195/55/16

SemihUlku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni lastik
selam
aracıma yeni jant(16) lastik aldım yalnız 195/55/16 taktık lastikleri sanki yüklü olduğunda sürtme yapar mı endişeliyim fazla km yapmadan değiştirme imkanım var,fikirlerinizi alabilir miyim
jant lastik bu;

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınız ve jantlarınız güzelmiş. bence imkanınız varken 45 veya 50 yanakla değiştirin. Hem daha sportif görünür hemde sürtmeden yana sıkıntınız olmaz

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence 55 yanak sürtmez,zaten tabanda o kadar geniş değil sorun olmaz :) Hayırlı olsun :)

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bencede sürtmez. Çünkü Corsa D kasada 195/60/15 kullanan çok. Doalyısıyla 195/55/16' da aynı mantık bence.

SemihUlku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınız ve jantlarınız güzelmiş. bence imkanınız varken 45 veya 50 yanakla değiştirin. Hem daha sportif görünür hemde sürtmeden yana sıkıntınız olmaz

Eyvallah kardeşim,45-50 takalım dedik ama bizim silifke yolları o kadar kötü ki 4 çeker araçla anca rahat edersin,hız yapmak imkansız olur.Sürtme olayı sanki arka tamponla çamurluğun arasında olacak gibi lastik kalın değil fakat o arada tampon vida kısmı(tampon içe çıkıntılı) ile 3 parmak var yüklü bi şekilde esneme olayı zayıf olacak gibi köy yollarında..

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 15:05 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 14:59 ----------

bence 55 yanak sürtmez,zaten tabanda o kadar geniş değil sorun olmaz :) Hayırlı olsun :)

taban kalın değil evet zaten orjinali 5.5 olması lazım,takılan jant 7,sıkıntımız lastiğin dışarda kalmasıydı,lastiği starmax ultrasport ST750 taktık hıza bindiğinde yol tutuşu iyi gibi duruyor kullanan var mı nasıl memnunmusunuz

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 15:08 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 15:05 ----------

fıyat farkı olabılır ama arkadasların dedıklerıne katılıyorum

fiyatta sıkıntı olmaz daha para vermedim :)