15 yaş üzeri

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
devlet baba 15 yaş üzeri aracla kademe kademe ek vergi uygulayacak arkadaşlar nedeni ise eski arabaları piyasadan kaldrmak.yenisini nasıl alcaz:mad::mad::mad:

benim ascona gt hayalim nolcak :( yada vectra a 4*4 hayalim :sorry:

http://www.kanalahaber.com/15-yas-ustu-araca-ek-vergi-soku-haberi-69451.htm alıntıdır

Son düzenleme:

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunu yaparken egzoz emisyonu düşün araçların alımında teşvik verseler güzel olur ancak. Doğayı korumak bahanesiyle sadece vergi geçirme niyetindelerse yandık ki ne yandık. Seneye astra 15 yaşında :D

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu tasarının vatandaşa faydası varmı zararı varmı tartışılır.

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yuhhh be ilerde 59 impala hayalim vardı o da vergilere kurban gidecekkk

bu arada mantolama yapılmayan binalarada ek vergi geliyorrr

45095.jpg

15 yaş üstü araca ek vergi şoku
16 Şubat 2011 / 09:19
Enerji Verimliliği Strateji Belgesi'nde son aşamaya gelindi. Birtakım önlemler içeren belgede emisyon oranı az olan araçlarda MTV'de indirim yapılırken 15 yaş üstü araçalara ise ek vergi geliyor.
Enerji Verimliliği Strateji Belgesi'nde son aşamaya gelindi. Isı yalıtımı olan binalara teşvik, olmayanlara ek vergi getirilecek.
2023 yılına kadar enerjide 300 milyar dolarlık yatırıma hazırlanan Türkiye'de enerjinin geleceği verimlilikten geçecek. Enerji Bakanlığı, Çevre ve Orman Bakanlığı, Devlet Planlama Müsteşarlığı ve Büyükşehir Belediyeleri gibi bir çok kurum ortaklığı ile hazırlıkları tamamlanan Strateji Belgesi'nde toplumsal hayatı değiştirecek radikal değişikliklere yer veriliyor, enerji alanında olağanüstü önlemler içeriyor.
YALITIMI OLMAYAN BİNAYA VERGİ: Türkiye'de yalıtımsız yapılan binalarla, "yaktığımız yakıt ile dışarıyı ısıtıyoruz" sözü de tarih olacak. Çünkü 2015 yılı itibariyle uygun ısı yalıtımı bulunmayan binalarda, binanın yeri ve iklimine göre "emisyon vergisi" uygulanacak.
YALITIMA VERGİ VE KREDİ TEŞVİKİ : Kullanımda olan ve strateji belgesi hayata geçmeden ruhsat alan binalara, ısı yalıtımı malzemelerinde KDV desteği verilecek. Bu binalardan bankacılık muamele vergisi alınmayacak.
KAMU EMEKTARLARI GARAJA: Trafiğe tescili 10 yılı doldurmuş kamu araçları kademeli olarak trafikten çekilecek.
500 BİN TL DESTEK: Verimlilik arttırıcı projelere 500 bin liraya kadar destek verilecek. Proje büyüklüğü 2.5 milyon lirayı aşarsa kurumlar vergisi alınmayacak.
VERİMSİZ MALI KAMU ALAMAYACAK: Kamu ihale kanunu kapsamında kamunun tüm alımlarında asgari enerji verimlilik kriteri getirilecek.
Enerji kotası
Otel, hastane, mesken, okul, AVM'lere iklim, büyüklük gibi özelliklerine göre yıllık ısıtma, soğutma, aydınlatma tüketim kotası belirlenecek. Belirlenen değerler üzerinde atmosfere karbon salınımı yapacak binaya izin verilmeyecek.
Beyaz eşya denetlenecek
Enerjiyi verimsiz kullanan araçlar da raflardan inecek. Buna göre AB direktifleri de esas alınarak verimsiz enerji kullanan buzdolabı, televizyon, lamba gibi ürünler denetlenerek satışına kısıt getirilebilecek veya tamamen yasaklanabilecek.
15 yıllık araca yüksek vergi
Araçların vergilendirme sistemi sil baştan yenilenecek. Yakıt tasarrufu az araçlara teşvik verilecek. Emisyon oranı az olan araçlara Motorlu Taşıt Vergisi (MTV) indirimi yapılacak. Ancak 15 yaş üzeri araçlarda kademeli olarak MTV artırılacak.
Verimlilik çok önemli
Enerji Bakanlığı yetkilileri Türkiye'de 2010'da 209 milyar kilovat saat elektrik tüketildiğini hatırlatarak, "2023'te tüketim rakamının 600 milyar kilovata çıkmasını hedefliyoruz. Bu nedenle enerji verimliliği de çok önemli" diye konuştu.

Son düzenleme:

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vergi almaya bahane çok..
10 saniye içinde 1 den fazla nefes alana fazla oksijen tüketim vergisi..
küçük tuvalet günde 1 kez büyük tuvalet haftada bir kez yapılacak uymayanlar çevreye fazla atık bırakma vergisi verecek...... cırcır olanlar sınır dışı

Son düzenleme:

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın ruhsatta yaşı 15 olabilir ama görünüşte en fazla 6-7 yaşında :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bunu yaparken egzoz emisyonu düşük araçların alımında teşvik verseler güzel olur ancak. Doğayı korumak bahanesiyle sadece vergi geçirme niyetindelerse yandık ki ne yandık. Seneye astra 15 yaşında :D

Bunların yaptığı kendi tabirleri ile şark kurnazlığı. Geçen hafta Ankara'daydım. Hava kirliliği bakımından Ankara hızla eski günlerine doğru yol almaya başlamış. Yandaş medyaya yansıyan bir istatistiğe göre hava kirliliği bakımından Ankara 6. sıraya kadar yükselmiş (sıralama: Diyarbakır, Erzurum, Trabzon, İzmir, Bursa, Ankara; İstanbul, Adana, Antalya şeklinde. Kaynak: www.sayilarlaturkiye.com) Bana bu sıralamada ilginç gelen taraf ise hava kirliliği bakımından ilk üçde olan şehirlerin sanayi şehri olmaması, acaba neden ;).

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunların yaptığı kendi tabirleri ile şark kurnazlığı. Geçen hafta Ankara'daydım. Hava kirliliği bakımından Ankara hızla eski günlerine doğru yol almaya başlamış. Yandaş medyaya yansıyan bir istatistiğe göre hava kirliliği bakımından Ankara 6. sıraya kadar yükselmiş (sıralama: Diyarbakır, Erzurum, Trabzon, İzmir, Bursa, Ankara; İstanbul, Adana, Antalya şeklinde. Kaynak: www.sayilarlaturkiye.com) Bana bu sıralamada ilginç gelen taraf ise hava kirliliği bakımından ilk üçde olan şehirlerin sanayi şehri olmaması, acaba neden ;).

kömürle oy toplayanlardan da ek vergi alınsın

Efeastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vergi almaya bahane çok..
10 saniye içinde 1 den fazla nefes alana fazla oksijen tüketim vergisi..
küçük tuvalet günde 1 kez büyük tuvalet haftada bir kez yapılacak uymayanlar çevreye fazla atık bırakma vergisi verecek...... cırcır olanlar sınır dışı

:kop:

Bir kolaylık yapsınlarda herkes 0 araç alsa o zaman bizde çok meraklı değiliz 15 yaşında arabaya binmeye, kendileri milletin parasıyla 1-2 yılda bir araç sıfırlamayı biliyorlar.Bu olaylar çok sinir bozucu bu kadar enayi yerine konan bir millet var mı acaba:mad: