1635 numaralı hata kodu veriyor

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aklıma gelmişti ama direk hata kodu olarak vermiş sorunu. Isı sensörü arızalı olsa o hatayı almazdınız

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet Kardeşim sen şu yönden doğru dedin arıza kodu P1635 o parça ama arkadaş ışık yanınca problem yok bağzen kafasına göre esiyor yanmıyor o zaman çalışma problemi var diyor yani bağzen çalışıyor demek bozuk değil,o zaman onu zamanlayan motor sıcaklık sensorunda hata olduğu ortaya çıkıyor...çünkü onu ne kadar ne zaman yanmasına motor sıcaklığın beyine verdiği bilgiye göre kızdırma bujilerini devreye sokuyor;)

MuratB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sabah erkenden arabanın yanına inip kontağı çevirdim. Kızdırma bujisinin işareti yandı ve bir kaç saniye sonra söndü. Marşa basınca da sorunsuz çalıştı.

Sonra Isı sensörünün soketini söktüm, kontağı çevirince kızdırma bujilerinin lambası yanık vaziyette kaldı. Ayrıca, motor arıza ışığı da yanıyordu.

Marşa basınca araba yine sorunsuz çalıştı ama biraz kararsız titrek geldi.

Yani, sensörde arıza görünüyor.

Opelparcaci.com'da 2 ürün var biri Siemens diğeri GM markalı. Aralarında baya fiyat farkı var.

GM olanı 47 TL
Siemens ise 27,02 TL

Hangisini önerirsiniz?

Sorunu çözebilirsem ilk mesaja bir özet, çözüm ve fotoğraf ekleyeceğim inşaallah. Aynı sorunu yaşayanlar dolaşıp durmasın diye.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fazla pahalısına gerek yok Siemens kalitesiz bir firma değil

MuratB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten GM'e de yüksek ihtimal siemens üretiyordur :D

Ben de öyle düşünerek boşuna "etiket parası" vermeye gerek yok dedim ve Siemens olanından sipariş ettim, gelince deneyeceğim. İnşaallah bu sorunu da bu şekilde çözmüş oluruz.

zeka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dtı motorlarda hata kodları karmaşık kanaatimce yani nokta atışı yok. bir arıza kodu veriyor arabul sanki seninle saklambaç oynar gibiler bir markada bu saklambaç oyununu anahtarsız çalıştırma için kullandı ama dti motor reklam değil hakikaten karmaşık kodlar kritik sistem hatası ne belli değil zamanlama referansı hatası ne belli değil..... can sıkıcı .....

MuratB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hararet müşürünü değiştirdim ve bir kaç gündür çalışma sorunu olmadı. Bugün de bulunduğum yerde hava sıcaklığı 1,5 dereceyi gösteriyordu, hatta kapılar ve camlar donmuştu. Ama araba sorunsuz çalıştı.

Ancak, daha önce de bazı dönemler sorunsuz çalıştığı için, hala tam olarak emin olmuş değilim. Mesela hala araç soğukken arıza ışığı yanmaya devam ediyor. (İlk çalıştırmadan sonra yaklaşık 1 dakika kadar motor arıza ışığı yanık kalıyor ve sonra sönüyor. Eğer gaza basıp çekersem daha erken söndüğü de oluyor. İlginç...)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Murat bey arıza kodunu okuyabilirmisiniz? forumda benim eklemem olacak nasıl yapıdığını gösteren tarif