15 yaş üzeri

raptor_98

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
artık zevk almaya bakıoz tecavüz kaçınılmaz yani :) 98 model araca bınıom 2000 motor dıe yılda 530 tl para alıo,pederde 2004 astra g war 1.6 280 tl öduo,ben anlamadım kı arkadas şimdi bıde ek wergı gelıo yaştan dolayı bıde onu yaslıcak tayyar :))

ah şu sewdam olmasa satar kurtulurum ama kıyamıom be ya :(

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ibr çıksında bakalım nasıl olucak ben hayla pek anlamadım emisyona göre yapıcaklarsa hangi aracın emisyonu ne nerden bilicekler tek tek ölçüm yapıcak halleri yok vatandaşa emisyon pulu al derlerse o zamanda bir ton üç kağıt döner
araçların üretildiği normlar esas alınır büyük ihtimal
bizim araçlar euro2 olması lazım, yenilerde 4mü oldu 5mi öyle bişey.

ben kasko konusunu ciddi ciddi düşünmeye başladım.

bi de şu fikir var vergiyi kaç defa ödemezsek arabaya haciz koyarlar? :D

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence zor diye düşünüyorum.. Rahmi Koç'un müzesinde onlarca eski model klasik araç var.. Ve Rahmi Koç gibi Türkiye'de klasik araç koleksiyonu olan onlarca kişi var..

Öte yandan, hobi uğruna gidip eski model araç alıp restore edenler ne olacak? Bizde 73 model Volkswagen var, ne yani bu aracı trafikten kaldırmak için bana vergi mi yükleyecekler?

Aslına bakarsanız iyi oluyor ya, oy verirken kimse başına gelecekleri düşünmüyor.. Sonra yasalar, kanunlar değişince, zamlar gelince her kafadan ses çıkıyor.. Gerçi birdahaki seçimlerde oy kullanırken yine kafalardan uçup gidiyor bu çatlak sesler...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında verilen mesaj şu biz benzin fiyatlarını aşağı çekmiycez siz öpe öpe araçlarınızı satıp yeni daha ufak hacimli 1.2 1.3 araçlar alıcaksınız :D :D yani siz az yakıcaksınız biz fiyatları düşmiycez :D

raptor_98

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslına bakarsanız iyi oluyor ya, oy verirken kimse başına gelecekleri düşünmüyor.. Sonra yasalar, kanunlar değişince, zamlar gelince her kafadan ses çıkıyor.. Gerçi birdahaki seçimlerde oy kullanırken yine kafalardan uçup gidiyor bu çatlak sesler...

aynen katılıorum kardeşim...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dünyanin heryerinde egzos emisionu yüksek araclari trafikten kaldirmak icin önlemler aliniyor..iste vergi artirilmasi gibi..lakin kimse sen bu araci kaldir at demiyor..sonucta oltimer sevgisi ayridir..lakin su gercektir ki gelecege temit dünya birakmak herkezin sorumlugudur...görüs ne olursa olsun hemen tepki veren bir toplum olduk lakin neden nicin gibi kafa yormuyoruz..su ülkede aslinda uygulanacak o kadar cezalar varki kimse araba alip süremez sürmek icin parasi kalmaz.avrupali medeni olalim diyoruz (yanlis anlasilmasin ben avrupa sevdasi degilim asigi hic) lakim kurllar insani insan yapar burda kurali insanalar yapiyor..araba tamiri sokaklarda yaglar dökmek iste örnek lastikleri arazilere atma...siz sayin ben yorulurum :D arkadaslar burasi benim sizin memleketi ne yazik vatan sevgis öyle sevmekle de olmuyor...bana necilik ile hic...simdi bu kanunlar cikasi araba alimini artirmak icin ekonomiyi canlandirmak icin ayni zamanda cevre icindir...almanyada bunu yapmak icin eski aracini getir 3000 euro verelim az faizle yeni araba kampanyasini unutmayin...simdide bakin evlere yalitim yapin vergiden idirelim veya yalitimi olmayan eve vergi artirimi..bunlarin hepisi avrupanin türkiyeden istedikleridir...sonucta ise temiz dünya..yani kisa anlattim ama bu konu buralara sigmaz...

muratsahh

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
semia
Gold Üye
stars_4.gif

kısa ama oz anlattın .. tesekkurler....

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selim abi a dan z ye haklısın da, canım ülkem de emisyonu düşük araçları teşvik yöntemi, emisyonu yüksek olanlara zam yapmak :rolleyes:

tamam çevreyi kirleteni ortadan kaldırmak için uygulama yapılacak ama yapsa ya kirletmeyene, elektrikliye 0 vergi. çevre için kaynak ayırmış diyo bide, kaynağı bizden ayırmış...

dizellere de gelir yakında bi ilave, bildiğim kadarıyla ingilterede dizel araç vergisi benzinliden çok daha yüksekti, Selim abi almanyadaki durumu biliyodur aydınlatır.

muratsahh

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elektırıklı arac konusu bambaska ve benım anlayamadııgım bır konu petrolde ve dogakgazda dısa bagımlı bır ulke olarak dort kolla sarılmamız gelıstırmemız gereken bır konu ıken anlamsız vergılerle bu konunun onu kesılıyor ... petrol lobılerının etkısı ıle cıkan kararlar bence bunlar ... ama bu yanlıstan donup elektırıklı arac ve nukleer santrallere odaklanık dısa bagımlılıgımız cıddı olcude azaltmalıyız... bence

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
simdi arkadaslar haksizligin karsisinda olmamiz lazim
arac vergileri zaten olmasindan yüksek...sifir arac ile egzos emisionu yüksek arac ayni degil asagi yukari euro 4 araclar benzinli her 100cm3 5.11 euro yani 1.6 motorun vergisi senelik 81 euro dizel aracin 1.3 motoru 13 euro dan 169 euro yani dizelin vergisi almanyada fazladir...buna zaten kiziyoruz. burda 210 euro ödüyorum 1.3 motora ,1.6 motor ise tami tamina 3 kati...aynen yakit fiyatlari gibi ama su da gercek su ückagitci güzelim ülkede vergi alamayan devlet senin benim sirtima biniyor..
ama konu o degil konu eski araclar ve cevre kirliligi