1994 Model Opel Vectra GL durmaksızın kaç km yol gider?

muhammed201

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili dostlar bende yaşlı sayılabilecek 1994 model Opel Vectra GL var, tüm bakımları yapılı, Trigeli, baskı balatası, lastikler hepsi yeni değiştirildi. Yağ daha geçen hafta değişti, sanayideki usta bir sıkıntısı yok dedi yani yürüyen olarak tüm bakımları tamam. Uzun bir yolculuğa çıkmam gerekiyor yaklaşık 2000 km durmaksızın gideceğim. Bir arkadaşım aynı yolu 2007 Model Clio ile gitti ama benim aracım Opel daha olsa 2000km gidip 1 gün sonra tekrar aynı yolu durmaksızın gelmeye yeterli olup olmadığına karar veremedim. Ne de olsa 1994 model. Bu şekilde uzun mesafe yapan var mı? Sıkıntı verir mi yada verirse ne gibi bir sıkıntı verir? Yada hiç uğraşmayayım gidip yeni model bir araba mı kiralayayım?

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bagajınıza yedek yağ bulundurun ne olur ne olmaz diyede 5 litre filanda su bulundurun. Depoyu doldurun gidin yerinizde olsam tabi motoru sıkıştırmam ne bileyim düşük devirli filan fazla gitmem ne olur ne olmaz ama genel anlamda birşey olmaz kiralama şirketine vereceğiniz paraya benzin alın şöyle araba kendine gelsin :D

onur_vectra_a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
750 x 2 olmak üzere, 1500 km kullandığım oldu. 750km sonra 8 saat uyku sonra 750km de dönüş. Herhangi bir sorun olmadı. Ben de klimadan tedirgin olmuştum. Hiç sorun çıkmadı :) Usta da kontrol etmiş bence bir sorun çıkmaz. Zaten Vectra'lar yorulmaz. İyi yolculuklar :)

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10000 km de gider hiçbişey olmaz merak etmeyin, aklınıza da kötü birşey getirmeyin

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Araç sorunsuzca gider ama ya sürücüsü? 2000 km yol demek en az 24 saat araç kullanmak demektir, bu mesafe tek sürücü ve durmaksızın (yemek, ihtiyaç molaları, benzin ikmali hariç) gidilecekse hiç tavsiye etmem, zira yorgunluk kazalara sebebiyet verir :(.

hdereli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bagajınıza yedek yağ bulundurun ne olur ne olmaz diyede 5 litre filanda su bulundurun. Depoyu doldurun gidin yerinizde olsam tabi motoru sıkıştırmam ne bileyim düşük devirli filan fazla gitmem ne olur ne olmaz ama genel anlamda birşey olmaz kiralama şirketine vereceğiniz paraya benzin alın şöyle araba kendine gelsin :D

Savaş abinin söyledikleri ilk sırayı almakla beraber , bagajınızda yukarıda yazılanları da eksik etmeyin. 2007 Clio , Vectra A nın tırnağı olamaz. o gittiyse Vectra da gider...sigorta, ampul, birkaç mt kablo almaktan da zarar gelmez.

uykusuz yola çıkmayın. mümkünse yanlız gitmeyin...iyi yolculuklar size...

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
isterseniz çin'e kadar gidebilirsiniz yol denince akla vectra gelir :)

rekord_D2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracim 1977 model, ve dediginiz yolu gider babalar gibide donerim:) Allah askina altinizda opel var yahu yapmayin bole seyler, yanlismi geldim tofas forum sitesi diil dimi bura:D

Sent from my BlackBerry using Tapatalk

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
memleketim buraya 750 km uzaklıkta pazartesi sabah aksaraydan çıkmıştım oraya öğlen vardım öğleden sonra da gece orda 150 km yolu gidip geldim 300 km toplam ve salı günü tekrar ordan çıkıp aksaraya geldim...toplam 1800 km...ve hiçbir şekilde bir problem yaşamadım...aracım opel vectra 1996 idi...