1635 numaralı hata kodu veriyor

MuratB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Selim Bey,

Benim kodu şuan okuma imkanım yok ancak bir kaç hafta önce sanayiye gittiğimde aracı cihaza bağladılar ve 1635 hata kodunu aldılar ve ısıtma bujilerin değişecek dediler. Ayrıntısını önceki mesajlarda yazmıştım.

Cihazı araca bağladıklarında motor soğuk değildi ve hata ışığı da yanmıyordu. Ancak arıza ışığının bundan olup olmadığı konusunda tereddütlüyüm.

MuratB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hararet müşürünü değiştirmek için hemen önündeki motor sıcaklık göstergesinin müşürünü de sökmek gerekiyor ancak dikkatli olmak lazım ve motor soğukken yapılması daha güvenli olur.

Ben sökmeden önce aracı kısa bir süre çalıştırmıştım. Allah'tan motor çok sıcak değildi. Çünkü tam montaja başlamışken bir yakınımı hastaneye götürmem için telefon geldi, biz de işi acele yapalım derken motor suyu tazikli bir şekilde yüzüme fışkırdı. Suyun içinde de antifriz vb. göze zararlı maddeler var. Çok şükür gözümüzü yakmadık. Bir not olarak bunu da eklemek istedim.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun kusura bakma sana söylemedim daha doğrusu düşünemedim sizin motor sıcak iken değiştirmeye kalkacağınızı...tabii ki motor soğuk iken olacak soket çekilecek sensor anahtarla çıkarılacak...neyse geçmiş olsun birşey olmadı önemli olan bu.
şimdi arıza aynı arıza mı

MuratB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında yavaşça gevşetip biraz bekleyerek suyun taziğini alıyordum ancak gelen telefon işi bozdu.

Sabah hava sıcaklığı 1,5 dereceyken, kızdırma bujilerinin ışığı yanmıştı ve araç sorunsuz çalışmıştı şimdi ise derece 8,5'u gösteriyor, kızdırma bujilerinin lambası yanmadı ve araba yine geç çalıştı...

Hata ışığının yanması bu arızadan mıydı, yoksa başka birşeyden mi kaynaklanıyor, işte bunu tam bilemiyorum. Cihaza bağladıkları zaman bana sadece 1 hata kodu verdiler. Başka bir arıza uyarısından bahsetmediler.

Anladığım kadarı ile sorun çözülmemiş olabilir.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kızdırma bujilerine baktırın bir hangisi devre dışı

PUFFDOWG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında yavaşça gevşetip biraz bekleyerek suyun taziğini alıyordum ancak gelen telefon işi bozdu.

Sabah hava sıcaklığı 1,5 dereceyken, kızdırma bujilerinin ışığı yanmıştı ve araç sorunsuz çalışmıştı şimdi ise derece 8,5'u gösteriyor, kızdırma bujilerinin lambası yanmadı ve araba yine geç çalıştı...

Hata ışığının yanması bu arızadan mıydı, yoksa başka birşeyden mi kaynaklanıyor, işte bunu tam bilemiyorum. Cihaza bağladıkları zaman bana sadece 1 hata kodu verdiler. Başka bir arıza uyarısından bahsetmediler.

Anladığım kadarı ile sorun çözülmemiş olabilir.
Bendede 2.0 DTİ var usta sabah ilk çalıştırmada kızdırma yanıyor sönünce4 çalıştırıyorum ancak tekleme yapıyo ara gaz veriyo 4 sn felan geçiyo sonra ısınana kadarda devir fazla yükselince gene tekleme ve silkeleme yapıyo opcom a bağladıkp1635 verdi sorun ne olabilir

Son düzenleme: