik otobüslerde tırlarda. Bizim taksiciye soruyorum niye düz aldın diye, adam herkes öle alıyo diye bende aldım diyo. Kimisi kulaktan dolma çabuk bozuluyomuş diyor. Öyle birşey yok. Neyse herkes kendi istediğini kullansın. Bunun dışında bilgi edinmek isteyen biraz araştırırsa otomatiğin çok daha iyi olduğunu görecek. Ya da gidin direk bir teknisyenle konuşun. Ustayla değil ama bu işi okumuş gerçekten bilen bir teknisyenle konuşun.

duman_42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Otomatik vitesli arabalar agrasif surusu kaldirmiyor. Eger efendi efendi kullaniyorsan problem yok. Ama eger benim gibi habire gaza kokune kadar basip, kick down liyorsan, 6 ay sonra aliyorsun eline vites kutusunu.....

Senelerdir Otomatik araç kullanan birisi olarak cevap vereyim. Kardeşim mesleğini bilmiyorum ama biraz afaki konuşuyorsun kusura bakma. Ben senelerdir düz vitese de otomatiğede binerim tercih meselesi ama konfor ve rahat kullanım istiyorsam otomatik, hız ve perfm. istiyorsam düz vites alırım.
Passatı'na nasıl binilmiş bilmem ama ben 5 yaşında otomatik vectra aldım. Şu anda aracımdan biri. 6 senedir kullanıyorum ve de bastıra bastıra. Çoğunlukla araç spor sürüşle devir saati 4000-6500 arası oynatırım. Çünkü ani hızlanma için otomatikte bu gerekli. Ama buna rağmen ne geçişlerde ne de ayarında hiçbir bozulma yok saat gibi tıkır tıkır çalışıyor 11 yaşındaki arabada. yaklaşık 2 ay kadar önce 170'den sonra araç hantallaşıyordu, filtreyi değiştirdim sorun çözüldü. Başka da bi problem yok.
Son olarak alıcı arkadaşım, vites geçişlerinde titreme ve sarsma yoksa, araç iyi hızlanabiliyorsa, biraz dolaşınca şanzuman yağı hemen koku yapmıyorsa (bu yağın eskiliğinden dolayı olur) diğer aksamları da kontrol ettirip al derim. Sürerken konforunu yaşarsın.

duman_42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Otomatik vitesli arabalar agrasif surusu kaldirmiyor. Eger efendi efendi kullaniyorsan problem yok. Ama eger benim gibi habire gaza kokune kadar basip, kick down liyorsan, 6 ay sonra aliyorsun eline vites kutusunu.....

Senelerdir Otomatik araç kullanan birisi olarak cevap vereyim. Kardeşim mesleğini bilmiyorum ama kusura bakma biraz afaki konuşuyorsun. Ben senelerdir düz vitese de otomatiğede binerim tercih meselesi ama konfor ve rahat kullanım istiyen otomatik, hız ve perfm. isteyen düz vites alır.

Passatı'na nasıl binilmiş bilmem ama ben 5 yaşında otomatik vectra almıştım. Şu anda aracımdan biri. 6 senedir kullanıyorum ve de bastıra bastıra. Çoğunlukla araç spor sürüşle devir saati 4000-6500 arası oynatırım. Çünkü ani hızlanma için otomatikte bu gerekli. Ama buna rağmen ne geçişlerde ne de ayarında hiçbir bozulma yok saat gibi tıkır tıkır çalışıyor 11 yaşındaki arabada. yaklaşık 2 ay kadar önce 170'den sonra araç hantallaşıyordu, filtreyi değiştirdim sorun çözüldü. Başka da bi problem yok.

Son olarak alıcı arkadaşım, vites geçişlerinde titreme ve sarsma yoksa, araç iyi hızlanabiliyorsa, biraz dolaşınca şanzuman yağı hemen koku yapmıyorsa (bu yağın eskiliğinden dolayı olur) diğer aksamları da kontrol ettirip al derim. Sürerken konforunu yaşarsın.

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
Senelerdir Otomatik araç kullanan birisi olarak cevap vereyim. Kardeşim mesleğini bilmiyorum ama kusura bakma biraz afaki konuşuyorsun. Ben senelerdir düz vitese de otomatiğede binerim tercih meselesi ama konfor ve rahat kullanım istiyen otomatik, hız ve perfm. isteyen düz vites alır.

Passatı'na nasıl binilmiş bilmem ama ben 5 yaşında otomatik vectra almıştım. Şu anda aracımdan biri. 6 senedir kullanıyorum ve de bastıra bastıra. Çoğunlukla araç spor sürüşle devir saati 4000-6500 arası oynatırım. Çünkü ani hızlanma için otomatikte bu gerekli. Ama buna rağmen ne geçişlerde ne de ayarında hiçbir bozulma yok saat gibi tıkır tıkır çalışıyor 11 yaşındaki arabada. yaklaşık 2 ay kadar önce 170'den sonra araç hantallaşıyordu, filtreyi değiştirdim sorun çözüldü. Başka da bi problem yok.

Ben her 4-5 yasindaki arabanin otomatigi dagilir anlaminda demedim. Ben kendi basima gelen kotu tecrubeden dolayi riskli oldugunu dusunuyorum, onu belirttim. Belki benim arabanin onceden bir problemi vardi, bende patladi onuda bilmiyorum. Tamir icin servislere gittigimde butun ustalar otomatik vites agrasif surus icin uygun degildir deyip duruyorlardi. Yoksa ben ne vitesin icini gormuslugum var, nede baska teknik bilgim. Benim bildigim arabaya binip gazi koklemek :)
Bu arada afaki ne demek?